dlaczego warto kupić drona dziecku

Dlaczego warto kupić drona dziecku?

Drony są znane jako profesjonalne urządzenia do nagrywania filmów i robienia zdjęć z lotu ptaka. Czasem zapominamy o ich wartości rekreacyjnej, z której korzystać mogą nie tylko dorośli. Dron dla dziecka może być edukacyjną zabawką. Powietrzny pojazd zachęci je do wychodzenia z domu i poszerzania wiedzy na temat technologii. Godziny spędzone na sterowaniu dronem łatwo przeradzają się w pasję, którą można wykorzystać w życiu zawodowym.

Dron na prezent dla dziecka i dorosłego

Zainteresowanie dzieci technologią często kończy się na tym, że spędzają wiele godzin przed ekranem komputera lub tabletu. 

O wiele lepiej podarować młodej osobie drona. Będzie źródłem bezcennych wspomnień i okazją do interakcji z rodzicem. Sterowanie obiektem poruszającym się w przestrzeni sprawia dzieciom mnóstwo radości i nieprędko się nudzi.

dron dla dziecka

 Gdy chłopiec lub dziewczyna opanuje już podstawy pilotowania, będzie chętnie doskonalić swoje umiejętności. Zabawa fizyczną maszyną daje o wiele więcej satysfakcji niż komputerowe symulacje. Jest to także forma aktywności ruchowej – konieczny będzie spacer do miejsca, w którym można latać dronem, a następnie podążanie za nim. Co więcej, dorośli również bardzo często bawią się dronami, to także okazja na wspólną zabawę z dzieckiem.

Kiedy warto podarować dziecku drona? Najlepiej wtedy, kiedy samo się nim zainteresuje lub zapragnie czegoś więcej niż samochód na pilot. Dron na prezent będzie świetnym pomysłem. Warto motywować dziecko do nauki lub wypełniania domowych obowiązków, obiecując mu zakup drona w zamian za wytrwałą pracę.

Zabawa dronem to doskonały sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu

dron dla dzieci 4

Dzieci i młodzież uwielbiają gry wideo. Niezmiennie popularne są symulatory jazdy i lotu różnymi pojazdami. Dzięki nim młody człowiek uczy się koordynacji wzrokowo-ruchowej i rozwija wyobraźnię przestrzenną. To intensywny trening, który przystosowuje graczy do operowania rzeczywistymi maszynami. Warto umożliwić im przejście do tego etapu, kupując drona. Dzięki niemu realny świat ma szansę wygrać w walce o dziecięcą uwagę.

Nauka manewrowania dronem nie zajmuje wiele czasu. Nie wymaga też specjalnego przygotowania – na początek wystarczą umiejętności nabyte w grach. Drony dla początkujących przeznaczone do lotów rekreacyjnych są obecnie niedrogie, a więc osiągalne dla wielu rodzin. Wychodząc razem z dzieckiem, by nauczyć je latania bezzałogowcem, mamy okazję zacieśnić więzy rodzinne. Dodatkowo nauczymy potomka odpowiedzialności – dbania o sprzęt i przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Jakie możliwości oferują drony?

Drony są zdolne do niesamowitych manewrów. Urządzenia dobrej jakości pozwalają na precyzyjne sterowanie w wielu płaszczyznach – pionowej, poziomej i skośnej. Czułe na drobne ruchy drążki kontrolera umożliwiają płynne poruszanie się drona, który błyskawicznie reaguje na wysyłane sygnały. Dzięki temu dziecko będzie bawić się dużo lepiej, niż tanim śmigłowcem na pilot, którego ruchy są niedokładne i trudne do kontrolowania.

dron na prezent dla dziecka

Wybór drona – najważniejsze cechy

Wybierając dron dla dziecka, należy zwrócić uwagę na parametry techniczne. Jednym z najważniejszych jest czas lotu – zbyt krótki wzbudzi rozczarowanie nagle przerwaną zabawą. Dobrze, jeśli urządzenie utrzymuje się w powietrzu przynajmniej 20 minut na jednym akumulatorze. Można wtedy kupić zestaw z trzema akumulatorami, aby wydłużyć całkowity czas lotu do godziny. W takim czasie dziecko może dobrze podszkolić się w sterowaniu i przeżyć wiele frajdy.

Ważna jest także stabilizacja urządzenia w locie i szeroki zakres możliwości. Dobry dron będzie mógł na przykład automatycznie powrócić na miejsce startu, krążyć wokół wskazanego obiektu czy zawisnąć w powietrzu. Niektóre posiadają funkcję robienia selfie lub potrafią rozpędzić się do 70 km/h. Duża prędkość lotu to ogromna satysfakcja dla młodej osoby. Im większe możliwości posiada maszyna, tym większą wolność i ekscytację czuje jej operator.

 

Wyznacznikiem dobrej jakości wykonania drona jest jego wytrzymałość. Tańsze urządzenia często mają plastikowe elementy, które łatwo uszkodzić podczas nieuważnej zabawy. Dobry sprzęt będzie stosunkowo odporny na upadki i zderzenia. Aby zmniejszyć ryzyko wypadków, dron powinien posiadać wygodne oprogramowanie do sterowania. Niektóre modele są wyposażone w specjalny kontroler, inne korzystają z aplikacji w smartfonie. W przypadku drona dla dziecka nie jest najważniejsza czułość kontrolera, lecz łatwość prowadzenia. Gdy dron znajdzie się w niebezpiecznej pozycji, trzeba szybko przywrócić go na właściwą trasę. Zbyt skomplikowane opcje sterowania mogłyby w tym przeszkodzić.

Jaki dron na początek? Jakiego drona wybrać?

3 powody dla których warto kupić drona dziecku

Edukacyjna wartość dronów nie ogranicza się do poznawania technologii. Zabawa nimi jest bardzo stymulująca dla młodego umysłu, który poszukuje nowych wrażeń i możliwości rozwoju. Sprawdź 3 powody, dla których warto kupić drona dziecku. 

jaki dron dla dziecka

Poprawa koordynacji ruchowej

Przez zabawę z dronami poprawi się psychomotoryczna sprawność dziecka – jego refleks, zręczność i zdolność obserwacji. Oprócz rozwiniętej wyobraźni przestrzennej, w umyśle wykształci się umiejętność planowania, poczucie odpowiedzialności i logiczne myślenie. Bliski kontakt z techniką może wyzwolić w dziecku chęć podejmowania wyzwań i nowych zadań. Dzięki zabawie dronem może zainteresować się na przykład fotografią, filmowaniem, konstruowaniem czy programowaniem.

Poszerzanie wiedzy i nauka

To właśnie potencjał do poszerzania wiedzy jest najważniejszą zaletą drona dla dziecka. Maszyna obudzi w nim zapał do nauki fizyki lub programistycznych aspektów lotu. Może dowiedzieć się, jak dron działa – tego, że zmiana prędkości obrotu silników powoduje skręcanie w locie i stabilizację urządzenia. Odkryje także nowe funkcje smartfona, który łączy się z dronem poprzez specjalną aplikację i pozwala sterować przy pomocy głosu.

 

Czasami dzieci, które mają kontakt z dronami, zaczynają interesować się modelarstwem lub zostają inżynierami. Oczywiście nie musi się to stać – maszyna latająca może pozostać jedynie zabawką, lecz istnieje duża szansa, że wpłynie na przyszłą karierę młodego człowieka

Pobudzenie zainteresowań

Ponieważ drony łatwo wzbudzają w dzieciach entuzjazm i pasję, mogą stać się przyczyną obrania ciekawej ścieżki rozwoju zawodowego. Wcześnie zdobyte doświadczenie w pilotowaniu bezzałogowego pojazdu latającego będzie solidną podstawą do rozwoju w innych kierunkach. Niektórzy zostaną profesjonalnymi operatorami dronów, specjalizującymi się w kinematografii czy inspekcji budynków.

Bezzałogowce mają coraz więcej zastosowań, między innymi w przemyśle. Można je wykorzystać do zadań ratunkowych (ułatwiają znalezienie zaginionych osób, np. w górach) lub transportu (np. przesyłek). W przyszłości będą przydawały się w policji, wojsku, straży pożarnej i ratownictwie. Usprawnią także prace rolnicze, budowlane, energetyczne i logistyczne. Być może drony staną się podstawowym elementem wyposażenia leśników i geodetów.

Obiecujące wydaje się połączenie dronów ze sztuczną inteligencją, która będzie wytyczać optymalne trasy lotów bez udziału ludzi. Zanim te urządzenia będą mogły przejąć liczne odpowiedzialne zadania, potrzebne są osoby, które będą je rozwijać i nadzorować postęp techniczny. To kolejna możliwa ścieżka kariery młodego pasjonata maszyn latających.

Ile kosztuje dron dla dziecka?

dron dla dziecka zawód

Drony dla dzieci nie muszą być kosztowne. Zadowalającej jakości modele można dostać za mniej niż 500 złotych. W tej cenie otrzymamy drona, który sprawdzi się w celach rozrywkowych i będzie wyposażony w prostą kamerę. Poniżej 1000 złotych kosztują drony o dobrej stabilizacji, dość długim czasie lotu i zadowalającym zasięgu. Można wykonywać nimi liczne akrobacje w powietrzu i doskonalić umiejętność pilotażu.

Dobrej jakości dron dla dziecka można kupić już za kilkaset złotych. Sprawdź nasze drony dla dzieci i młodzieży

Droższe są drony półprofesjonalne i profesjonalne, których ceny zaczynają się od 2000 złotych. Wyróżnia je szerszy zasięg i bardziej złożone funkcje, lepsze urządzenie sterujące i większa stabilność w powietrzu. Sprawdzą się do specjalnych zadań, na przykład do nagrywania wysokiej jakości filmów. Jeśli poszukujemy drona dla dziecka, który ma zapewnić przede wszystkim dobrą zabawę, lepiej postawić na model z niższej półki cenowej. Dron o wartości kilkuset złotych w zupełności wystarczy – posiada wszystkie podstawowe funkcje.

Sprawdź też nasz obszerny wpis: Ile kosztuje dron?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

DARMOWA DOSTAWA przy dowolnych zakupach w naszym sklepie internetowym.

Zwrot towaru

Bezproblemowy oraz prosty zwrot towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.

Gwarancja dystrybutora

Wszystkie towary oferowane w naszym sklepie posiadają gwarancję dystrybutora.

SSL Bezpieczne zakupy

Wszelkie transakcje dokonywane w naszym sklepie są szyfrowane protokołem SSL.