prezent dron

Dron na prezent – wybierz najlepszego drona

Moda na prezenty komunijne już od wielu lat praktycznie stoi w miejscu. Rower, zegarek, komputer czy konsola do gier – to znany od dawna standard. W ostatnim czasie widzimy jednak coraz większe zainteresowanie dronami. Rozwój tej technologii przyczynił się do intensywnego spadku cen. Dziś całkiem niezłe urządzenie można już kupić nawet za kilkaset złotych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że będzie to gadżet dla stosunkowo młodego dziecka. Co w takim razie wybrać, aby zabawa nim dawała radość i była jednocześnie bezpieczna? Sprawdź już teraz, jakiego drona kupić na prezent!

Wybierz mądrze i kup najlepszy dron na prezent

Dziecku warto kupić drona, do którego nie będzie problemu
z dokupieniem akcesoriów. Wystarczy, że np. dziecko uszkodzi śmigła, a to dosyć częsta przypadłość i w przypadku braku dostępu do zapasowych, dziecko nie będzie mogło korzystać
z drona. Każdy nasz dron w zestawie posiada zapasowe śmigła. Warto jeszcze dokupić dodatkowe akumulatory, które pozwolą na dłuższy czas lotu. Sprawdź nasze modele, a w razie jakichkolwiek pytań, skontaktuj się z naszym sklepem internetowym. Zaproponujemy najlepszy model, dopasowany do potrzeb dziecka.

Prezent na komunię, Boże Narodzenie czy urodziny – okazja nie ma znaczenia

Jeśli kupujesz prezent na komunię w postaci drona, to oczywiste jest, że szukasz sprzętu dla stosunkowo młodego dziecka. Tak naprawdę jednak okazja nie ma większego znaczenia, jeśli chcesz sprawić przyjemność człowiekowi, któremu daleko do dorosłości.

dron na prezent

Wybierając taki sprzęt, będziesz musiał zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów:

trwałość konstrukcji i jakość zastosowanych materiałów
bezpieczeństwo użytkowania
sterowanie dronem
kamera, np. HD
waga drona
gabaryty drona
czas lotu
zasięg kontroli lotu

Na komunię lub inną okoliczność, świetnie sprawdzą się nasze drony rekreacyjne

Wybierając prezent dziecku weź pod uwagę jego wiek i doświadczenie

Pierwszą kwestią będzie wiek młodego człowieka, dla którego kupuje się drona. Im jest to młodsze dziecko, tym prostsze, mniej skomplikowanego w sterowaniu urządzenia trzeba szukać. 

dron na prezent dla dziecka

Dokładnie te same zasady dotyczą gadżetu wręczanego osobie niedoświadczonej. Nawet jeśli jest to już nastolatek, na pierwszego drona powinieneś wybrać w miarę proste urządzenie. W końcu pierwszy dron głównie będzie służyć do nauki latania. 

Jest to ważne z kilku istotnych powodów. Po pierwsze trudny w sterowaniu dron może bardzo szybko zniechęcić do zabawy, nierzadko nawet na dobre. Po drugie ogranicza się ryzyko, że dziecko samo wyrządzi sobie krzywdę. Wreszcie po trzecie taki sprzęt będzie bezpieczniejszy dla otoczenia.

Skoro mowa już o bezpieczeństwie, koniecznie zwróć uwagę na konstrukcję. Znajdziemy drony dla dzieci, które mają zabudowane śmigła. Dzięki temu nie trzeba się obawiać, że w trakcie zabawy ktoś zostanie zraniony przez szybko obracające się łopatki. Jest to również w miarę bezpieczna zabawka do użytku domowego, choć oczywiście dziecko zawsze powinno z niej korzystać pod okiem dorosłych osób.

Ważne parametry techniczne dronów na prezent

Gdy będziesz już przyglądał się ofercie (zapewne internetowej), koniecznie przyjrzyj się kilku istotnym parametrom. Zacznij od pojemności akumulatorów – w najtańszych urządzeniach oferują od 5 do 13 minut zabawy. Tutaj szczególnie ważne jest sprawdzenie, ile czasu zajmuje oczekiwanie na pełne naładowanie.

Kolejna kwestia to bezprzewodowy kontroler do sterowania dronem. Postaraj się znaleźć taki sprzęt, którego kontroler nie jest zbyt skomplikowany. Małemu dziecku w zupełności wystarczy bardzo proste sterowanie, które stosunkowo szybko można opanować. Dobrym rozwiązaniem może być dron z opcją sterowania za pośrednictwem zwykłego smartfona.

Przydatne funkcje dronów dla dzieci

Automatyczny start oraz lądowanie – startowanie oraz lądowanie wymagają wprawy i precyzji, a więc funkcja wspomagająca te czynności na pewno się przyda.

Samodzielny powrót „do domu” – dron automatycznie zacznie wracać do punktu swojego startu, gdy wyleci poza zasięg kontrolera trzymanego przez operatora.

Ochrona przed rozładowaniem akumulatora – gdy poziom naładowania akumulatora będzie niebezpiecznie niski, dron sam zacznie lądować, ograniczając ryzyko jego upadku z dużej wysokości.

Nie warto kupować drogiego drona na prezent dziecku

Kupujesz drona dla dziecka, które nie miało wcześniej styczności z takim sprzętem? W takim razie zdecydowanie odradzamy celowanie w sprzęt z najwyższej półki. Górną granicę budżetu dla takiego zakupu najlepiej ustalić na około 500 zł.

Wybierz dron na prezent z naszej oferty

W naszym sklepie bez problemu można znaleźć właśnie taki sprzęt. Przystępny cenowo jest solidnie wykonany, bezpieczny, a przy tym prosty w sterowaniu.

Duży wydatek może okazać się całkowicie nieopłacalny. Choć drony z naszej oferty są bardzo solidne, to jednak upadek z dużej wysokości na beton czy obicie się o twardą ścianę mogą kompletnie uszkodzić sprzęt. Jego naprawa jest nieopłacalna, a z oczywistych względów gwarancja nie będzie miała w tym przypadku zastosowania.

Wyższą kwotę możesz zarezerwować na drony kupowane jako prezent dla bardziej doświadczonych „operatorów”. Tutaj polecamy między innymi urządzenia wyposażone w kamerę do nagrywania filmów i robienia zdjęć z powietrza. Pamiętaj, tylko aby upewnić się, że jakość nagrywanego obrazu jest wysoka. W tańszych niskiej klasy dronach oszczędza się właśnie na matrycach. Taka kamera jest bezużyteczna i korzystanie z niej nie daje żadnej radości.

Sprawdź też: Jaki dron dla dziecka

Na co uważać po zakupie drona?

Przede wszystkim unikaj korzystania z drona nad obszarem zurbanizowanym i głowami innych ludzi. Pamiętaj, że dron to nie samolot, który musi spełniać rygorystyczne normy, aby został dopuszczony do użytku. Samoloty spadają na ziemię bardzo rzadko, drony niestety stosunkowo często, wszystko zależy od operatora urządzenia.

Dodatkowo awarii może ulec silnik czy łopatki, a i zdarza się, że akumulator wyładuje się bez ostrzeżenia. Z tego powodu zawsze zabieraj swoje dziecko z dronem nad otwarty, nieuczęszczany przez ludzi teren, z dala od zabudowań. W razie niekontrolowanego spadku na pewno nikomu nic się nie stanie.

Wytłumacz dziecku, że nie może naruszać przestrzeni powietrznej

Czy wiesz, że operator nawet najprostszego drona jest użytkownikiem przestrzeni powietrznej? Oznacza to, że po starcie urządzenia trzeba zastosować się do ogólnie obowiązujących przepisów. Łamanie przepisów w tym zakresie grozi karą pozbawienia wolności nawet na 5 lat! Pamiętaj, że bez pozwolenia nie wolno latać dronem nad i w pobliżu lotnisk. Szerokim łukiem omijaj różne jednostki wojskowe oraz budynku instytucji państwowych czy miejskich.

Wybór drona na prezent musi być poważną i przede wszystkim odpowiedzialną decyzją. Nigdy nie zostawiaj swojego dziecka sam na sam z tym sprzętem – nawet najprostszych modeli nie można określić zwykłą zabawką. Warto chować sprzęt w nieznanym młodemu człowiekowi miejscu, gdy nie jest używany.

Polecamy również „oblatanie” drona przed przekazaniem go dziecku. Szczególnie ważne jest zapoznanie się z instrukcją obsługi oraz zaleceniami producenta gwarantującymi bezpieczeństwo zabawy. Doświadczenie z obsługi tego sprzętu latającego ułatwi sprawną reakcję, gdy dziecko popełni poważny błąd w czasie pilotowania.

Przed lotem warto również sprawdzić aktualną prognozę pogody, aby upewnić się, że warunki są bezpieczne. Przyda się również wiedza z zakresu przepisów dotyczących korzystania z przestrzeni powietrznej – w sieci znajdziecie mnóstwo stron, z których pomocą dobrze przygotujecie się do takiej „zabawy”.

Dron na prezent dla dziecka – wybór sklepu ma znaczenie

Tak oto dotarliśmy do podsumowania naszych rozważań związanych z zakupem drona na prezent dla dziecka. Została jeszcze jedna, ale ważna kwestia – gdzie kupić takiego drona? Popularność tych urządzeń sprawia, że pojawiają się one dosłownie wszędzie. Sprzedawane są nie tylko w elektromarketach, ale także dyskontach, sklepach z zabawkami, mobilnych stoiskach w atrakcyjnych turystycznie regionach i wielu innych miejscach.

Zakup tego sprzętu w niesprawdzonym źródle to bardzo zła decyzja. Często są to urządzenia niskiej klasy, bez odpowiednich certyfikatów, delikatne i niebezpieczne w użytkowaniu. Na pewno dobrej jakości drony znajdziecie w elektromarketach, ale wadą tego wyboru jest wysoka cena.

Doskonałym alternatywą jest skorzystanie z oferty naszego sklepu internetowego. Mamy drony najlepszych producentów, bezpieczne i proste w obsłudze, które idealnie nadają się na prezent dla dziecka. Oferujemy przy tym atrakcyjne ceny i wsparcie przedzakupowe – zapraszamy do składania zamówień! Znajdziesz u nas drony dedykowane główne dzieci i młodzieży. 

Proponowane przez nas drony na prezent dla dzieci i młodzieży:

Dron Visuo XS809HWG XS809H-W-G 3AKU FPV WiFi 2Mpx
xs809
329 zł
Dron Visuo XS812 812G-W-K 5MP 1080p FPV 3AKU GPS
XS812
599 zł
Dron Visuo XS809 Mini 1AKU FPV WiFi 2Mpx składany
xs809 mini produkt
199 zł
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

DARMOWA DOSTAWA przy dowolnych zakupach w naszym sklepie internetowym.

Zwrot towaru

Bezproblemowy oraz prosty zwrot towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.

Gwarancja dystrybutora

Wszystkie towary oferowane w naszym sklepie posiadają gwarancję dystrybutora.

SSL Bezpieczne zakupy

Wszelkie transakcje dokonywane w naszym sklepie są szyfrowane protokołem SSL.