Show Filters

Czy można kupić dobrego drona za 300 zł?

Drony już są na tyle popularnymi urządzeniami, że nie trzeba nikogo przekonywać, że to świetna zabawka dla dzieci, jak i dorosłych. Drony mogą być również dobrą inwestycją w kontekście pobudzenia i rozwoju zainteresowań. Dron Visuo XS809 posiada wszystko, czego może potrzebować osoba, chcąca nauczyć się pilotowania. Jeśli zastanawiasz się, jaki dron za 300 zł kupić na początek, to ten dron będzie strzałem w dziesiątkę. W naszym sklepie internetowym, specjalnie stworzyliśmy kategorię drony do 300 zł, aby mogli Państwo wybrać odpowiedne urządzanie w tym zakresie cenowym.

Na co zwrócić uwagę, kupując drona za 300zł

Przeglądając oferty na drony za 300 zł, warto zwrócić uwagę na wyposażenie i podstawowe parametry tych urządzeń. Poniżej przedstawiamy te najważniejsze.

Sterowanie

Drony, których cena nie przekracza 300 zł, zwykle są wyposażone w urządzenia sterujące, które bardzo przypominają pady do konsoli. Najczęściej są one małe i lekkie. Bardzo często mamy możliwość podłączenia do nich własnego telefonu lub tabletu, aby mieć podgląd z kamery na żywo. To świetne rozwiązanie zwłaszcza wtedy, kiedy dopiero chcemy nabyć umiejętność sterowania dronem. 

Producenci jednak coraz częściej zamieniają urządzenia sterujące na dedykowane aplikacje. Można je pobrać na urządzenia mobilne z Androidem lub IOS-em. W takim przypadku sterowanie dronem do 300 zł odbywa się za pomocą dotykowego ekranu. Aczkolwiek zdaniem niektórych ten sposób sterowania jest dużo gorszy. 

Na jakie rozwiązanie się zdecydować? Jeśli mamy dwa modele dronów do 300 zł o podobnych parametrach i jeden z nich to jest dron z urządzeniem sterującym, to warto wybrać właśnie go. Wynika to z faktu, że taki sposób sterowania jest precyzyjny i umożliwia przygotowanie się do pilotowania droższych urządzeń latających.

Tryb Headless

Dron w cenie 300 zł, powinien posiadać już kilka technologicznych usprawnień. Jedną z nich jest np. tryb headless, który pozwala nam na wyprowadzenie drona z opresji, a dokładnie w sytuacji, kiedy stracimy nad nim orientację. Headless jest wyjątkowo przydatny, np. w sytuacji, kiedy urządzenie nam odleci na sporą odległość i będzie nam trudno ocenić jego położenie.

One key return

Drugą, najczęściej używaną funkcją przez młodych adeptów droniarstwa jest one-key-return. To również usprawnienie technologiczne, które pomaga w trudnych momentach w trakcie pilotażu. Dzięki jednemu przyciskowi możemy sprawić, że urządzenie wróci do miejsca, z którego wystartował. Brzmi przydatnie i w rzeczywistości to bardzo pomocna funkcja.

Czas działania

Zdecydowana większość modeli dronów do 300 zł jest wyposażona w małą baterię, która umożliwia krótki czas działania. Najczęściej jest to kilka do kilkunastu minut. Najlepsze drony do 300 zł jednak są wyposażone w baterię, która pozwala na działanie nawet przez 20 minut!

Natomiast jeśli chodzi o sposób zasilania dronów do 300 zł, to jest on różny. Większość jednak posiada dedykowany akumulator wielokrotnego użytku, który po prostu się ładuje po każdym locie. To znacznie lepsza opcja niż drony zasilane bateriami AA.

Akumulatory w dronach są bardzo ważne – to właśnie dzięki nimi możemy bawić się urządzeniem. Ich pojemność oraz jakość, decyduje o tym, jak długo będziemy mogli bawić się dronem w powietrzu. Akumulator w dronach do 300 zł powinien nam pozwolić na przynajmniej kilkanaście minut swobodnej zabawy. W naszej ofercie posiadamy drony, które umożliwiają wymianę zużytego akumulatora na zapasowy – w pełni naładowany. Posiadając zapasowe akumulatory, możesz je np. włożyć w plecak i zabrać ze sobą i o wiele dłużej cieszyć się zabawą niż jedynie przez kilkanaście minut.

Waga i rozmiar

Drony do 300 zł zwykle są bardzo małe i lekkie. Można by rzec, że to dobrze, ponieważ są bezproblemowe w przenoszeniu. Należy jednak mieć na uwadze, że byle podmuch wiatru może je znosić. Z tego względu podczas wyboru idealnego drona dla siebie, polecamy wybrać nieco cięższe urządzenie. 

Dron do 300 zł to idealnie urządzenie dla osób, które chcą się nauczyć latać w domu. Nie ma żadnego ryzyka, że go zgubimy. Podczas lotu jednak musimy zachować ostrożność, aby nie uszkodzić sprzętu.

Akrobacje i podniebne sztuczki

Wykonywanie figur oraz przeróżnych akrobacji w powietrzu na dronach do 300zł jest jak najbardziej możliwe. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk na kontrolerze i nadać kierunek za pomocą drążka.

Drony, z możliwością robienia fikuśnych akrobacji w powietrzu, dają dużo frajdy, szczególnie dzieciom. Drony za 300zł są naprawdę proste w obsłudze i wyposażone w technologie, które mają zadanie usprawniać sterowanie.

Producenci dronów w tym zakresie cenowym, doskonale wiedzą, że ich użytkownikami są osoby niedoświadczone, dlatego starają się sprostać temu wyzwaniu i ułatwić użytkowanie urządzenia, wymyślając coraz to nowsze usprawnienia. Niektóre drony, dają użytkownikowi możliwość zaplanowania lotu. Nawet nie trzeba sterować urządzeniem, wystarczy wskazać palcem na ekranie trasę, a dron osiągnie odpowiednią wysokość i poleci wskazaną trajektorią lotu przez właściciela.

Dodatkowe wyposażenie

Jak już wspominaliśmy wcześniej, warto kupić drona, do którego mamy możliwość dokupienia dodatkowego wyposażenia. Dodatkowe akcesoria są bardzo przydatne, wydłużą nam czas lotu, a zarazem je uprzyjemnią.

Drony Visuo, które posiadamy w ofercie, oferują możliwość dokupienia kompletu baterii, zapasowych silników, końcówek ramion i zębatek, zapasowych śmigieł, silników, czy też dodatkową ładowarkę USB. Wszystkie elementy w pewnym momencie mogą ulec uszkodzeniu, więc warto kupić takie urządzenie, w którym będziemy mogli je w razie czego wymienić, w innym wypadku w razie awarii będziemy musieli wyrzucić drona prosto do kosza.

Drony z kamerą do 300 zł

Jeśli oprócz nauki sterowania, chcemy jeszcze amatorsko pobawić się w filmowanie i fotografowanie to koniecznie musimy spojrzeć na możliwość połączenia drona z aplikacją. Jeśli dron, jest wyposażony w kamerę to dzięki aplikacji, będziemy mieli możliwość oglądania obrazu zamontowanej kamerki na żywo.

Musimy jednak pamiętać, że drony w cenie 300 zł nie posiadają tak zaawansowanych technologicznie kamerek, jak np. drony półprofesjonalne. Niemniej jednak można w ten sposób już nieco zaznajomić się z metodą kręcenia filmów z drona, czy też robieniem zdjęć z lotu ptaka.

Jakiego kupić drona do 300zł?

Z racji, że drony do 300zł głównie kierowane są do osób początkujących i dzieci – warto przede wszystkim postawić na bezpieczeństwo i sprawdzone modele. Kupując drona do 300 zł, obowiązkowo musimy zwrócić uwagę na to, czy jest on wysokiej jakości i cechuje się trwałością. Koniecznie musi być wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które będzie trwałe i odporne na uszkodzenia.

Szczególnie istotne jest także to, aby dron do 300 zł był wyposażony w osłony śmigieł, które zapobiegną ich połamaniu i zniszczeniu przedmiotów w otoczeniu.  Najczęściej wykonuje je się z tworzywa sztucznego. Podczas oglądania dronów do 300 zł należy również zainteresować się tym, czy akumulatory i wszystkie przewody są odpowiednio zabezpieczone. To ważne kwestie bezpieczeństwa zwłaszcza wtedy, kiedy kupujemy urządzenie latające dla dziecka.

Dron do 300 złotych – propozycje

Dostępne na rynku drony posiadają różne specyfikacje. W naszym sklepie internetowym znajdziesz drony, które faktycznie są warte uwagi i które rekomendujemy. Każdy dron dostępny w naszym sklepie internetowym, wcześniej był przez nas testowany.

Jeśli myślisz o zakupie drona do 300 zł, pamiętaj, aby sprawdzić parametry techniczne urządzenia. Jeśli nie masz czasu na przeglądanie różnych specyfikacji i porównywania z innymi urządzeniami, możesz nam zaufać w tej kwestii i wybrać np. drona VISUO XS816 lub Visuo XS809.