Show Filters

Czy warto kupić drona zabawkowego?

Obecnie na rynku mamy dostępnych wiele modeli dronów. O ile na początku świat dronów był zdominowany w dużej mierze tylko przez sprzęt profesjonalny, tak teraz amatorzy czy nawet dzieci, mogą również uświadczyć tej samej frajdy ze sterowania dronami, co profesjonaliści.

Oczywiście dron dla dziecka, który można nazwać również zabawkowym, to zupełnie inna kategoria sprzętu od tego profesjonalnego. Niemniej jednak nawet i w dronach zabawkowych mamy zaawansowane technologicznie rozwiązania typu: autostart czy auto lądowanie, które sprawiają, że samo kontrolowanie tych dronów jest banalnie proste.

Nauka latania przy użyciu dronów zabawkowych może przynieść młodemu użytkownikowi naprawdę wiele frajdy. Z uwagi na niskie ceny dronów zabawkowych nie trzeba też przejmować się kosztownymi naprawami, które mogą wystąpić na skutek kraks podczas nauki latania. W naszej opinii dron zabawkowy to świetny pomysł na prezent dla dziecka – dla wielu dzieci dron jest jednym z najbardziej ulubionych gadżetów.

Tanie drony z kamerą

Niektóre z dronów zabawkowych wyposażone są w kamery umożliwiające nagrywanie obrazu czy też nawet podglądanie go na żywo. Niemniej jednak jakość takich nagrań jest dyskusyjna. Jeśli zależy nam na nagrywaniu obrazu w lepszej jakości, w naszej opinii warto rozważyć zakup modelu z kategorii „Drony dla początkujących”. Drony zabawkowe, jak sama nazwa wskazuje, głównie służą do zabawy, są tanie i mają na celu naukę latania lub też wykonywania spektakularnych i widowiskowych akrobacji w powietrzu.

Dla kogo przeznaczony jest dron zabawkowy?

Drony zabawkowe to produkty dedykowane dzieciom, przygotowane z myślą o najmłodszych. Jednak w trakcie zabawy wspólnie z dzieckiem, często również rodzice mają frajdę z zabawy. Sterowanie mini dronem jest intuicyjne i banalnie proste; drony dla dzieci zostały zaprojektowane w ten sposób, aby nie sprawiały trudności podczas nauki latania.

Drony rekreacyjne są świetnym pomysłem na prezent oraz do nauki dla dzieci. Możliwość sterowania takim zdalnym urządzeniem to z reguły dla dziecka ogromna frajda. W tym dziale znajdziecie drony zabawkowe, które pozwolą młodzieży oderwać się od komputera i dostarczyć mnóstwa radości oraz doskonałej zabawy na świeżym powietrzu.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu drona zabawkowego?

Pomimo tego, że drony zabawkowe nie należą do drogich, to mimo wszystko warto wybrać właściwy model z dobrym stosunkiem jakości do ceny. Dron kupiony z myślą o młodym użytkowniku powinien być bezpieczny, stosunkowo dobrze wykonany, bez możliwości jego łatwego rozebrania i np. połknięcia małych elementów. Większość dronów zabawkowych jest małych rozmiarów i właśnie drona o rozmiarach kompaktowych zalecamy wybrać na początek dla małego dziecka.

Przykładem takiego drona jest np. JJRC H8, który kosztuje mniej niż 100zł, a wyposażony jest w tryb headless, który ułatwia pilotowanie, czy też funkcję one key return, która polega na przywołaniu drona do punktu startowego jednym przyciskiem. Nie musimy się obawiać, że dziecku dron odleci czy też się rozbije, kiedy utraci nad nim kontrolę, tym bardziej, że technologia, w którą ten dron jest wyposażony, ułatwia sterowanie. Diody LED ułatwią również pilotowanie maszyny w różnych kierunkach i umożliwią latanie w ciemności. Nowoczesna technologia zastosowana w tym modelu ułatwia sterowanie, więc nie ryzykujesz wiele.

Akcesoria do dronów zabawkowych

W naszym sklepie oprócz samych dronów zabawkowych i rekreacyjnych można nabyć akcesoria do dronów. Dodatkowe wyposażenie pozwoli na poszerzenie funkcjonalności drona lub zapewni jego bardziej komfortowe użytkowanie. Podczas użytkowania z pewnością przydadzą Ci się dodatkowe śmigła, etui, akumulator i inne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą dodatkowych akcesoriów.