Show Filters

Dla kogo dron za 1000 zł?

Drony z roku na rok stają się coraz bardziej technologicznie zaawansowane – obecnie za 1000 zł, możemy kupić sprzęt, który jeszcze kilka lat temu, kosztował co najmniej kilka tysięcy złotych. Obecnie nawet solidne drony dla początkujących, można kupić za jedyne kilkaset złotych.

Oczywiście, taki dron do 300 zł, czy dron do 400 zł, służy nam głównie do nauki latania i używamy go w celach rekreacyjnych. Mimo tego potrafią przysporzyć wiele frajdy. Dron za 1000 zł jest już nieco bardziej zaawansowaną maszyną i polecany jest szczególnie osobom, które wcześniej miały okazje pilotować bezzałogowy statek powietrzny.

Jakie funkcje powinien posiadać dron do 1000 zł?

Przy zakupie drona w tej półce cenowej, warto zwrócić na funkcje, które są przydatne i które co prawda, każdy dron do 1000 zł powinien posiadać. Poniżej lista najważniejszych funkcji.

Wbudowana funkcja zawisu

Jest to funkcja, którą absolutnie każdy dron do 1000 zł powinien mieć. Ułatwia nam ona pilotowanie maszyny – polega na tym, że po podniesieniu drona do pewnego pułapu wysokości, możemy puścić drążek gazu, a nasz dron pozostanie na tej samej wysokości. Jest to dla nas, duże ułatwienie, kiedy np. chcemy skupić się na robieniu zdjęć, czy też filmowaniu. Za funkcje zawisu odpowiada specjalny czujnik barometryczny, który właśnie stabilizuje zawis maszyny. Funkcja ta przeważnie wbudowana jest już w większości dronów do 1000 zł.

Kamera z możliwością podglądu na żywo

Decydując się na zakup drona w cenie 1000 zł, najczęściej wymagamy już nieco więcej od sprzętu, oprócz samej funkcji latania. Chcemy też, aby dron posiadał odpowiednią kamerę do nagrywania pięknych widoków. A żeby robić ładne zdjęcia, czy też nagrywać filmy, musimy wiedzieć, co aktualnie widzi kamery. Do tego służy nam właśnie funkcja, która umożliwia podgląd na żywo obrazu. Najczęściej podgląd obrazu realizowany jest za pomocą naszego smartfona przez połączenie wi-fi. Nierzadko możemy też obserwować widoki za pośrednictwem specjalnych okularów VR.

Decydując się na zakup drona w cenie 1000 zł, najczęściej wymagamy już nieco więcej od sprzętu, oprócz samego latania chcemy, aby też dron posiadał odpowiednią kamerę do nagrywania filmików i robienia zdjęć. Żeby robić ładne zdjęcia, musimy wiedzieć, co aktualnie widzi kamera. Do tego służy właśnie funkcja z możliwością podglądu na żywo obrazu np. za pomocą naszego smartfona przez połaczenie wifi. Możemy też obserwować widoki za pośrednictwem specjalnych okularów VR.

Systemy pozycjonujące (GPS)

Moduł GPS w dronach do 1000 zł to kolejna rzecz, która jest absolutną koniecznością. Moduł ten pozwala nam pozycjonować drona w czasie lotu i korzystać z dodatkowych funkcji jak np. one key return (czyli powrót do miejsca startu za pomocą jednego przycisku).

Auto powrót do bazy (return to home)

Jest to przydatna funkcja w momencie, kiedy nie widzimy zbyt dokładnie, w jakiej pozycji znajduje się nasza maszyna lub też straciliśmy ją z oka. W większości dronów, kiedy sygnał GPS jest odpowiednio silny, dron może zarejestrować położenie punktu bazowego (home point) i w razie potrzeby do niego powrócić. W innych modelach dron wraca do miejsca startu po utracie sygnału lub w sytuacji, której akumulator drona się wyczerpuje.

Tryb Headless

Kolejna pomocna funkcja, szczególnie dla początkujących pilotów, ponieważ związana jest z ułatwieniem sterowania maszyny. Po uruchomieniu tryby Headless – nie musimy zastanawiać się, w jakiej pozycji od nas znajduje się dron. Sterowanie jest więc bardzo proste – dron zawsze będzie leciał tak, jak wychylimy drążek  – przesunięcie drążka w lewo wywoła ruch drona w lewo, a przesunięty drążek do przodu, spowoduje lot do przodu, bez względu na pozycje drona względem nas.

Tryb sport

Funkcja dla osób, które lubią szybkie prędkości w powietrzu. Jest to tryb, w którym wyłączana jest część czujników, a dron kosztem większego zużycia energii szybciej reaguje na wychylenia drążka i osiąga większe prędkości.

Gimbal (ruchoma kamera)

Dla lepszej jakości wykonywania zdjęć lub filmów, kamera w dronie powinna być ruchoma. W niektórych modelach do 1000 zł zainstalowany jest również gimbal, który stabilizuje położenie kamery bez względu na pochylenie drona. Takie rozwiązanie zapewnia stabilny obraz w czasie lotu.

Sensory ultradźwiękowe

Kolejna przydatna funkcja, która zabezpieczy nas przed ewentualnymi kraksami. Dzięki niej dron jest w stanie wykonać pomiar, jak daleko znajduje się od przeszkody z wysoką dokładnością.

Drony do 1000 złotych – czy warto je kupić?

Dronów do 1000 zł, najczęściej poszukują osoby, które miały już styczność z dronami, ale szukają nieco bardziej wymagającego sprzętu, dzięki którym będą w stanie np. nagrywać amatorskie filmy wideo. W tym przedziale cenowym znajdziemy wiele modeli, które świetnie nadają się do doskonalenia umiejętności operatorskich.

Próżno szukać dornów do 1000 zł na planie filmowym. Nie oznacza to jednak, że drony w tej cenie nadają się jedynie do rekreacyjnych lotów. W tej cenie drony świetnie sprawdzą się np. na planie amatorskiego teledysku, czy też filmu na youtube. Dron do 1000 zł może być także świetnym pomysłem na prezent. Jeśli szukasz wysokiej jakości sprzętu, a zabawa dronem przysparza Ci wiele radości, zdecydowanie warto kupić drona w cenie 1000 zł. Tym bardziej że drony oprócz dostarczania zabawy i frajdy, rozwijają nasze zainteresowania i szkolą różne umiejętności.

Jaki wybrać dron z kamerą do 1000 zł (polecane przez nas modele)

  • Dron MJX B4W Bugs 4k
  • Dron MJX Bugs B5W
  • Dron MJX Bugs X103 W
  • Dron Visuo ZEN K1
  • Dron SJRC F11