Show Filters

Dlaczego drony z kamerą cieszą się dużą popularnością?

Nie da się ukryć, że już sama możliwość latania tym niewielkim urządzeniem zapewnia mnóstwo radości. Jeśli jednak chcesz w pełni wykorzystać możliwości takiego sprzętu, powinieneś zainwestować w taki, który wyposażony jest w kamerę. Dziś nawet stosunkowo tanie drony mają ją zamontowaną, jednak jakość zdjęć, czy filmów może nie być wystarczająca.

Optyka na dronie sprawia, że masz możliwość rejestrowania swoich lotów. Zdjęcia lub video z powietrza zapierają dech w piersiach i pozwalają na obserwowanie świata z zupełnie innej perspektywy. Dawniej większość osób mogła takie fotografie podziwiać w zasadzie jedynie w internecie lub w telewizji. Dziś każdy może zostać operatorem małej, latającej maszyny, przygotowując piękne materiały z dużej wysokości.

Drony wyposażone w kamerę, które dostępne są w naszym sklepie, nie muszą być drogie w zakupie. Przekonaj się o tym już dziś! Co więcej, urządzenia te są stosunkowo proste w obsłudze. Nawet jeśli nigdy nie miałeś z nimi do czynienia, wybierając nasze produkty, możesz mieć pewność, że opanowanie sterowania lotem i kamerą nie zajmie Ci dużo czasu.

Jak działa zapis obrazu z kamery na dronie?

Zależnie od wybranego modelu, forma zapisu rejestrowanych danych może się nieco różnić. W tańszych urządzeniach często jest to automatyczna funkcja, którą uruchamia się zdalnie z kontrolera. Kamera rejestruje film lub robi zdjęcia i zapisuje je na karcie pamięci, którą wcześniej trzeba włożyć do slotu. Przed zakupem warto sprawdzić, jaka jest maksymalna pojemność tych nośników obsługiwana przez urządzenie.

W bardziej zaawansowanych modelach, które polecamy, może się cieszyć zapisem na żywo. Dron bezprzewodowo łączy się z urządzeniem mobilnym, np. smartfonem i przekazuje do niego obraz z kamery w czasie rzeczywistym. W takiej sytuacji zdjęcia oraz filmy można zapisywać bezpośrednio w pamięci odbiornika, czyli np. telefonu. Opcja ta jest bardzo wygodna, gdyż operator drona ma podgląd na to, co widzi oko kamery. Ma więc możliwość kadrowania i przygotowywania wyjątkowych materiałów.

Oprócz tego podgląd na żywo ułatwia sterowanie dronem. Operator powinien mieć urządzenie w zasięgu swojego wzroku, ale podgląd z kamery niewątpliwie zwiększa precyzję pilotowania.

Na co zwracać uwagę, wybierając drona?

Warto wiedzieć, jakimi parametrami technicznymi kierować się podczas poszukiwania wymarzonego drona z kamerą. Jakość zastosowanej kamery to dopiero początek. Aby dron sprostał wszystkim oczekiwaniom, konieczne jest również zwrócenie uwagi na:

 • pojemność baterii i związany z nią zasięg drona (maksymalny czas lotu na jednym ładowaniu),
 • czas ładowania akumulatora od całkowicie wyładowanego do pełnego,
 • funkcjonalność (mniej doświadczonym osobom przydadzą się takie funkcje, jak stabilizacja lotu czy automatyczny powrót „do domu” w razie kończącej się baterii lub wylotu poza zasięg kontrolera),
 • jakość wykonania, w szczególności pod kątem solidności konstrukcji,
 • odporność na podmuchy wiatru,
 • prostota sterowania (ważne szczególnie dla mniej doświadczonych użytkowników).

Dopiero po dopasowaniu tych parametrów do własnych potrzeb, można skupić się na kamerze, a więc m.in. jakości matrycy czy maksymalnej rozdzielczości.

Na co zwrócić uwagę, kupując drona z kamerą?

Pamiętaj, aby zawsze kierować się przede wszystkim parametrami technicznymi drona, a więc jego możliwościami i prostotą w pilotażu. Dobór odpowiedniej kamery zostaw sobie na sam koniec, mając już upatrzonych kilka ciekawych modeli. W przypadku optyki powinieneś zwrócić uwagę na takie parametry, jak:

 • jakość zastosowanej matrycy,
 • klasę obiektywu, w szczególności pod kątem maksymalnego zoomu optycznego (cyfrowy zazwyczaj pogarsza jakość obrazu),
 • szybkość działania migawki,
 • tryby, w jakich można fotografować oraz nagrywać filmy,
 • maksymalną rozdzielczość, jak i ilość klatek na sekundę w przypadku filmów,
 • formę zapisu danych, a więc na karcie pamięci włożonej do drona czy bezprzewodowo na żywo, w pamięci urządzenia mobilnego.

W kwestii rozdzielczości dziś absolutnym standardem powinna być jakość HD, czyli 720p. Oferują ją zazwyczaj tańsze drony, z niższej jakości kamerami. Optymalnym wyborem będzie oczywiście sprzęt nagrywający w jakości FullHD, czyli 1080p. W naszym sklepie znajdziesz również nowoczesne drony z kamerami 4K, dzięki którym zdjęcia i filmy z powietrza będą ostre i majestatyczne.

Zamawiaj dobrej jakości drony od sprawdzonego sprzedawcy

Mnogość modeli dronów dostępnych na rynku sprawia, że często trudno dokonać wyboru. Z tego powodu najważniejsze jest to, aby zamawiać taki sprzęt od renomowanych sprzedawców, cieszących się dobrą opinią na rynku. W przypadku naszego sklepu możesz mieć pewność, że urządzenie te spełniają wysokie standardy jakości, są proste w obsłudze, a do tego bardzo funkcjonalne.

Mamy drony z kamerą zarówno dla osób dopiero zaczynających swoją przygodę z pilotażem, jak i dla użytkowników bardziej zaawansowanych. Sprzedajemy urządzenia od sprawdzonych producentów, w dobrych cenach i z pełną gwarancją. Zapraszamy do zakupów!