jaki dron dla dziecka

Jaki dron dla dziecka – najlepszy dron do nauki latania

Dziś nikogo nie dziwi już latający nad głową dron. Urządzenia te stały się wręcz standardowym widokiem na wszystkich większych imprezach plenerowych. Wyposażone w kamery pozwalają na nagrywanie „świata” z z lotu ptaka. Profesjonalny sprzęt tego typu kosztuje dziesiątki tysięcy złotych, jest wyposażony w najlepsze kamery i mnóstwo nowoczesnej aparatury do sterowania. Urządzenia te mają jednak również charakter rozrywkowy. W sklepach znajdziesz je w cenach zaczynających się już od kilkuset złotych, w tym wiele modeli dedykowanych dzieciom przeznaczonych do nauki latania. Dziś przyjrzymy się właśnie tym najtańszym modelom przeznaczonym głównie dla młodzieży i dzieci. Zastanawiasz się, jaki dron dla dziecka wybrać? Zobacz, co oferuje rynek i na co zwrócić uwagę.

Historia dronów 

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że malutkie drony skonstruowano początkowo z myślą o wojsku. Niewielki statek powietrzny jest praktycznie niesłyszalny i trudno go dostrzec na niebie. Może bez problemu unikać „czujnego oka” wojskowych radarów. Oczywiście sprzęt ten nadal jest dynamicznie rozwijany pod kątem jego wykorzystania w warunkach bojowych.

drony wojsko

Bardzo szybko jednak zauważono rozrywkowy charakter tych urządzeń. Zaczęto masową produkcję prostszych technologicznie i dużo tańszych dronów, które natychmiastowo zaczęły podbijać rynek. Nawet najprostszy sprzęt tego typu daje mnóstwo radości i zazwyczaj umożliwia nagrywanie filmów z powietrza w całkiem przyzwoitej jakości.

Drony uczą dzieci

Nie ulega wątpliwości fakt, że to właśnie najmłodsi pokochali te urządzenia najbardziej. Latanie małym statkiem powietrznym wysoko nad głową daje mnóstwo radości, ale młody człowiek w pewnym stopniu również się edukuje. Drony doskonale uczą koordynacji ruchowej, rozbudzają wyobraźnię przestrzenną, a do tego pokazują podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa w czasie zabawy.

 Młody człowiek może również rozwijać swoje talenty z zakresu przygotowywania materiałów filmowych. To niepozorne urządzenie ma niebagatelny charakter edukacyjny, ale dziecko zawsze powinno go używać pod okiem dorosłego opiekuna. Trzeba pamiętać o tym, że urządzenie w pewnym stopniu stanowi zagrożenie dla człowieka, zwierząt, jak i innych obiektów latających! Warto na początku uzmysłowić dziecku, że latanie dronem to odpowiedzialność i kontrolować obszar, na którym nasza pociecha uczy się latać.

Dokładnie sprawdź przepisy dotyczące użytkowania dronów

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć tego, dlaczego dronami nie wolno latać w pobliżu portów lotniczych, prawda? Niedoświadczonym osobom zalecamy ich używanie na otwartej przestrzeni, z dala od drzew i zabudowań. Przepisy tak naprawdę dokładnie normują kwestie prawidłowego korzystania z tych urządzeń. Dron powinien poruszać się na wysokości minimum 30 metrów nad ziemią. Do tego dystans do najbliższych zabudowań powinien być nie mniejszy, jak 100 metrów! Jeśli pierwszy raz kupujesz dziecku drona i sam nigdy nie korzystałeś z tego urządzenia, koniecznie zapoznaj się z przepisami!

Czy drony dla dzieci są drogie?

Nie! Przyzwoitej jakości urządzenie tego typu kupisz już za kilkaset złotych i taki sprzęt znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Niska cena wynika po prostu z mniejszej funkcjonalności, ograniczonych możliwości precyzyjnego sterowania i mniej pojemnych akumulatorów. Tanie drony są przy tym urządzeniami o niewielkich rozmiarach, wyposażone w małe kamerki, które jednak mogą zapewnić przyzwoitą jakość obrazu.

Jaki z tego wniosek? Najtańsze drony są tak naprawdę świetną opcją w przypadku chęci ich zakupu dziecku. Doskonale nadają się na prezent, zapewniają młodemu człowiekowi wiele radości, a przy tym pozwalają na nagrywanie filmów czy robienie zdjęć, oczywiście jeśli zakupimy drona z kamerą.

Gdzie kupić drona dziecku?

Twoje dziecko wcześniej nie miało styczności z dronami i planujesz kupić drona na prezent? Warto w takim razie wybrać na początek niezbyt drogi sprzęt, na którym pociecha będzie mogła nauczyć się latania i sterowania. W naszym sklepie internetowym znajdziesz drony-zabawki, które idealnie nadają się do poprawy umiejętności z zakresu pilotażu. Znajdziesz u nas również drony z kamerą, czy też dodatkowe akumulatory, które wydłużą czas lotu.

Drony dla dzieci możesz kupić w naszym sklepie internetowym lub w innych zaufanych sklepach internetowych. Odradzamy jednak zakupowanie dronów w sieciach i marketach, ponieważ przeważnie trudno jest potem znaleźć części zamienne dla dronów.

Dron Visuo XS809HWG XS809H-W-G 3AKU FPV WiFi 2Mpx
xs809
Visuo ZEN K1
Dron Visuo XS812 812G-W-K 5MP 1080p FPV 3AKU GPS
XS812
599 zł
Dron Visuo XS809 Mini 1AKU FPV WiFi 2Mpx składany
xs809 mini produkt
199 zł

Jaki dron na początek? Jakiego drona wybrać?

Czy dron dla dzieci jest bezpieczny?

Teoretycznie im mniejsza obudowa urządzenia tym lepiej, gdyż jest ono lżejsze, a więc dłużej może działać na jednym ładowaniu akumulatora. W przypadku zakupu drona dziecku nie można jednak kierować się tą zasadą. Największym zagrożeniem są same śmigła.

jaki dron dla dziecka 5

Na rynku dostępne są drony wyposażone w 4, 6, a nawet 8 śmigieł obracających się z ogromną prędkością. Choć wykonuje się je z tworzyw sztucznych, to taka prędkość obrotowa stanowi niemałe zagrożenie.

Dron dla dziecka koniecznie powinien mieć osłony śmigieł. Ich obecność znacząco ogranicza możliwość zranienia człowieka i zwierząt, w tym samego operatora.

Sterowaniem dronem dla dzieci

Kwestia sterowania również jest bardzo ważna. Najczęściej urządzenia te są sterowane z wykorzystaniem dołączonych do zestawu kontrolerów bezprzewodowych. Czasem istnieje nawet możliwość sterowania z poziomu aplikacji instalowanej na smartfonie. 

Nowoczesne drony nierzadko mają jednak po prostu uchwyt na telefon komórkowy na kontrolerze.  Steruje się zwykłym padem, a na smartfonie widać podgląd z kamery plus jest dostęp do kilku funkcji ułatwiających nagrywanie pięknych materiałów.

W przypadku drona kupowanego dziecku najlepiej kierować się prostą zasadą – im mniej przycisków na kontrolerze tym lepiej. Pierwsze urządzenie nie powinno być zbyt skomplikowane w sterowaniu, aby nie zniechęcić dziecka do zabawy. Dodatkowo prostsze sterowanie to mniejsze ryzyko uszkodzenia sprzętu lub zrobienia nim krzywdy innej osobie. Ciekawą funkcją, na którą warto zwrócić uwagę, jest automatyczny „powrót do domu” tzw. one key return.

Lepszej klasy drony wyposażone są w automat, który w razie problemów doprowadzi je do swojego operatora. Urządzenie samo zacznie wracać wtedy, gdy wykryje niski stan naładowania akumulatora. Powróci także wtedy, gdy wyleci poza zasięg kontrolera trzymanego przez operatora. Opcję tę można uruchomić również wtedy, gdy z jakichś powodów pojawiają się problemy ze sterowaniem dronem.

Czas pracy na akumulatorze – to ważny parametr

Jeśli kupujesz drona dziecku, koniecznie zwróć uwagę na akumulatory. Przy każdym urządzeniu powinieneś znaleźć informację nie tylko o pojemności baterii, ale także orientacyjnym czasie ich pracy. Tańsze urządzenia najczęściej działają około 10 minut i wymagają ładowania. W lepszym sprzęcie czas ten wydłuża się nawet 2-3 krotnie. Istotnym parametrem jest także czas ładowania od zera do maksymalnego poziomu. Akumulatory nie są duże i możesz zawsze też dokupić dodatkowe akumulatory, które zapewnią dziecku dłuższy czas i tym samym dłuższą lekcję nauki latania.

Wytrzymałość dronów ma duże znaczenie

Elementy ochronne wokół śmigieł to nie jedyne kwestie techniczne, na jakie powinieneś zwrócić uwagę. Niestety wyjątkowo tanie, pochodzące z nieznanych źródeł drony są wykonane z bardzo niskiej jakości materiałów. Jeśli dziecko nie miało styczności z takim sprzętem, na pewno nie raz doprowadzi do jego upadku na twardą powierzchnię czy obicia się o drzewo.

Gdy kupisz urządzenie podejrzanie tanie, niestety zabawa może skończyć się już na takim pierwszym niepowodzeniu. 200-300 zł to rozsądna cena za drona, który jeśli pochodzi od sprawdzonego producenta, na pewno pochodzi długo. Sprzęt taki znajdziesz w naszym sklepie.

Jakie funkcje mogą posiadać najprostsze drony dla dziecka?

Choć sprzęt typowo rozrywkowy nie jest kosztowny, to okazuje się, że może oferować operatorowi mnóstwo interesujących funkcji. Do najciekawszych, które powinieneś rozważyć, należy zaliczyć:

Wyposażony w kamerę

Wbudowane kamery pozwalające na wykonywanie zdjęć i filmów z powietrza.

Zdolności akrobatyczne

Nna kontrolerze znajdą się specjalne przyciski uruchamiające zaprogramowane fabrycznie akrobacje, dron może samodzielnie wykonać na przykład fikołka w powietrzu czy majestatyczną beczkę.

Stabilizacja lotu

To bardzo ważna funkcja dla każdego niedoświadczonego operatora, dron ma wbudowany żyroskop i w pewnym stopniu kontroluje samodzielnie swój lot.

Automatyczne startowanie i lądowanie

Wbrew pozorom start i lądowanie to trudna sztuka, początkującym na pewno przyda się wsparcie i niektóre drony mogą je zaoferować.

Jeśli dziecko będzie chciało skupić się na robieniu filmów, koniecznie zwróć uwagę na jakość zastosowanej matrycy. Marna kamera to niestety niska rozdzielczość obrazu. Filmy lub zdjęcia będą nieostre, co może zniechęcić do tego sprzętu niejedną osobę.

Na początek można latać również w domu!

Jesteś cierpliwy i nie widzisz powodów, dla których nie pozwolić dziecku uczyć się obsługi prostego drona bezpośrednio w budynku? Na rynku znajdziesz w takim razie również urządzenia w miniaturowej formie, które zostały przystosowane do takiej zabawy. Pamiętaj tylko, aby pozwalać dziecku na zabawę z dala od zwierząt, cennych przedmiotów oraz roślin, które mogą ulec różnym uszkodzeniom.

Stopniowo kupuj coraz droższe i bardziej funkcjonalne drony

Kupując pierwszego drona dziecku na pewno nie powinieneś od razu celować w urządzenie z wysokiej półki. Nie ma to najmniejszego sensu z kilku ważnych powodów. Taki dron po pierwsze będzie trudny w obsłudze, mając mnóstwo funkcji, które na początku są zupełnie niepotrzebne.

Po drugie dziecko nie wykorzysta większości urządzeń zamontowanych na pokładzie. Bardziej skupi się na zabawie i opanowywaniu sztuki latania, niż na zaawansowanych opcjach.

Po trzecie taki dron będzie kosztowny, ale niekoniecznie odporny na uszkodzenia. Pamiętaj, że dziecko dopiero się uczy i na pewno nie uda się uniknąć upadków z większej wysokości czy uderzenia w różne twarde przeszkody. Równie dobrze dron może nie nadawać się do niczego już po kilku godzinach zabawy i kompletnie niepotrzebnie stracisz pieniądze.

Jaki dron dla dziecka kupić? 

Jeśli szukasz sprawdzonych, solidnych i jednocześnie prostych w obsłudze dronów dla dziecka, koniecznie zajrzyj do naszego sklepu. Mamy wiele ciekawych modeli do wyboru w bardzo zróżnicowanych cenach. Łatwo dopasujesz sprzęt do potrzeb i do możliwości portfela. Sprzedajemy wyłącznie urządzenia wysokiej jakości od znanych producentów, na których na pewno się nie zawiedziesz. Niepotrzebny Ci żaden ranking, w naszym sklepie internetowym posiadamy przetestowane drony, najwyższej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

DARMOWA DOSTAWA przy dowolnych zakupach w naszym sklepie internetowym.

Zwrot towaru

Bezproblemowy oraz prosty zwrot towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.

Gwarancja dystrybutora

Wszystkie towary oferowane w naszym sklepie posiadają gwarancję dystrybutora.

SSL Bezpieczne zakupy

Wszelkie transakcje dokonywane w naszym sklepie są szyfrowane protokołem SSL.