jaki dron na początek

Jaki dron na początek? Jakiego drona wybrać?

Jeszcze kilka lat temu drony uważano za coś mało dostępnego – wynikało to z tego, że kosztowały one stosunkowo dużo pieniędzy i większość z nas nie mogła sobie pozwolić na ich zakup. Oprócz tego dron był uważany za coś w stylu zbędnej zabawki. Jednak to wszystko to przeszłość! Obecnie drony pełną bardzo ważne role w wielu dziedzinach, a przede wszystkim charakteryzują się niską ceną. Na rynku możemy się spotkać z ich wieloma modelami. Czy warto kupić drona? Jaki dron na początek warto wybrać? Na co zwrócić uwagę, wybierając takie urządzenie? O tym w naszym artykule. Zachęcamy do przeczytania!

Co to jest dron?

Dron to bezzałogowe, latające urządzenie sterowane zdalnie, które może być też wyposażone w kamerę. Za pomocą drona możemy też nagrać film z wyższej perspektywy lub też po prostu czerpać frajdę z latania i tworzenia akrobatycznych figur w powietrzu.

co to jest dron

Warto również wspomnieć, że dronami nazywamy także różnego rodzaju maszyny jeżdżące i pływające – tak więc drony to po prostu różne urządzenia, które pełnią szeroki zakres funkcji – jednak najczęściej wykorzystuje je się do nagrywania filmów ‘’z góry’’ (do komercyjnych nagrań, najczęściej wykorzystywany jest już dron z kamerą 4k).

Na rynku możemy się spotkać z szeroką ofertą różnych modeli dronów. Występują między nimi znaczne różnice. Jedną z głównych różnic jest przede wszystkim ich przeznaczenie, jak i posiadane funkcje. Sklepy specjalizujące się w sprzedaży elektroniki, oferują różnorodny wybór dronów – w ich ofercie na pewno znajdziemy drony dla profesjonalistów, jak i dla osób, które po prostu się nimi interesują, czyli drony rekreacyjne. 

do czego się może przydać dron

Do czego może się przydać dron?

Drony znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach, jednak przede wszystkim w przemyśle filmowym i w reklamie. Urządzenie może się przydać do wielu rzeczy, aczkolwiek najczęściej stosuje je się do zwykłej zabawy i pobudzeniu zainteresowań młodego człowieka.

Rynek oferuje również drony zabawkowe, które są przeznaczone dla dzieci, jak i drony, które są polecane dla miłośników elektronicznych gadżetem. Zabawa dronem to sama frajda, nic więc dziwnego, że cieszą się one taką popularnością.

Drony wykorzystuje się również do filmowania i fotografowania. To doskonałe urządzenie, które pozwala nam na filmowanie różnego rodzaju elementów – czy też reklam. To odpowiedni sprzęt dla osób interesujących się filmowaniem – za pomocą drona możemy nagrać praktycznie wszystko, a nawet nieco więcej, docierając do niedostępnych zakamarków. Drony często są też wykorzystywane do amatorskich nagrań, publikowanych w popularnym serwisie Youtube.

Jaki dron dla osoby początkującej?

Wybór drona dla osoby, która dopiero zaczyna swoją przygodę z dronami, to nie lada wyzwanie. Takie osoby powinny stawiać przede wszystkim na mało skomplikowane drony, które steruje się za pomocą specjalnych pilotów lub też przez smartfony.

Wybierając swój pierwszy dron, powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby był on prosty w obsłudze, lekki, a także niedrogi – nie warto wydawać na swój pierwszy dron milionów. Warto zwrócić uwagę również na czas lotu takiego drona i możliwości dodania do niego np. dodatkowych akumulatorów. Zalecamy również spojrzeć na dodatkowe funkcje takiego drona, do nauki latania przyda nam się np. funkcja headless, czy też one key return.

Drony tego typu można już nabyć za niecałe 200 zł.
Zobacz najnowsze modele dostępne w naszym sklepie internetowym.

Zakup drona na początek

Kupując dron na początek, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wybór tego urządzenia. Dron na początek raczej nie powinien przekraczać kilkuset złotych – nie ma co wydawać więcej pieniędzy, gdyż urządzenie może po prostu nie przypaść nam do gustu.

zakup drona na początek

Jeśli szukamy drona dla dziecka to powinniśmy szukać urządzenia mniejszych rozmiarów – wybierzmy taki, który jest wielkości ludzkiej dłoni. Wybierając dron do nauki, skupmy się na tym, aby był nieskomplikowany w obsłudze.

Zaczynając swoją przygodę z dronami, nie warto stawiać na profesjonalne i drogie drony. Zdecydowanie lepiej na początek jest postawić na mniejsze modele tych urządzeń. Dla osoby początkującej najlepiej sprawdzi się tani dron, najlepiej zabawkowy, czy też mini drony – są to po prostu urządzenia proste w obsłudze i powstałe głównie do nauki latania. Oczywiście nie możemy nie wspomnieć o tym, że na rynku znajdziemy również drony naziemne, czy też wodne, które również cieszą się sporą popularnością.

Podsumowując do nauki latania, warto wybrać tańszego drona, który zapewni nam stosunkowo długi czas lotu i dobrą zwrotność w powietrzu.

drony z kamerą

Jaki dron do filmowania

Natomiast jeżeli chcemy się zdecydować na trochę lepsze urządzenie, możemy przemyśleć zakup drona półprofesjonalnego. Wyróżnia się on tym, że jest trudniejszy w pilotażu, a to wszystko dlatego, że posiada zdecydowanie więcej funkcji, niż te, które służą do zabawy. 

Możemy również zdecydować się na profesjonalny dron, aczkolwiek te polecamy dla osób, które mają jakiekolwiek pojęcie o dronach i miały z nimi wcześniej jakikolwiek kontakt. Dron profesjonalny to odpowiedni wybór, jeśli planujemy profesjonalne nagrywanie. Przykładowy model dronów bardziej profesjonalnych jest np. DJI Mavic Air.

Kto może latać dronami i na jakich zasadach?

Polskie prawo określa jakie warunki trzeba spełniać, aby zgodnie z prawem móc użytkować drony hobbystycznie. Przede wszystkim dron zawsze powinien być w zasięgu wzroku użytkownika. Niedopuszczalne jest, aby właściciel drona nie miał pojęcia, gdzie znajduje się jego urządzenie. Drugim warunkiem, o którym koniecznie trzeba pamiętać, jest to, że loty koniecznie muszą odbywać się z zachowaniem bezpiecznej odległości od ludzi, czyli minimum 30 metrów poziomie, jak i samochodów i zabudowań – minimum 100 metrów poziomie. Oprócz tego loty nie mogą odbywać się nad lotniskami, kopalniami, ujęciami wody, wodociągami, oczyszczalniami ścieków, rurociągami paliwowymi, bankami, elektrowniami, muzeami, obiektami telewizyjnymi i tym podobnymi obiektami.

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do legalnego użytkowania dronów w Polsce, warto zapoznać się ze szczegółowymi przepisami prawa lotniczego, dzięki temu zyskamy pewność

Ile kosztuje dron na początek zabawy?

Mimo że drony kojarzą nam się z wysokimi cenami – nie kosztują wcale tak dużo. Oczywiście na rynku możemy się spotkać z wieloma modelami, które różnią się między sobą także cenowo. Dron zabawkowy można kupić już nawet do 100 zł, dobrej jakości drony rekreacyjne dostępne są w naszym sklepie internetowym już od kilkaset złoty.

gdzie latac dronem

Jak więc możemy dostrzec – drony to nie takie drogie urządzenia. Z pewnością to wydatek na prawie każdą kieszeń.

Jak wybrać drona dla początkującego?

Rynek oferuje nam niezwykle duży wybór dronów, przez co możemy mieć mały problem z wyborem tego jedynego urządzenia. Jednak jest kilka kwestii, które warto przemyśleć przed zakupem i z pewnością pomogą nam one w dokonaniu odpowiedniego wyboru:

Określ budżet

Pierwszą kwestią, którą zdecydowanie musimy wziąć pod uwagę, jest budżet. To od niego zależy, na jaki dron możemy sobie pozwolić. To normalne, gdyż na bardziej nowoczesny model drona może sobie pozwolić osoba, chcąca przeznaczyć na ten zakup kilka tysięcy, a na zupełnie inny ktoś, kto ma zaledwie kilkaset złotych.

Dobierz drona według preferencji

Następnym czynnikiem, na który trzeba zwrócić uwagę, wybierając dron, są nasze preferencje. Podejmując decyzję o takim zakupie, zapewne już wiemy, na jaki typ drona się zdecydowaliśmy. Na rynku spotkamy się z dronami latających, jeżdżącymi i pływającymi - wśród nich znajdują się te, które są przeznaczone głównie do zabawy, jak i te, które są profesjonalne. Wybierając dron, musimy wziąć pod uwagę również to, w jaki sposób zamierzamy go użytkować. Inny model wybierzemy dla dziecka - zapewne postawimy na rozrywkowe drony, a zupełnie inny typ zakupimy do filmowania - tutaj pewnie postawimy na coś bardziej profesjonalnego, zawierającego kamerę.

Jesteśmy pewni, że po przeanalizowaniu tych wszystkich kwestii, dokonanie właściwego wyboru będzie dużo łatwiejsze i na pewno uda nam się wybrać dron, który odpowiada naszym potrzebom i oczekiwaniom.

Jaki dron na początek – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Po podjęciu decyzji o zakupie drona zapewne będziemy się zastanawiać, na co powinniśmy zwrócić uwagę, aby dokonać jak najlepszego wyboru. Jeśli wydaje Ci się, że wybór ten jest niezwykle prosty – jesteś w dużym błędzie!

Na rynku znajdziemy wiele modeli, przez co odpowiedni wybór drona jest niezwykle skomplikowany. Jednak istnieje kilka czynników, na które warto rzucić okiem i na pewno pomogą nam one w podjęciu decyzji, na jaki model drona się zdecydować. A więc na co rzucić okiem, wybierając dron? Sprawdźmy!

Przeglądając drony, przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę na ich odporność. Drony, które nie należą do najdroższych, zazwyczaj są wykonane z plastiku. Natomiast te droższe – wykonane są ze stopów metali, czy włókien węglowych, dzięki czemu dron jest lżejszy, giętszy, dzięki czemu urządzenie jest dużo bardziej wytrzymałe.

Dron z kamera na początek

Nie można również pominąć kwestii kamery, w którą są wyposażone drony, lecz nie wszystkie. Jeśli zależy Ci na tym, aby twój dron był w nią wyposażony – sprawdź, czy ją posiada. Równie ważną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest jakość obrazu – powinna być na poziomie HD lub FULL HD.

Warto również rzucić okiem na kontroler. Każdy dron posiada kontroler, który pozwala na kierowanie nim. Powinien być po prostu dobry – tak, aby móc nic wykonać dobre i precyzyjne manewry, dzięki czemu jakość naszych zdjęć, czy filmów będzie najwyższa. Nie zapomnijmy również, aby sprawdzić czas pracy baterii drona od którego zależy czas lotu. Nie możemy oczekiwać zbyt wiele od tych, które kosztują niewiele – ich lot będzie trwał maksymalnie kilka minut. Dlatego też tanie drony to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą zakupić dron rozrywkowy. Jeśli chodzi o te droższe drony – ich lot trwa nawet kilkadziesiąt minut. Niektóre drony oferują również podgląd obrazu na żywo.

Jakie rodzaje dronów występują na rynku?

Na rynku możemy się spotkać z szerokim wyborem dronów. Dlatego też decyzja o zakupie konkretnego modelu urządzenia powinna być dobrze przemyślana. Przede wszystkim, zanim podejmiesz ostateczną decyzję o zakupie drona, warto się zastanowić, jakie będzie jego zastosowanie. Właściwie rzecz biorąc, od tego zależy, na jaki model powinieneś się zdecydować. Idąc tym tropem, jeżeli chcesz zakupić drona, który ma służyć do zabawy – nie ma sensu wydawać większej kwoty na profesjonalny dron. Natomiast jeżeli potrzebujesz takiego urządzenia, aby kręcić filmy czy robić zdjęcia – w takim przypadku zdecydowanie warto postawić na dobrej, jak nie najwyższej jakości drony, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania.

Drony zabawkowe – małe, głównie służące do zabawy i tanie sprzęty, które zazwyczaj nie posiadają kamery. Od dronów rozrywkowych nie możemy oczekiwać zbyt wiele – mają sporo wad np. są mało odporne na podmuchy wiatru, aczkolwiek doskonale się sprawdzą dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z dronami.

Drony dla początkujących – różnego rodzaju urządzenia, głównie służące do nauki latania, często również wyposażone są w kamery, aby nieco z tematem zaznajomić osoby, chcące w przyszłości nagrywać materiały dzięki tego typu dronom.

Drony półprofesjonalne i profesjonalne – są to najlepsze drony. Wyróżniają się stabilnością, wytrzymałością, a także tym, że mają bardzo wiele możliwości. Takie urządzenia wykorzystuje się przede wszystkim do takich prac jak filmowanie czy fotografowanie z lotu ptaka. 

Drony rekreacyjne i drony dla dzieci – urządzenia, służące głównie do zabawy i nauki latania. 

Zastanawiasz się jakiego drona kupić?

Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty.
Darmowa dostawa, konkurencyjne ceny i najlepsze modele dronów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

DARMOWA DOSTAWA przy dowolnych zakupach w naszym sklepie internetowym.

Zwrot towaru

Bezproblemowy oraz prosty zwrot towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.

Gwarancja dystrybutora

Wszystkie towary oferowane w naszym sklepie posiadają gwarancję dystrybutora.

SSL Bezpieczne zakupy

Wszelkie transakcje dokonywane w naszym sklepie są szyfrowane protokołem SSL.