VISUO-XS809HW

Recenzja Visuo XS809HW – tani i dobry dron dla początkujących

Obecnie popularność dronów wciąż wzrasta. Dla wielu osób jest to po prostu zabawka – zazwyczaj droga zabawka. Rynek oferuje szeroki wybór dronów – tych tańszych, jak i droższych, aczkolwiek te tańsze mają bardzo mało funkcji oraz zazwyczaj nie posiadają aparatu. Jeśli chcesz kupić drona, który nie jest drogi, a także zawiera wiele funkcji – mamy dla Ciebie doskonałą propozycję, jaką jest dron Visuo XS809HW, który jest wyposażony m.in. w kamerę. Co warto o nim wiedzieć? O tym w naszym artykule – zachęcamy do przeczytania. 

Visuo XS809HW – co to?

VISUO XS809HW to quadcopter, który ma składane ramiona. Bardzo wielu osobom skojarzy się z dobrze znanym DJI Mavic Pro. To poprawne skojarzenie.

Chińscy producenci na fali popularności sprzętu DJI próbują stworzyć konkurencyjne modele, które będą chociaż namiastką Mavic’a. Takim przykładem jest właśnie VISUO XS809HW.

Jak to bywa w przypadku składanych dronów –  Visuo XS809HW jest bardzo lekki i kompaktowy, dzięki czemu bez problemu możemy go przenosić i zabierać w podróże. Nie jest zbyt duży, dlatego też nie ma co się martwić, że będzie zajmował zbyt wiele miejsca. Jego wymiary wynoszą 32,5 * 32,5 * 6 cm, gdy jest rozwinięty. Istnieją zdecydowanie większe drony – to jest średni dron, który jest nieduży i w dodatku dość lekki, bo waży zaledwie 150 g. 

Warto dodać, że warto być na bieżąco z prawem z zakresu dronów. W tej kwestii często następują zmiany, dlatego zanim rozpoczniesz zabawę z dronem, sprawdź, gdzie możesz bezpiecznie latać dronem.

Gdzie można latać dronem – kto może latać dronami i na jakich zasadach?

Visuo XS809HW – jak jest wyposażony?

Dron Visuo XS809HW  składa się z czterech szczotkowanych silników. Podkreślmy, że jest to tani dron, dlatego jego silniki powinny być regularnie konserwowane. Jednym z większych atutów tego drona jest to, że posiada oświetlenie LED, które jest umieszczone pod każdym wirnikiem. To doskonały dodatek, który świetnie wygląda podczas lotu dronem w nocy.

Ten model drona jest zasilany baterią lipo 3,7 v 900 mAh. To niewielka modułowa bateria, która ma swoje miejsce na dnie drona. Taka bateria zapewnia dronowi około 10 minut lotu – aczkolwiek nie możemy wymagać więcej od tak taniego drona, a ponadto jest to standard w tym zakresie cenowym.

Jednak warto zaznaczyć, że możemy do niego zakupić dwie lub trzy dodatkowe akumulatory, dzięki czemu będziemy mieli możliwość wydłużenia czasu lotu. Nie ma sensu czekać ponad godziny, aż akumulator się naładuje – lepiej po prostu  zdecydować się na kupno dodatkowych akumulatorów i zabranie ich ze sobą, np. do plecaka.

Dron Visuo XS809HW ma oczywiście również pilot w zestawie, który przypomina kontroler gier wideo, aczkolwiek to jedynie pilot i wygląd kontrolera nie stanowi większego znaczenia! Ponadto jest niewielki i dobrze leży w dłoniach.

Visuo XS809HW a kamera

Jak już zdążyliśmy wspomnieć na początku – ten model Visuo XS809HW posiada również kamerę. Trzeba przyznać, że jest to jedna z lepszych cech tego drona. Co prawda kamera znajdującą się w tym dronie nie jest najlepsza, aczkolwiek nadal należy pamiętać, że jest to stosunkowo tani dron rekreacyjny

Kamera Visuo XS809HW nagrywa w 720p oraz ma pole widzenia 120 °, które pozwala na uchwycenie większej ilości szczegółów w jednym ujęciu. Przesyłanie strumieniowe wideo na żywo jest w standardowej rozdzielczości 480p. Natomiast jeśli chodzi o zasięg transmisji FPV, to wynosi około 40-50 metrów w zależności od warunków pogodowych i braku zakłóceń sygnału. Tutaj również musimy napisać, że nie jest to imponujący zasięg, aczkolwiek jest to dron zabawkowy, który nie jest przeznaczony do robienia profesjonalnych zdjęć czy filmów.

Dron Visuo XS809HW – jakie ma jeszcze funkcje?

Mimo że jest to tani dron, to posiada wiele przydatnych funkcji, z których możemy korzystać podczas latania i bawić się jeszcze lepiej. Jedną z nich jest funkcja utrzymywania wysokości, co powoduje, że unosi się on z większą dokładnością, dzięki czemu możemy zrobić dużo lepsze zdjęcia, czy nagrać zdecydowanie lepszy film. 

Inną funkcją jest powrót za pomocą jednego przycisku (zwany jako one key return). Zarówno pilot, jak i aplikacja mają tę funkcję, która okazuje się bardzo przydatna zwłaszcza wtedy, kiedy bateria się rozładowuje. Doskonałą funkcją, którą na pewno zachwyci się każde dziecko (i pewnie niejeden dorosły), jest odwrócenie 3D.

Visuo XS809HW  a wydajność lotu

Zasięg transmisji drona Visuo XS809HW wynosi około 80 metrów. Dron nie sprawia większych problemów i dobrze lata pod warunkiem, że znajdujemy się w tym zasięgu. Jest to zdecydowanie jeden z łatwiejszych dronów do latania, który może sprawić wielką frajdę wielu dzieciom i dorosłym.

Dron na prezent – wybierz najlepszego drona

Podsumowanie

Na sam koniec przyda się kilka słów podsumowania. Dron Visuo XS809HW to świetny wybór dla osoby początkującej, która chce zapoznać się z dronami. Jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż mimo że jest to tani dron (kosztuje poniżej 400 złotych), to ma wiele fajnych funkcji – takich jak np. kamera. Sprawdź też inne drony dla początkujących

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

DARMOWA DOSTAWA przy dowolnych zakupach w naszym sklepie internetowym.

Zwrot towaru

Bezproblemowy oraz prosty zwrot towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.

Gwarancja dystrybutora

Wszystkie towary oferowane w naszym sklepie posiadają gwarancję dystrybutora.

SSL Bezpieczne zakupy

Wszelkie transakcje dokonywane w naszym sklepie są szyfrowane protokołem SSL.