MJX Bugs 5W obrazek 1

MJX Bugs 5W – recenzja niskobudżetowego drona

MJX to aktualnie jedna z najpopularniejszych marek dronów. Nieustannie wprowadza coraz to nowsze modele na rynek i wcale nie planuje tego zaprzestać! Marka ta zaczęła aktywnie działać po tym, jak stworzona przez nich seria Bug 2 odniosła wielki sukces. Następnie na rynku pojawił się MJX Bugs 3, a później dron MJX Bugs 5W. Ten drugi to znakomity dron z kamerą, który zdobył ogromną popularność. Dlaczego? Przeczytaj naszą recenzję!

Specyfikacja drona MJX Bugs 5W

Na samym początku recenzji warto wspomnieć o najważniejszych danych drona MJX Bugs 5W. Przedstawiamy je poniżej:

bugs 5w obraz

MJX Bugs 5W recenzja - wady i zalety

Dron MJX Bugs 5W ma bardzo wiele zalet. Jesteś ciekawy, z jakich powodów warto go kupić? W takim razie sprawdź koniecznie nasze zestawienie poniżej!

MJX Bugs 5W - zalety

Genialny projekt

Za najważniejszą zaletę drona MJX Bugs 5W uważa się jego całościowy projekt. Według wielu fachowców jest to najlepszy dron tej marki pod względem jakości do ceny! Znacznie lepszy niż poprzednie modele Bugs. Rozmiarowo jest bardzo podobny do B2W oraz wyróżnia się przekątną 310 mm. Jego wygląd jest nieco agresywny oraz ma charakterystyczne oczy z przodu.

Gimbal mechaniczny

Ogromny plusem jest też dodanie do tego modelu mechanicznego gimbala. To nie jest powszechnie znany 3-osiowy gimbal, który wiele kosztuje, a 1-osiowy gimbal, którego można przechylać nawet o 90 stopni. To sprawia, że możliwe jest przechylanie bezpośrednio w locie za pomocą kontrolera, jak i usunięcie wibracji i efektu "galaretki" w powietrzu.

Dobry zasięg działania

Na szczególną uwagę zasługuje także znakomity zasięg działania. Kontroler został mocno przeprojektowany, dzięki czemu dron MJX Bugs 5W może lecieć nawet 500 metrów od niego. To jedna z cech, która wyróżnia go spośród konkurencji.

Wiele różnych funkcji

Korzystanie z drona jest dużo przyjemniejsze, gdy ten ma mnóstwo przydatnych funkcji. Na to możemy liczyć w przypadku drona MJX Bugs 5W, ponieważ posiada m.in. GPS, 3 rodzaje powrotu do domu, czy utrzymywanie wysokości.

MJX Bugs 5W - wady

Stosunkowo krótki czas lotu

Niestety wszystko ma jakieś wady. W przypadku drona MJX Bugs 5W jest to niezbyt długi czas lotu. Mimo że jest dostępny w atrakcyjnej cenie, to jednak dobrze byłoby, gdy to było więcej niż tylko 15 minut. Jednak uwzględniając możliwości tego drona, nie jest to aż tak poważny minus!

Wymagany smartfon z 5G do obsługi

Trzeba wziąć pod uwagę, że niestety nie każdy posiada smartfon obsługujący 5G, zatem ten dron nie jest dla wszystkich.

Sprawdź ofertę na: Drony półprofesjonalne

Znakomite połączenie dwóch poprzednich fantastycznych modeli

mjx bugs 5w obrazek 6

Możemy śmiało stwierdzić, że dron MJX Bugs 5W jest idealną mieszanką dwóch poprzednich modeli, które były niegdyś popularne. To, co wyróżnia te urządzenie na pierwszy rzut oka, to przede wszystkim świetny wygląd. Dron MJX Bugs 5W wygląda nieco agresywnie i właśnie dlatego wyróżnia się z tłumu.

Mimo że MJX Bugs 5W to dron z plastikowym wykończeniem, to jego jakość jest wręcz spektakularna. Nie jest to bowiem tani, zwyczajny plastik, jakiego używa się do produkcji innych tanich modeli urządzeń latających. Wspomniany dron jest bardzo sztywny i solidny, zatem inwestycja w niego zdecydowanie się opłaca!

Wyjątkowe filmy z lotu ptaka - to możliwe z dronem MJX Bugs 5W

Jedną z zasadniczych różnic, jaką można znaleźć pomiędzy 5W a 2W, jest kamera. Nowszy model ma znacznie lepszą kamerę. Chodzi tutaj mianowicie o 1/3 -calową matrycę CMOS 8MPX. Dzięki niej możliwe jest wykonywanie świetnych selfie, w dodatku bez efektu rybiego oka! Osoby chcące kręcić filmy tym urządzeniem, również będą zachwycone. 1080 p przy 30 klatkach na sekundę jest naprawdę imponujące, uwzględniając niską cenę drona. Największą zaletą tego aparatu jednak jest 1-osiowy mechaniczny gimbal. To właśnie dzięki niemu możliwe jest wyeliminowanie drgań materiału, a także regulacja kąta kamery z nadajnika. Co więcej, Bugs 5W obsługuje FPV!

Znacznie lepszy nadajnik w Bugs 5W - dobry zasięg działania

Oryginalny nadajnik z serii Bugs 3 i 2 nie każdemu przypadł do gustu – doskonale o tym wiemy. Dlatego na pewno wielu spodoba się informacja, że MJX przeprojektowało ten standardowy nadajnik. Nazywa się on GR6221B i wygląda znacznie lepiej niż jego poprzednik. Konstrukcja jest praktycznie całkowicie zakrzywiona i dość mocno przypomina nadajniki DJI. Dodatkowo teraz są 2 anteny, co zwiększa zasięg działania.

Ważną informacją jest też fakt, że nadajnik ma wbudowany brzęczyk. Co to oznacza? W sytuacji gdy utracisz połączenie z odbiornikiem lub bateria drastycznie spadnie, to on Cię o tym zaalarmuje! To z pewnością przydatna funkcja w zakresie bezpieczeństwa.

Ulepszona bateria w dronie MJX Bugs 5W

bateria bugs 5w

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że dron MJX Bugs 5W nie będzie działał z bateriami 2S. Wynika to z faktu, że posiada zastrzeżoną wtyczkę i specjalną komorę baterii, którą bezproblemowo wsuwa się do drona i blokuje na miejscu. Jeśli natomiast chodzi o rzeczywistą baterię to jest to nic innego jak  2S 1800 mAh Lipo – tak jak w przypadku MJX Bugs 2W.  Czas lotu natomiast wynosi mniej-więcej 15 minut.

3 rodzaje RTH - zapewniają świetne wrażenia z latania

Dron MJX Bugs 5W może się pochwalić 3-czynnikowym systemem RTH – podobnie jak B2 czy B3 Pro. Dzięki niemu dron jest niezawodny, nawet gdy dojdzie do utraty pola widzenia lub poziom baterii spadnie do krytycznie niskiego poziomu.

smart rth

Smart RTH

Wystarczy, że Twój dron łączy się z przynajmniej 7 satelitami, by mógł bezpiecznie powrócić do domu. Należy nacisnąć przycisk RTH na nadajniku, by dron się cofnął i powrócił do miejsca startu. Warto jednak wiedzieć, że w każdym momencie można anulować to polecenie poprzez ponowne wciśnięcie przycisku RTH.

Failsafe RTH

Jeśli postanowisz przejść w tryb BVLOS, czyli poza widoczną linią wzroku, a zdarzy się sytuacja, że dron utraci sygnał z nadajnika na przynajmniej 6 sekund, to od razu przejdzie w bezpieczny tryb RTH. Oznacza to, że wróci do miejsca startu. Tutaj także można to cofnąć, gdy zostanie przywrócony sygnał, poprzez wciśnięcie przycisku RTH.

Low Voltage RTH

Ten system uruchamiany jest, gdy poziom naładowania akumulatora drona obniży się do danego poziomu. Najpierw będzie emitowany sygnał dźwiękowy, by poinformować, że wkrótce włączony zostanie Low Voltage, a po chwili zacznie wracać do miejsca stanu.

Utrzymanie wysokości z zasilaniem GPS

MJX Bugs 2W to model drona uwielbiany m.in. ze względu na znakomity aparat oraz możliwość latania na stałej wysokości bez konieczności ręcznego ustawienia. Dron MJX Bugs 5W jest jeszcze lepszy pod tym względem, ponieważ ma utrzymanie wysokości z użyciem GPS ze znacznie większą precyzją. Działa tutaj zasada – im więcej połączeń GPS, tym lepsza dokładność zawisu.

Recenzja MJX Bugs 5W – podusmowanie

Wszystko, co mogliśmy powiedzieć o dronie Bugs 5W, chyba zostało już powiedziane. To bez wątpienia świetny dron, który jest jednym z lepszych wyborów, jeśli chodzi o jego przedział cenowy. Ma mechaniczny gimbal i właśnie to go przede wszystkim wyróżnia, ponieważ konkurenci go nie posiadają. Dodatkowo wiele różnych funkcji, kamerą Full HD… Cóż, to po prostu bardzo dobry dron, który kosztuje mniej niż tysiąc złotych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

DARMOWA DOSTAWA przy dowolnych zakupach w naszym sklepie internetowym.

Zwrot towaru

Bezproblemowy oraz prosty zwrot towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.

Gwarancja dystrybutora

Wszystkie towary oferowane w naszym sklepie posiadają gwarancję dystrybutora.

SSL Bezpieczne zakupy

Wszelkie transakcje dokonywane w naszym sklepie są szyfrowane protokołem SSL.