Dron Hubsan Nano H111 Q4 mini – recenzja

Mimo że drony są na rynku już od dawna, to dopiero od kilku lat cieszą się popularnością. Parę lat temu jeszcze brakowało dronów, które były przeznaczone dla dzieci, aczkolwiek dzisiaj jest już zupełnie inaczej. Rynek oferuje nam szeroki wybór dronów – zarówno tych profesjonalnych, jak i zabawkowych. Jednym z ciekawszych modeli z kategorii dronów zabawkowych jest dron Hubsan Nano H111 Q4 mini. Co koniecznie musisz o nim wiedzieć? Czy jest to dobry dron dla dziecka? Sprawdź to u nas – zachęcamy do przeczytania naszej recenzji. 

Specyfikacja drona Nano H111 Q4 mini

Na samym początku warto wspomnieć kilka słów o tym dobrze zapowiadającym się produkcie. Jego waga wynosi 16,3 g, natomiast długość 1,77 cala. Może pochwalić się dość standardowym czasem lotu, który waha się między 5 a 6 minut. Jeśli natomiast chodzi o jego maksymalną prędkość, to wynosi ona 4,32 km /h. Ma także dość dobry zasięg sygnału – 50 m. Niestety ten model drona nie posiada kamery rejestrującej, lecz to wcale nie oznacza, że nie jest to interesujące urządzenie latające.

Najważniejsze funkcje drona Hubsan Nano H111 Q4 mini

drona Hubsan Nano H111 Q4 mini

6-osiowy system żyroskopowy

Dron cechuje się kilkoma ciekawymi funkcjami, do których zaliczamy między innymi 6-osiowy system żyroskopowy. Jest on bardzo pomocny, jeśli chodzi o latanie dronem podczas wietrznej pogody - dzięki niemu dron jest stabilny. Warto tutaj podkreślić, że zdecydowana większość dronów dostępna na rynku ma jedynie 3-osiowy system żyroskopowy, co z pewnością można uznać za dużą zaletę tego modelu.

Wskaźniki LED

Następną ciekawą funkcją, jaką daje nam dron Hubsan Nano H111 Q4 mini są wskaźniki LED, które są wbudowane przy obudowach wirnika i przedniej części. Jest to coś, co spodoba się zwłaszcza dzieciom, aczkolwiek nie mamy żadnych wątpliwości, że dorośli też będą zachwyceni. Ponadto wskaźniki LED przekładają się na wzrost bezpieczeństwa - dzięki nim bez problemu możemy latać nawet w nocy!

Silniki bezszczotkowe

Drony Hubsan Nano H111 Q4 mini są zbudowane m.in. z silników bezszczotkowych. Doskonale nadają się one do dronów - zwłaszcza tych zabawkowych. Wyróżnia je bardzo niski poziom hałasu elektrycznego, mały rozmiar, a także ekonomiczne zużycie energii.

Obrót o 360 °

Choć na początku może się nam wydawać, że to nic specjalnego, to jednak jest to coś, co na pewno ucieszy każde dziecko. Oprócz tego możemy śmiało stwierdzić, że większość dorosłych także lubi pokazy akrobatyczne, a więc funkcja obrotu o 360° to coś, co na pewno sprawi frajdę całej rodzinie.

Pozostałe funkcje drona Hubsan Q4 Nano H111

dron hubsan h111 q4 mini

Niewielki akumulator

Dron Hubsan Q4 Nano H111 został wyposażony w niewielką baterię LiPo 100 mAh, dzięki której możemy nim latać przez mniej więcej 5 minut. To niedługi czas, lecz pamiętajmy, że jest to tanie urządzenie latające, więc nie możemy oczekiwać od niego zbyt wiele. Ponadto zawsze możemy dokupić dodatkowe baterie, co automatycznie przekłada się na dłuższy czas lotu.

Bardzo prosty w obsłudze

Z całą pewnością musimy też tutaj wspomnieć o tym, że jest to bardzo łatwy w obsłudze dron. Jednym z powodów, dla których ten model drona jest polecany dla dzieci, jest to, że pilot jest bardzo mały. Znajdują się na nim dwa joysticki, przyciski przycinania i przełączania. Oczywiście pamiętając o tym, że cały dron kosztuje bardzo mało, to też nie możemy oczekiwać cudów.

Dobra jakość wykonania

Jeśli natomiast chodzi o jakość wykonania drona, to uwzględniając niską cenę, jest ona naprawdę dobra. Konstrukcja drona opiera się na płytce drukowanej, która jest zarazem ramą i ochronną osłoną. Mimo że może się wydawać bardzo delikatny, to jednak powinien sobie poradzić z większością niewielkich awarii. Co więcej - ten model drona występuje w wielu kolorach, a to kolejna ogromna zaleta!

Szybki czas reakcji

Warto też wspomnieć kilka słów na temat wydajności drona Hubsan Q4 Nano H111. Szybkość reakcji naprawdę jest bardzo zaskakująca. Można by powiedzieć, że jest tak dobra jak w przypadku droższych modeli urządzeń latających. Zasięg drona także jest odpowiedni - 50 m. Ponadto musisz wiedzieć, że dron wyróżnia się trzema trybami wydajności - 30%, 60% oraz 100%.

Zalety i wady drona Hubsan Q4 Nano H111

Na sam koniec przydałoby się podsumować wszystkie zalety oraz wady drona HubsaN Q4 Nano H111. Czy zalety przeważają nad wadami? A być może jest na odwrót? Sprawdźmy to!

Największe plusy:

 • 6-osiowy system żyroskopowy zapewniający stabilny lot,
 • duży wybór kolorystyczny,
 • niska cena,
 • bardzo dobra jakość wykonania,
 • ma wiele ciekawych funkcji,
 • posiada diody LED,
 • łatwo możemy wydłużyć czas lotu nawet do 20 minut!

Wady:

 • jest lekki, więc z łatwością może zostać zdmuchnięty przez silny wiatr,
 • duże ryzyko zgubienia śmigieł,
 • mały kontroler (można to uznać za zaletę, jak i za wadę),
 • śmigła nie posiadają osłon.

Znajdziesz u nas świetne drony

Jak więc możemy powyżej zauważyć, nie trzeba wydawać kilkuset złotych, aby mieć fajnego drona. Dron Hubsan Q4 H111 kosztuje bardzo mało, a sprawdza się rewelacyjnie. To doskonały wybór dla początkujących osób – zarówno dorosłych, jak i dzieci. Zapraszamy do naszej oferty, w której znajdziesz to m.in. wyżej zrecenzowanego drona w świetnej cenie. 

Sprawdź też kilka naszych ostatnich recenzji:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

DARMOWA DOSTAWA przy dowolnych zakupach w naszym sklepie internetowym.

Zwrot towaru

Bezproblemowy oraz prosty zwrot towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.

Gwarancja dystrybutora

Wszystkie towary oferowane w naszym sklepie posiadają gwarancję dystrybutora.

SSL Bezpieczne zakupy

Wszelkie transakcje dokonywane w naszym sklepie są szyfrowane protokołem SSL.