dron eachine e52 obraz 2

Dron Eachine E52 recenzja – tani kompaktowy i przenośny dron

Mini drony to dobry sposób na wprowadzenie do tego hobby osób, które wcześniej nie miały żadnego doświadczenia w lataniu dronami. Bez względu na to, czy sami dopiero chcielibyśmy zacząć przygodę, czy może chcemy komuś drona sprezentować, to z pewnością będziemy chcieli wziąć pod uwagę kwestie finansowe – wiele klasycznych dronów wydaje się być drogie, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że mają one służyć do nauki latania.

Po to właśnie stworzone zostały drony zabawkowe, takie jak Eachine E52. Ten sprzęt dostępny jest także w naszym sklepie internetowym i sprawdzi się nie tylko u początkujących, ale także miłośników fotografii. 

dron eachine e52 obraz 1

Kliknij i sprawdź,

149.00 zł

Jaki dron wybrać? Porady zakupowe

O EACHINE

Eachine produkuje drony już od wielu lat, praktycznie od początku ich popularności w drugiej połowie lat 2000. Drony Eachine cechuje wysoka jakość w przystępnych cenach. Model Eachine E52 to następca Eachine E50 – jeżeli kojarzysz jego poprzednika, to z pewnością zauważysz pewne podobieństwa w wyglądzie. Na designie jednak to pokrewieństwo się kończy – model E52 może pochwalić się dużo lepszą specyfikacją. W Eachine 52 znajdziemy ulepszony kontroler, lepszej jakości kamerę i baterię pozwalającą na dłuższe loty. Przejdźmy teraz do szczegółowej specyfikacji tego sprzątu!

EACHINE E52 – WYGLĄD

Eachine E52 ma konstrukcję składaną i w związku z tym posiada dwa zestawy wymiarów. Po złożeniu dron mierzy 15 cm szerokości, 22 cm długości i 3,5 cm wysokości. Po rozłożeniu ramion zarówno szerokość, jak i długość wynoszą 25 cm przy takiej samej wysokości. 

design e52

Konstrukcja głównego korpusu wygląda bardzo sportowo i elegancko. Na górze drona znajduje się jeden przycisk zasilania, a pod spodem znajduje się bateria. Kamera jest osadzona na samej krawędzi korpusu z przodu, a jej pochylenie jest regulowane.

Eachine E52 jest dostępne w dwóch kolorach: czerwonym i niebieskim. Składanie ramion drona jest świetnym sposobem na zmniejszenie jego rozmiarów i łatwiejsze przechowywanie. Ramiona składają się ładnie do środka i przylegają do jego rdzenia. Złożony dron może zmieścić się nawet w kieszeni spodni.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA DRONA EACHINE E52

dron eachine e52 obraz 6
Wymiary (po złożeniu)

15 cm x 22 cm x 3,5 cm

Wymiary (przed złożeniem)

25 cm x 25 cm, 3,5 cm

Waga

85g

Zasilanie

bateria 3,7V 600mAh lipo, wymienialna (1 w zestawie)

Czas ładowania baterii

70 minut

Czas lotu

6-8 minut

GPS

brak

MicroSD

brak

Kamera

tak, regulowana, 720p

Kontroler

tak, dwuręczny sterownik (wymagania bateria AA)

Odległość

 80-100 m

Obsługa Wi-Fi

2,4 GHz

Dodatkowe informacje

FPV, kontrola przez aplikację, utrzymywanie wysokości, sztuczki

dron eachine e52 obraz 1

EACHINE E52 – KAMERA

Kamera w modelu Eachine E52 jest zupełnie przyzwoita, a nawet dość dobra jak na sprzęt z tej półki. Podobnie jak w innych składanych dronach dla początkujących, rozdzielczość ekranu to 720p i ok. 0,3 MP. To niedużo, ale trudno wymagać więcej od sprzętu w tej cenie. Warto jednak pochwalić E52 za stabilny obraz, choć kolory bywają mało wyraziste, a same wideo czasami się przycina.

KONTROLER I AKUMULATOR W EACHINE E52

Jak wspomnieliśmy w pierwszej części tej recenzji, Eachine E52 posiada całkiem dobry kontroler, w odróżnieniu od swojego poprzednika, który takowego w ogóle nie posiadał i był sterowany wyłącznie za pomocą smartfona. Model E52 oferuje obie te możliwości. Kontroler leży dobrze w ręce i ma wbudowany uchwyt na smartfona.

Eachine E52 wykorzystuje zastrzeżony mechanizm blokady baterii. Wiele innych podobnych dronów, takich jak Eachine E56 i JJRC H47, używa tej samej metody blokowania akumulatora na miejscu. Można powiedzieć, że to dobrze, że widzimy więcej tego typu baterii. Są łatwiejsze do wymiany – wystarczy przesunąć blokadę, a bateria zaraz wyskoczy. Nie ma potrzeby walczyć z drutem, który wystaje z drona.

Jednak użycie zastrzeżonego systemu baterii oznacza, że nie można używać żadnej ze standardowych baterii Lipo, które może już posiadać właściciel innych dronów. Pojedynczy akumulator 3,7V 600mAh, który znajduje się w zestawie, oferuje około 6 minut czasu lotu i ładuje się dość szybko – w 70 minut.

DODATKOWE FUNKCJONALNOŚCI W EACHINE E52

E52 posiada długą listę dodatkowych funkcji, które zapewnią nam wiele godzin zabawy. Zacznijmy od najciekawszej funkcji, 360° salta i obrotu. Kontroler posiada dedykowany przycisk do wykonywania rzutów 360° – prawy spust z przodu.

Inne funkcje, które ułatwią życie początkującym pilotom dronów to jedno-klawiszowy start i lądowanie oraz dedykowany przycisk powrotu do domu. Jedno-klawiszowy start działa zgodnie z oczekiwaniami. Lądowanie jednym przyciskiem w zasadzie odcina silniki, po czym dron schodzi w dół jak cegła. Należy uważać, aby nie uruchamiać tej funkcji zbyt wysoko w powietrzu, aby przypadkiem nie uszkodzić drona. Natomiast funkcja “Powrót do domu” wymaga usprawnienia, nie jest w 100% precyzyjna. 

E52 ma także tryb trzymania wysokości. Dron trochę traci wysokości po wykonaniu szybkich, nagłych ruchów. Szybki i gwałtownie zmieniający kierunek lot daje niezły wycisk silnikom – jeśli bateria nie dostarcza wystarczającej mocy, silniki tracą obroty, co powoduje, że dron lekko schodzi w dół. Oczywiście nie spada na ziemię, mówimy tylko o kilku metrach utraty wysokości.

PODSUMOWANIE – WADY I ZALETY EACHINE 52

Zabawa Eachine E52 jest naprawdę przednia. Trzeba pamiętać, aby zainstalować dedykowaną aplikację Eachine Fly, aby w pełni odblokować wszystkie możliwości urządzenia. Synchronizacja telefonu lub tabletu z aplikacją jest konieczna, aby nagrać wideo lub zrobić zdjęcia, ponieważ dron nie ma slotu na karty SD. Elementy sterujące na nadajniku są bardzo czułe, a dron świetnie sobie radzi.

EACHINE E52 – ZALETY

EACHINE E52 – SŁABE STRONY

Najlepsze drony dla dzieci i dorosłych

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, aby sprawdzić cenę Eachine E52 i poznać opinie innych użytkowników.

Dron na prezent – wybierz najlepszego drona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

DARMOWA DOSTAWA przy dowolnych zakupach w naszym sklepie internetowym.

Zwrot towaru

Bezproblemowy oraz prosty zwrot towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.

Gwarancja dystrybutora

Wszystkie towary oferowane w naszym sklepie posiadają gwarancję dystrybutora.

SSL Bezpieczne zakupy

Wszelkie transakcje dokonywane w naszym sklepie są szyfrowane protokołem SSL.