visuo xs818 zen mini obraz 1

Visuo ZEN Mini 818G – recenzja mini drona

Dron Visouo ZEN Mini 818G to urządzenie, które zachwyca – a to wszystko za sprawą niesamowitych cech oraz funkcji. Już na samym początku warto zaznaczyć, że posiada m.in.  pozycjonowanie GPS, czy możliwość utrzymywania stałej wysokości. Oprócz tego jego rozmiar jest w sam raz – i niech nikogo nie zmyli nazwa. Mini dron nie oznacza, że jest wielkości drona zabawkowego, aczkolwiek jego rozmiar jest umiarkowany, co wiele ułatwia. Nie moglibyśmy również nie wspomnieć o kamerze 4K – dzięki której można wykonywać zdjęcia i nagrania! Co jeszcze musisz wiedzieć na jego temat? Zapraszamy do naszej recenzji na temat Visuo ZEN Mini 818G. 

Visuo ZEN Mini 818G – najważniejsze informacje

Visuo Zen Mini 818G to doskonały dron dla osób początkujących, jak i również dla dzieci. To wszystko wynika z tego, że bardzo łatwo nauczyć się latać takim urządzeniem. Możemy go zabierać w podróże – a to jest bardzo proste, dzięki temu, że jest to składany dron.

Wymiary i rozmiar drona

Jego wymiary po złożeniu to 7,2 x 5,7 x 2,4 cala, natomiast po rozłożeniu 14,2 x 14,0 x 2,5 cala. Jak więc możemy zauważyć, nie jest wcale najmniejszy. Natomiast jeśli chodzi o jego wagę to wynosi ona 210 g.

Kadłub został wykonany z tworzywa ABS i co więcej, możemy wybrać kolor: szary lub czarny. Jest to tworzywo, które wyróżnia się lekkością oraz sprężystością. Doskonale się sprawdza, jeśli chodzi o ochronę wszelkich części, które znajdują się wewnątrz. Należy też wspomnieć, że dron Visuo Zen Mini 818G posiada aż 1020 szczotkowanych silników, dzięki którym lot odbywa się bez najmniejszych problemów. Nie musimy się również zamartwiać o poziom hałasu silników, gdyż jest on niewielki.

Kamera – nieprzeciętna jakość zdjęć i filmów

Visuo Zen Mini 818G jest wyposażony w kamerę 4K. Dzięki niej możliwe jest robienie doskonałych zdjęć, które będą miały żywe kolory. Oczywiście możemy nagrywać także filmy, które mogą być świetną pamiątką. Kamera jest wbudowana w drona i mamy możliwość jej regulacji o 90 stopni w pionie, natomiast jeśli chodzi o jej kąt widzenia to wynosi 120° – dzięki niemu możemy uchwycić wszystko to, co jest ważne na nagraniu. Pamiętajmy jednak, że jest to bardziej dron rekreacyjny, jego kamera będzie niewystarczająca, jeśli myślimy np. o kręceniu wysokiej jakości materiałów do filmów.

Długi czas lotu

Dron Visuo Zen Mini 818G jest wyposażony w baterię 3,7 V 1800 mAh, dzięki której lot może trwać nawet 18 minut. Jeśli jest to dla nas niewystarczający czas, to możemy zamówić pakiet z dwoma akumulatorami – w takim przypadku czas lotu wynosi nawet 30 minut!

Aby naładować baterię, potrzeba mniej więcej 200 minut. Jest to dość długi czas, dlatego też warto zdecydować się na zakup dodatkowych baterii, dzięki którym nie będziemy musieli aż tak długo czekać.

Kontroler z wieloma funkcjami

Warto też wspomnieć co nieco o kontrolerze, który prezentuje się naprawdę ciekawie. Jest wyposażony w dwa drążki oraz cztery przyciski, które mają kilka funkcji takich jak: tryb bezgłowy, włącznik, powrót do domu i kalibracja geomagnetyczna. Posiada również niewielki ekran, na którym wyświetlają się najważniejsze informacje takie jak: moc, wysokość i prędkość lotu oraz liczba satelitów.

Po lewej stronie pilota mamy przycisk, który służy do robienia zdjęć, natomiast po prawej stronie przycisk służący do nagrywania filmów. Po tej samej stronie znajduje się też pokrętło, z którego należy skorzystać, jeśli chcemy dokonać regulacji kąta pochylenia aparatu. Jest to nadajnik 2,4 GHz – najczętsza częstotliwość, więc mogą występować niewielkie opóźnienia.

Sprawdź też: Jaki dron na początek? Jakiego drona wybrać?

Visuo Zen Mini 818G - dla kogo?

Visuo Zen Mini 818G to doskonały dron w niskiej cenie, który jest przeznaczony praktycznie dla każdego. Świetnie się sprawdzi jako dron dla rodziny, która chce mieć takie urządzenie do robienia rodzinnych zdjęć i filmów. Jest bardzo wydajny, ma dobrą żywotność baterii, ale co najważniejsze – jest tani, więc każdy może sobie pozwolić na jego zakup. Mimo że za jego pomocą nie zrobimy profesjonalnych zdjęć, to jednak na pewno będą one przyzwoite i ich jakość nas w pełni zadowoli.

Funkcje lotu drona Visuo Zen Mini 818G

Funkcje lotu to chyba jedna z najważniejsza kwestii – w przypadku Visuo Zen Mini 818G są one bardzo ciekawe, więc warto się z nimi zapoznać. Jedną z funkcji jest GPS. Dzięki integracji systemów nawigacyjnych zawsze wiemy, gdzie znajduje się dron – możemy to sprawdzić w aplikacji. Wybierając ten dron, nie musimy się martwić o to, że może się zgubić – nie ma takiej opcji.

Visuo Zen Mini 818G ma również funkcje bezpieczeństwa. Wystarczy, że naciśniemy jeden klawisz, a nasz dron od razu obróci się i powróci do domu. Czasem bywa tak, że dron traci sygnał, a więc użycie tej funkcji staje się niemożliwe, aczkolwiek bez zmartwień – w takiej sytuacji dron automatycznie włączy funkcję bezpieczeństwa i wróci do domu. To samo się dzieje, gdyż poziom energii zbliża się do krytycznego stanu.

Tryb gestów służy do robienia zdjęć i nagrywania filmów w trybie głośnomówiącym. Wystarczy, że pokażemy dronowi znak V, a on od razu zrobi zdjęcie. Jeśli będziemy chcieli rozpocząć nagrywanie video, to należy pokazać znak dłoni. Dron Visuo Zen Mini 818G ma również tryb Follow Me – dron namierza nas i podąża za nami w niewielkiej odległości, wykonując przy tym materiał filmowy.

Jeśli chcesz, aby dron latał po ustalonej trasie, to wystarczy, że uruchomisz mapę w aplikacji i ustawisz trasę, która ma pokonać urządzenie – to bardzo ciekawy tryb, który jest stosowany w wielu dronach. Ma również tryb bezgłowy, dzięki któremu nie musisz się martwić, czy dron zmienia kierunek razem z Tobą.

Visuo Zen Mini 818G – zalety i wady

Visuo Zen Mini 818G jak każdy inny dron posiada swoje zalety oraz wady. Jeśli chodzi o te pierwsze, to wśród nich możemy wymienić doskonałe funkcje bezpieczeństwa, możliwość składania drona, ładny pilot wraz z uchwytem na smartfona, łatwość w lataniu, niesamowity pokrowiec na urządzenie, czy funkcję strzelanie gestami. Natomiast jeśli chodzi o wady, to przede wszystkim należy wiedzieć, że nie obsługuje karty do przechowywania materiału filmowego oraz cechuje się słabą wydajnością.

Mimo że latanie dronem Visuo Zen Mini 818G jest proste, to jednak musimy pamiętać, że nie powinniśmy nim latać na wietrze, gdyż może to być przyczyną tego, że po prostu się zgubi. Najlepiej latać nim w wolnych przestrzeniach, gdzie nie ma ryzyka, że zderzy się z drzewami czy innymi rzeczami. Ponadto pamiętajmy, aby przed rozpoczęciem zabawy, zapoznać się z załączoną instrukcją obsługi. 

Wybierz drona w naszym sklepie!

W naszym sklepie internetowym znajdziesz drony dla osób początkujących w świetnej cenie. Wybierz rozsądnie drona w naszym sklepie internetowym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

DARMOWA DOSTAWA przy dowolnych zakupach w naszym sklepie internetowym.

Zwrot towaru

Bezproblemowy oraz prosty zwrot towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.

Gwarancja dystrybutora

Wszystkie towary oferowane w naszym sklepie posiadają gwarancję dystrybutora.

SSL Bezpieczne zakupy

Wszelkie transakcje dokonywane w naszym sklepie są szyfrowane protokołem SSL.