hubsan zino pro recenzja obraz 2

Recenzja Hubsan Zino Pro – poznajmy rywala DJI Mavic

Hubsan Zino Pro to dron półprofesjonalny, wykorzystywany w fotografii, który zyskał uznanie amatorów i zawodowych filmowców dzięki swoim możliwościom. Słynny producent dronów konsumenckich Hubsan oferuje zaawansowane maszyny za niewielkie pieniądze. Wyższą półkę reprezentuje Hubsan Zino, którego ulepszony model – Hubsan Zino Pro – zrecenzujemy poniżej.

Hubsan Zino Pro recenzja w skrócie - najważniejsze cechy

1. Najbardziej cenionym parametrem bezzałogowca Hubsan Zino Pro jest rozdzielczość kamery – aż 4K (8MP). Płynne nagrania w 30 fps i niesamowite zdjęcia, które tworzy dron, zadowalają profesjonalnych fotografów. Kamera jest wyposażona w dedykowany procesor obrazu Ambarella i światłoczułą matrycę od Sony.

2. Maksymalny czas lotu wynosi 23 minuty, a dodatkowo w maszynie znajdziemy inteligentne tryby sterowania i podwójny system GPS. Gdy dron osiąga niski poziom baterii, automatycznie wraca na ziemię. Stabilizacja za pomocą 3-osiowego gimbala pozwala bez przeszkód nagrywać wysokiej jakości wideo.

3. Tak zaawansowanego bezzałogowca kupimy już za ponad półtora tysiąca złotych. To niska cena w porównaniu z wieloma innymi dronami 4K na światowym rynku. Czytaj dalej, aby poznać szczegółową charakterystykę tej niezwykłej maszyny.

hubsan zino pro recenzja

Sprawdź drony Hubsan, w tym m.in Hubsan Zino Pro

Hubsan Zino PRO – budowa i parametry

Spektakularny dron Hubsan Zino Pro w wielu aspektach przypomina swojego poprzednika. Wizualnie różni się kolorem – jest czarny, dzięki czemu prezentuje się nowocześnie i dyskretnie. 

Od góry widoczne są otwory wentylacyjne, które chronią wewnętrzne układy przed przegrzaniem. Między nimi znajduje się estetyczne, biało-zielone logo Hubsan.

Design urządzenia jest bardzo dopracowany. Pod względem wizualnym nie można mu niczego zarzucić. Sprawia wrażenie produktu z najwyższej półki. Wykonany z wytrzymałego plastiku dron jest odporny na lekkie wstrząsy i uderzenia, a także świetnie spisuje się w trudniejszych warunkach pogodowych. Dobrze znosi lekki wiatr – mimo tego, początkujący użytkownicy powinni unikać nieprzyjaznej pogody.

Waga i wymiary Hubsana Zino Pro plasują go w kategorii dronów średniej wielkości. Jest nieco większy od Hubsana Zino – mierzy 30,4 x 25,24 x 9 cm. Jego waga wraz z baterią i gimbalem wynosi 700 g. Ponieważ przekracza 250 g, a dron posiada kamerę, wraz z przyjęciem przez Polskę przepisów unijnych (od 1 stycznia 2021 roku) jego operator będzie zobowiązany do rejestracji.

Idealny na wyprawy – dron składany

Jedną z największych zalet Hubsana Zino Pro jest to, że można go złożyć i wygodnie transportować. To kompaktowy dron, do którego dołączono pokrowiec na maszynę i akcesoria. Łatwo zabierzemy go w podróż i uchwycimy najpiękniejsze wspomnienia. To właśnie na dalekich wyprawach kamera 4K przydaje się najbardziej.

hubsan zino pro składany

Hubsan Zino Pro posiada mocne, bezszczotkowe silniki, które ułatwiają szybki start i pozwalają osiągać duże prędkości w locie. Maksymalna prędkość tego modelu wynosi 36 km/h – to dużo jak na dron do filmowania. Silniki bezszczotkowe są też bardziej wytrzymałe i efektywne niż silniki komutatorowe. Można więc bez przeszkód przemierzać kilometry w towarzystwie drona, który uwiecznia trasę podróży.

Ważne elementy drona Hubsan Zino Pro

Aby lepiej poznać obiecujący dron Hubsan Zino Pro, przyjrzyjmy się dodatkowym elementom budowy i funkcjonalności.

LED i oświetlenie

Pod każdym śmigłem znajdują się diody LED. Nie tylko sprawiają, że dron wygląda świetnie, ale też umożliwiają loty w nocy. Wskazują ponadto, czy żyroskop został poprawnie skalibrowany – trzeba to zrobić przed każdym lotem.

Usprawnienia

Nóżki zamocowane pod każdym śmigłem chronią gimbal i kamerę przed uszkodzeniami podczas lądowania. Są trwałe i niewielkie, a przez to lekkie.

Kontroler Hubsan Zino PRO

Kontroler jest niemal identyczny z tym, który dołączono do Hubsana Zino. Wygląda minimalistycznie i ma trochę bardziej czułe drążki od poprzedniej wersji. Anteny zapewniają zasięg 4 km – lepiej podejść do tej wartości odrobinę sceptycznie, bo niektóre firmy chętnie ją zawyżają. Tak czy inaczej, nie będzie powodu do jej przekraczania, chyba że wykonujemy loty komercyjne. Kontroler posiada też wysuwany uchwyt do smartfona i jest zasilany wbudowaną baterią, którą ładujemy przez dołączony kabel USB.

Akumulator

Drona zasila 11,4-woltowy akumulator litowo-polimerowy, który mieści się z tyłu maszyny. Jego pojemność wynosi 3000 mAh, co umożliwia 20-23 minuty nieprzerwanego lotu. Czy to dużo? Wystarczy, lecz tyle samo osiąga model Zino, poprzednik naszego drona. Pod tym względem producent nie postarał się o poprawę.

Zapasowy akumulator

W zestawie znajdziemy zapasowy akumulator, dzięki czemu możemy latać nieco dłużej bez przerwy na ładowanie, które zajmuje około 3 godzin.

Karta pamięci

Po prawej stronie drona zobaczymy wejście na kartę pamięci. Będzie potrzebna do zapisywania nagrań w najwyższej rozdzielczości. Niestety trzeba ją dokupić oddzielnie – w zestawie nie znajdziemy nośnika.

Aplikacja X-Hubsan

Sterując dronem, można skorzystać z funkcji FPV – oglądać obraz z drona w czasie rzeczywistym – oraz inteligentnych trybów lotu. Potrzebna będzie aplikacja X-Hubsan 2, którą można pobrać w sklepie Google Play lub Apple App Store. 

W przeciwieństwie do wielu innych aplikacji dedykowanych dronom, jest często aktualizowana i nie powinna stwarzać problemów. Świadczą o tym pozytywne oceny i fakt, że aplikację zaprojektowano specjalnie dla potrzeb serii Zino. Błędy są szybko usuwane.

Hubsan Zino PRO – zaawansowane funkcje lotu

Przyjemność latania zwiększają zaawansowane funkcje, które ułatwiają i automatyzują sterowanie. Najważniejsze z nich to:

Automatyczny powrót na miejsce (Automatic Return Home)

Minimalizuje ryzyko zgubienia drona. Jeśli połączenie zostanie zerwane lub bateria będzie na wyczerpaniu, funkcja ta włączy się automatycznie i dron wyląduje samodzielnie. Można ją też aktywować w normalnych warunkach za pomocą pilota.

Śledzenie obiektu (Image Tracking)

Dron będzie podążał za namierzonym obiektem ruchomym. Możemy ustawić wysokość i odległość, którą będzie zachowywał. Trzeba uważać, aby nie wpadł na żadną przeszkodę, ponieważ niestety nie omija ich samodzielnie.

Waypoint

Możliwość narysowania trasy, po której będzie poruszał się dron, w odniesieniu do punktów na mapie. Może zatrzymywać się nad nimi na określony czas oraz zmieniać prędkość i wysokość zgodnie z ustawieniami. Ten tryb ułatwia np. filmowanie wielu obiektów w określonej kolejności.

Orbitowanie (Orbit Mode)

Dron będzie latał po okręgu wokół wybranego celu. To kolejna funkcja, która pozwala uzyskać ciekawe ujęcia z kamery.

Podwójny GPS

Bezzałogowiec łączy się z systemami GPS i GLONASS, dzięki czemu aplikacja bardzo precyzyjnie kontroluje jego pozycję w powietrzu.

Wszystkie tryby lotu pozwalają zachować pełną kontrolę nad aparatem. Zdejmują z użytkownika obowiązek ciągłego sterowania, aby mógł skupić się na ustawianiu lepszych kadrów i planowaniu ujęć.

Jakość nagrań z Hubsan Zino PRO

Nagrywanie zdumiewających widoków byłoby niemożliwe, gdyby nie profesjonalna kamera 4K – gwarancja szczegółowych i efektownych zdjęć z lotu ptaka. 

Dzięki dronowi uzyskamy nagrania, których nie stworzy kamera statyczna ani mobilna. Powietrzne panoramy zachwycą każdego widza.

hubsan zino pro składany

Obecnie porządne drony do filmowania, takie jak Hubsan Zino Pro, stają się dostępne dla większej grupy konsumentów. Ich cena nie musi już sięgać kilku tysięcy złotych. Coraz więcej osób może więc spróbować swoich sił w nagrywaniu 4K. Filmowanie znacznie ułatwia 3-osiowy gimbal, który stabilizuje kamerę i zapobiega drżeniu obrazu. Nie zobaczymy żadnych zakłóceń, zniekształceń ani wstrząsów.

Gimbal pozwala też swobodnie obracać kamerę w wielu kierunkach, nawet o 180°. Szerokokątny obiektyw zwiększa pole widzenia kamery – idealnie sprawdza się w fotografii krajobrazów i architektury, a także rozległych panoram. Profesjonalny fotograf może użyć dodatkowego wyposażenia, np. filtrów szarych, których w zestawie niestety nie dostaniemy.

Kamera potrafi nagrywać wideo w rozdzielczości 4K i prędkości 30 fps albo 2,7K w 60 fps. Jeśli zdecydujemy się streamować obraz na żywo, rozdzielczość sięgnie 1080p. Najlepiej robić to w ładną pogodę – wiatr może spowodować zakłócenia i przerwy w transmisji.

Przetwornik światłoczuły od Sony oraz zaawansowany procesor obrazu od Ambarella świadczą o doskonałej jakości sprzętu. Biorąc pod uwagę cenę Hubsana Zino Pro, jest to naprawdę świetna kamera, z której zadowolony będzie każdy początkujący fotograf o niewielkim budżecie.

Hubsan Zino PRO – świetnie spisuje się w locie

Na koniec recenzji drona Husan Zino Pro dodajmy, że lata gładko i cicho. Nie znając modelu, można by pomyśleć, że plasuje się na półce premium. Sterowanie jest łatwe i przyjemne; nie powoduje zbędnych frustracji. Dron stabilnie zawisa w powietrzu i robi doskonałe zdjęcia, a transmisja na żywo nie odejmuje wiele od jakości nagrania.

Inteligentne tryby lotu działają bez zarzutu. Zaawansowany operator może pokusić się o test w trudniejszych warunkach pogodowych – Zino Pro nieźle stawia im czoła. Początkującym zalecamy latanie w bezwietrzne dni.

Hubsan Zino Pro to dobra opcja dla każdego, kto szuka niedrogiego bezzałogowca z kamerą 4K. W swoim zakresie cenowym zdecydowanie przebija konkurencję, a w porównaniu z droższymi modelami okazuje się warty uwagi.

Hubsan Zino PRO – gdzie zamawiać?

Mamy nadzieję, że nasza recenzja drona Hubsan Zino Pro przypadła Ci do gustu – jeśli, maszyna Ci się spodobała, możesz ją zamówić w atrakcyjnej cenie w naszym sklepie internetowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

DARMOWA DOSTAWA przy dowolnych zakupach w naszym sklepie internetowym.

Zwrot towaru

Bezproblemowy oraz prosty zwrot towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.

Gwarancja dystrybutora

Wszystkie towary oferowane w naszym sklepie posiadają gwarancję dystrybutora.

SSL Bezpieczne zakupy

Wszelkie transakcje dokonywane w naszym sklepie są szyfrowane protokołem SSL.