Xiaomi FIMI X8 SE dron

Xiaomi FIMI X8 SE – alternatywa dla DJI Mavic

W dzisiejszych czasach na rynku możemy znaleźć wiele ciekawych modeli dronów. Część z nich jest przeznaczona do profesjonalnej pracy – służą one do robienia wysokiej jakości zdjęć, jak i nagrywania filmów. Jednak profesjonalne drony to urządzenia, które nie należą do najtańszych. Jeśli chcemy mieć dobry sprzęt, to musimy wydać sporą sumę pieniędzy. Przykładowo cieszący się dużą popularnością dron DJI Mavic 2 kosztuje więcej niż 4000 złotych. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje kilka dobrych zamienników – jest nim m.in. dron Xiaomi FIMI X8 SE. Co warto o nim wiedzieć? Czy warto w niego zainwestować? Sprawdź!

Dron Xiaomi FIMI X8 SE

Dron Xiaomi FIMI X8 SE to urządzenie, które kosztuje znacznie mniej niż DJI Mavic i wyróżnia się świetną specyfikacją. Jego czas lotu wynosi nawet 35 minut, zakres kontroli 8 km, posiada baterię litową 4500 mAh, kamerę HD 4K, a czas jego ładowania wynosi zaledwie 70 minut. Tak dobre parametry sprawiają, że jest to coraz częściej wybierany model drona.

Xiaomi FIMI X8 SE to doskonały wybór dla osób, które często podróżują, co wynika z tego, że ma on składaną konstrukcję. Nie każdy dron ją ma, więc warto zwrócić uwagę na tę możliwość podczas wyboru drona. Zwłaszcza jeśli wiemy, że często będziemy zabierali drona w podróż.

FIMI X8 SE alternatywą dla DJI Mavic

Jedną z najistotniejszych różnic między dronem DJI Mavic a Xiaomi FIMI X8 SE jest cena. Ten drugi kosztuje nawet o połowę mniej, a zakres oferowanych funkcji jest praktycznie taki sam. Dron od Xiaomi posiada bardzo wiele przydatnych funkcji aparatu i trybów lotu, dzięki czemu jest to bardzo użyteczne urządzenie, które można wykorzystywać do wykonywania zdjęć i filmów. Ponadto warto wiedzieć, że posiada funkcje bezpieczeństwa, więc nie musimy się obawiać, że coś niedobrego się z nim stanie.

Xiaomi FIMI X8 SE – gdzie kupić?

Za tego drona obecnie zapłacimy niewiele więcej niż 2000 złotych. Zapraszamy do zakupu w naszym sklepie internetowym. Jesteśmy pasjonatami – zajmujemy się sprzedażą dronów od wielu lat. Kupując od nas produkty, masz gwarancję oryginalności. Do tego, oferujemy świetne ceny!

Długi czas lotu

Jeśli chodzi o drony quadkopterowe to jedną z ich cech jest właśnie czas lotu. Wybierając drona, musimy zwrócić uwagę, jak długo może latać. Poszukując drona do profesjonalnej pracy, raczej nie powinniśmy wybierać takiego, który może latać zaledwie przez kilkanaście minut. Można by rzec, że będą to pieniądze wyrzucone w błoto. W przypadku Xiaomi FIMI X8 SE czas lotu jest znacznie dłuższy. Zgodnie z tym co mówią producenci – jest w stanie pozostać nawet 35 minut w powietrzu. Choć jednak warto tutaj podkreślić, że nie jest on przystosowany do trudnych warunków atmosferycznych. Pamiętajmy, że Xiaomi FIMI X8 SE należy do kategorii drony półprofesjonalne.

czas lotu dronem

Jedną z najważniejszych zasad dotyczących dronów jest to, aby kontrolować ich stan baterii. Jeśli wiemy, że zaraz się rozładuje, to lepiej jak najszybciej wylądować dronem, aby nie narazić go na żadne awarie. Warto zaznaczyć, że większość z nich sama zacznie wracać do domu, kiedy stan baterii zacznie drastycznie się obniżać, aczkolwiek dobrze jest mieć to pod kontrolą.

Xiaomi FIMI X8 SE wyróżnia się doskonałym czasem lotu, który zawdzięcza baterii litowej 4500 mAh. Za pomocą aplikacji możemy sprawdzić, jaki jest stan baterii, co jest bardzo wygodną opcją. Aby naładować całkowicie drona, wystarczy zaledwie 1 godzina i 10 minut. Z tego też powodu zdaniem wielu osób warto zdecydować się na zakup dodatkowej baterii, dzięki czemu czas lotu drona będzie znacznie dłuższy.

Sprawdź też: Recenzja Hubsan Zino Pro – poznajmy rywala DJI Mavic

Doskonały kontroler

Xiaomi FIMI X8 SE posiada kompaktowy pilot, dzięki któremu możliwe jest zdalne sterowanie. Jego częstotliwość wynosi 2,4 GHz o niskim opóźnieniu. Możliwe jest utrzymanie drona nawet w zasięgu od 600 do 800 metrów. 

Pamiętaj, że zalecane jest latanie dronem jedynie tam, gdzie jest wolna przestrzeń od jakichkolwiek przeszkód. Tylko to zapewni Ci najlepszy zasięg.

xiaomi fimi x8 se obraz 1

Zdalny pilot ma wiele zalet. Przede wszystkim na wyróżnienie zasługuje jego stylowy wygląd. Kontroler umożliwia wyświetlanie wszelkich najistotniejszych informacji podczas lotu – w tym oczywiście stan baterii oraz odległość i wysokość drona.

Fantastyczne zdjęcia za pomocą aparatu fotograficznego

Jednym z najważniejszych elementów coraz popularniejszego drona Xiaomi FIMI X8 SE jest oczywiście aparat fotograficzny 4K. 

Takie wyposażenie sprawia, że za jego pomocą możemy wykonywać profesjonalne i piękne fotografie oraz nagrywać filmy.

Kamera

Nie musisz się obawiać, że zdjęcia i filmy wykonane dronem od Xiaomi będą niezbyt atrakcyjne. A to wszystko dzięki temu, że zastosowano 3-osiowy mechaniczny gimbal, który jest odpowiedzialny za eliminacje wszelkich zniekształceń – a co za tym idzie: możemy wykonać perfekcyjne zdjęcia nawet w niezbyt ciekawych warunkach.

Jeśli wydaje Ci się, że to niezbyt atrakcyjny model aparatu, to wiedz, że taki sam czujnik został zastosowany w wielu smartfonach z wyższej półki. Co to oznacza? Nic innego jak to, że jest to dobra kamera, za pomocą której można wykonywać wiele ciekawych zdjęć i filmów.

Xiaomi FIMI X8 SE oferuje duży zasięg w niskiej cenie

Czego można oczekiwać od drona, który kosztuje ok. 2200 złotych? Mogłoby się wydawać, że nie może to być dron, który zapewnia duży zasięg, a jednak! W przypadku Xiaomi FIMI X8 SE możemy liczyć na 8 km zasięgu! Wielu osobom wydaje się to niemożliwe, aczkolwiek tak właśnie jest! Jeśli chcesz mieć drona, który będzie mógł latać poza Twoim zasięgiem widzenia – wybierz spektakularny model drona od Xiaomi.

Dron automatycznie wraca do punktu, z którego startował

Jednak wiele osób się obawia, że to jest zbyt duży zasięg, co może być przyczyną tego, że dron po prostu zaginie. Nie musisz się o to martwić, gdyż dron posiada funkcje bezpieczeństwa, dzięki którym na pewno powróci do miejsca, z którego startował. Nie moglibyśmy nie wspomnieć również o doskonałym kontrolerze, który możemy połączyć z naszym smartfonem lub tabletem. Jest on wyposażony w masywne anteny, które są odpowiedzialne za wysyłanie sygnałów do drona. To niezawodny dodatek, dzięki któremu dron Xiaomi FIMI X8SE ma tak świetny zasięg lotu!

Wrażenia z latania dronem Xiaomi FIMI X8 SE

Xiaomi FIMI X8 SE posiada kamerę z gimbalem, więc jeśli chodzi o nagrywanie filmów czy robienie zdjęć, to nie musisz się o nic martwić, gdyż z pewnością będą one perfekcyjne. Nie musisz też się obawiać, że nie będziesz wiedział, jak latać dronem Xiaomi FIMI X8SE. Bardzo szybko nauczysz się, jak go obsługiwać, a jest to jeszcze prostsze dzięki kontrolerowi oraz aplikacji.

Xiaomi FIMI X8SE posiada wiele ciekawych trybów lotów. Na samym początku warto wspomnieć o tym, że mamy możliwość śledzenia ruchu na trzy różne sposoby – od tyłu, śledzenie równoległe oraz niestandardowe. Mamy również opcję planowania lotu – a to wszystko odbywa się przed aplikację. Co ciekawe – wyróżniamy też kilka niestandardowych trybów lotu. Szczególnie interesujący jest ryb spiralny, lecz na uwagę zasługuje też cine shot, dronie, circle i rocket.

Xiaomi FIMI X8 SE – super dron w niskiej cenie!

dron na prezent

Patrząc na cenę drona Xiaomi FIMI X8SE, można by powiedzieć, że jest to perfekcyjne urządzenie, które daje wiele możliwości. Jedną z największych zalet tego sprzętu jest oczywiście długi czas lotu, czy chociażby duży zakres funkcji, aczkolwiek to nie wszystko, co zasługuje na oklaski.

Jednym z najbardziej docenianych elementów jest właśnie aparat 4K i gimbal. Dzięki tym dwóm rzeczom możliwe jest wykonywaniem niesamowitych zdjęć i filmów. Gimbal, który służy do stabilizacji, zapewnia, że nasze nagrania będą najwyższej jakości. Z tego więc wynika, że jeśli potrzebujemy dobrego sprzętu w niskiej cenie do wykonywania zdjęć i filmów to najlepszym wyborem będzie Xiaomi FIMI X8SE.

To również doskonały dron dla podróżników, co wynika z tego, że ma on składaną konstrukcję, więc bez problemu możemy go zabrać w każda podróż. Warto też tutaj zaznaczyć, że taką konstrukcję mają także drony DJI. Na uwagę zasługują także funkcje bezpieczeństwa i tryby lotu.

Czy Xiaomi FIMI X8SE ma jakieś wady?

Dron Xiaomi FIMI X8SE to dobry sprzęt, aczkolwiek ma kilka niewielkich wad. Jedną z nich jest to, że lekko się kołysze podczas unoszenia. Dla niektórych osób jest to bardzo duży minus, a dla innych jedynie niewielki problem. Inną wadą jest to, że może dojść do zerwania sygnału, choć trzeba tutaj podkreślić, że to raczej zdarza się tylko wtedy, gdy latamy w gęsto zaludnionych obszarach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

DARMOWA DOSTAWA przy dowolnych zakupach w naszym sklepie internetowym.

Zwrot towaru

Bezproblemowy oraz prosty zwrot towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.

Gwarancja dystrybutora

Wszystkie towary oferowane w naszym sklepie posiadają gwarancję dystrybutora.

SSL Bezpieczne zakupy

Wszelkie transakcje dokonywane w naszym sklepie są szyfrowane protokołem SSL.