dron z trybem follow me obraz 1

Tryb Follow Me w dronach – co to jest?

Drony stają się coraz popularniejsze. Dzięki tym niedużym urządzeniom można uwieczniać mniej czy bardziej ciekawe przygody na filmach z lotu ptaka. Nie da się ukryć, że ręczne sterowanie urządzeniem to dużo frajdy, ale co, gdy chcemy w pełni oddać się konkretnym aktywnościom? Wtedy zastosowanie znajdują tryby lotu autonomicznego – m.in. tryb ,,follow me”, w dronach który polega na tym, że maszyna podąża za właścicielem. Jak dokładnie działa dron wyposażony w opcję śledzenia? Dowiedz się!

W jaki sposób działa dron posiadający funkcję follow me?

Dron wyposażony w funkcję follow me może samodzielnie kontrolować swój lot. Bez problemu utrzymuje właściciela w kadrze, nie wymagając przy tym żadnych interwencji od użytkownika. Oznacza to zatem, że dron sam tworzy doskonałe nagranie wideo, zaś pilot… ma wolne ręce.

Obecnie można wyróżnić dwie technologie tego rodzaju:

Jeśli mielibyśmy wymienić największą zaletę rozwiązania opartego na GPS, to bez wątpienia jest nią atrakcyjnie niska cena, co sprawia, że ten tryb follow me bez problemu można stosować nawet w tańszych modelach. Active track jednak ma większą niezawodność, dlatego bywa bardziej doceniany.

Sprawdź też: Dron z GPS – dlaczego warto?

tryb headless obraz 2

Komu poleca się drony z opcją śledzenia?

Drony z funkcją follow me poleca się szczególnie osobom, które często spędzają aktywnie czas, podróżują i uwielbiają tworzyć wideo-pamiątki z każdego wypadu. Najczęściej po tego typu gadżety sięgają przede wszystkim podróżnicy, alpiniści i rowerzyści, czyli grupy osób, które raczej nie mają możliwości ręcznego sterowania. Tego rodzaju drony jednak stają się coraz popularniejsze także wśród amatorów, którzy chcą tworzyć doskonale prezentujące się ujęcia z lotu ptaka ze sobą w rolach głównych.

Czy dron z follow me lub active track to dobry zakup?

Niezależnie od tego, czy rozważasz zakup klasycznego, czy sportowego drona z funkcją śledzenia, wiedz, że jest to świetny pomysł. Ta nowoczesna technologia umożliwi Ci tworzenie wielu świetnych materiałów wideo, które mogą być doskonałą pamiątką na długie lata. Urządzenia wyposażone w funkcję śledzenia zwykle zapewniają także dodatkowe tryby działania (orbit, waypoints, czy POI), w których dron nie tylko podąża za pilotem, ale również może go okrążać, co daje dodatkowe możliwości!

Koniecznie jednak musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Niestety mało jest dronów, które samodzielnie omijają przeszkody, dlatego nie zaleca się korzystania z trybu follow me na otwartych przestrzeniach. Tuż przed lotem warto też, abyś sprawdził, czy odpowiednio jest ustalone miejsce startowe (tam właśnie powróci dron, gdy dojdzie do utraty łączności, czy rozładowania akumulatora). 

Sprawdź ofertę naszych dronów
VISUO-XS809HW

Pomocne wskazówki dotyczące korzystania z trybu Follow Me

Zależy Ci na tym, aby wrażenia z lotu były niezapomniane? W takim razie warto, abyś pamiętał o kilku istotnych wskazówkach podczas korzystania z trybu Follow Me, które przedstawimy Ci poniżej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

DARMOWA DOSTAWA przy dowolnych zakupach w naszym sklepie internetowym.

Zwrot towaru

Bezproblemowy oraz prosty zwrot towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.

Gwarancja dystrybutora

Wszystkie towary oferowane w naszym sklepie posiadają gwarancję dystrybutora.

SSL Bezpieczne zakupy

Wszelkie transakcje dokonywane w naszym sklepie są szyfrowane protokołem SSL.