dron z gps

Dron z GPS – dlaczego warto?

Współczesny rynek oferuje nam bardzo szeroki wybór dronów, więc nie ma co się dziwić, że osoby stojące przed wyborem takiego urządzenia nierzadko mają problem, na jaki model się zdecydować. Przede wszystkim należy się zastanowić, do czego jest nam potrzebny dron. Na tej podstawie powinniśmy dokonać wyboru. Na rynku możemy znaleźć m.in. drony z GPS. To ciekawa funkcja, którą posiada większość dronów średniej klasy. Co warto wiedzieć o dronach z GPS? Czy dron z GPS jest opcją wartą rozważania? Sprawdź to w naszym artykule.

Co to jest GPS?

Już na samym początku warto podkreślić, że GPS to taki sam system, który znajduje się w systemach nawigacji drogowej. Globalna sieć orbitujących satelitów odpowiedzialna jest za wysyłanie sygnałów, które następnie są odbierane przez moduł GPS wraz z odbiornikiem radiowym. Są one niezbędne do określenia pozycji, prędkości oraz czasu. GPS korzysta z koncepcji triangulacji, która służy do określania względnej pozycji i prędkości, co zazwyczaj odbywa się przy użyciu trzech lub nawet czterech sygnałów satelitarnych.

Część modułów GPS w dronach jest zdolna do odbierania sygnałów z dowolnych źródeł, ale większość z nich korzysta raczej z jednego systemu. Warto tutaj jednak podkreślić, że jeśli dron ma dostęp do większej liczby sygnałów oraz systemów, to zwiększa się jego dokładność pozycjonowania oraz wszystkie inne funkcje, które są zależne od GPS.

Dron z GPS – zalety

dron gps obraz 6

Z pewnością każdy zauważył, że technologia GPS uległa znacznej poprawnie w ciągu ostatnich kilku lat. Przede wszystkim stała się atrakcyjna cenowo i lekka – z tych właśnie powodów ta funkcja znajduje się w większości dronów rekreacyjnych. Co ciekawe – na rynku możemy też znaleźć drony zabawkowe z GPS. Nie ulega żadnym wątpliwościom, że GPS w dronie jest niezwykle przydatny dla pilotów. Zastanawiasz się, czy warto kupić drona z GPS? Być może poniższe zalety zachęcą Cię do zakupu.

Utrzymywanie stałej pozycji

W przypadku, gdy dron jest w stanie namierzyć sygnał GPS, to może zidentyfikować, a także utrzymać swoją pozycję w ustalonej lokalizacji. Jest to po prostu funkcja, która umożliwia utrzymanie stałej pozycji. Jest to możliwe nawet wtedy, gdy wieje umiarkowany wiatr. Ta zasada dotyczy także stabilnego lotu. Drony mające GPS zdecydowanie płynniej latają niż urządzenia, które nie mają tej funkcji.

Utrzymywanie stałej wysokości

GPS zapewnia także możliwość stałej wysokości. Warto też tutaj zaznaczyć, że drony GPS mają zaprogramowany limit wysokości w sterowaniu lotem, aczkolwiek wiele dronów i tak wykorzystuje wbudowane czujnik barometryczne, które służą do określania wysokości, czy też czujniki obrazowe, które określają bliskość lub odległość od obiektów, które znajdują się pod nimi. Dużo tutaj zależy od konkretnego drona. W każdym razie, utrzymanie stałej wysokości jest funkcją przydatną!

Powrót do domu

Możemy śmiało stwierdzić, że funkcja powrotu do domu to chyba jedna z najbardziej pomocnych funkcji, którą doceniają zwłaszcza początkujący piloci. Taką możliwość daje właśnie GPS - dron zapamiętuje i powraca do miejsca, z którego wystartował. Ta funkcja sprawdza się zwłaszcza wtedy, kiedy poziom naładowania baterii jest bardzo niski.

Historia lotów

Kolejną pomocną zaletą dronów GPS jest to, że ich zdecydowana większość tworzy dziennik każdego lotu. To bardzo fajna funkcja, dzięki której o wiele łatwiejsze jest prowadzenie dokumentacji, lecz nie tylko. W dzienniku lotów możemy znaleźć najistotniejsze informacje takie jak na przykład czas lotu.

Możliwość zaplanowania trasy

Drony z GPS dają również możliwość zaplanowania trasy lotu czy też stworzenia misji dla swojego drona. Możemy to zrobić poprzez nawigowanie do konkretnych współrzędnych GPS wzdłuż ścieżki, które nazywa się punktami trasy. Mając drona GPS, możemy korzystać z funkcji, które daje autopilot. To przydatna funkcja, dzięki której możemy zrobić zdjęcie z każdego obszaru czy też nagrać wspaniały film.

Sprawdź też: Jaki dron wybrać? Porady zakupowe

Dron z GPS – czy ma wady? 

Mimo że drony GPS mają wiele zalet, to trzeba wziąć pod uwagę, że nie są one idealne. Istnieje kilka powodów, które mogą nas zniechęcić do zakupu takiego modelu drona. 

Jednym z nich jest szybsze rozładowanie akumulatora, które następuje szybciej z uwagi na to, że system GPS pobiera relatywnie sporo mocy. Kolejną wadą jest to, że dron z GPS przeważnie kosztuje nieco więcej, niż dron bez GPS.  

Tani dron z GPS

Jak już wspomnieliśmy – dron wyposażony w system GPS jest naprawdę przydatny. W naszym sklepie znajdziesz najlepsze drony, w najlepszych cenach z GPS, kamerą i najnowszymi funkcjami ułatwiającymi sterowanie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

DARMOWA DOSTAWA przy dowolnych zakupach w naszym sklepie internetowym.

Zwrot towaru

Bezproblemowy oraz prosty zwrot towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.

Gwarancja dystrybutora

Wszystkie towary oferowane w naszym sklepie posiadają gwarancję dystrybutora.

SSL Bezpieczne zakupy

Wszelkie transakcje dokonywane w naszym sklepie są szyfrowane protokołem SSL.