jak kupić drona

Jak kupić drona? Poradnik zakupowy

Wielu osobom wydaje się, że drony służą jedynie do robienia zdjęć i nagrywania filmów. I choć jest to oczywiście jedno z zastosowań tego typu urządzeń, to trzeba wiedzieć, że są one używane również w wielu innych celach. Bardzo wiele osób używa ich jedynie hobbystycznie, natomiast geodeci czy organy ścigania korzystają z nich w swojej pracy. Nie ulega żadnym wątpliwościom, że są one popularne, a to wszystko dlatego, że są dość uniwersalne – praktycznie każdy może ich używać!

Jak wybrać drona? To wcale nie takie proste!

Spora popularność urządzeń latających przełożyła się na to, że producenci dronów wypuścili na rynek mnóstwo rozmaitych modeli. Wśród nich znajdziemy takie, które są przeznaczone dla najmłodszych oraz dla początkujących (one zazwyczaj są najtańsze), jak i również drony dla profesjonalistów (ceny takich dronów często zaczynają się od kilku tysięcy złotych). Drony różnią się również funkcjami, jakie oferują. Z tego powodu wybór właściwego drona nie dla każdego jest prostym zadaniem. Przygotowaliśmy więc artykuł, w którym zawarliśmy wszystkie najważniejsze informacje, odpowiadające na pytanie “jak kupić drona?”. Zachęcamy do przeczytania!

Słownik skrótów i znaczeń w świecie dronów

Zanim udasz się do sklepu, to musisz zapoznać się z żargonami, które są używane przez społeczność dronów. Użytkownicy takich urządzeń używają wiele skomplikowanych (dla początkujących) słów, dlatego też najpierw należy się z nimi zapoznać, a dopiero potem rozpocząć poszukiwania najlepszego drona.

FPV - First Person View

To właściwie jeden z najważniejszych terminów określający widok, który widzi kamera w dronie. Może on być używany zarówno do pilotowania urządzenia latającego, a także kadrowania fotografii, jak i zdjęć. To również bardzo ciekawa możliwość dla osób, które uwielbiają wyścigi dronami.

RTF - Ready To Fly

Ten skrót natomiast oznacza, że montaż drona nie jest w ogóle skomplikowany. To znak, że praktycznie wystarczy go jedynie wyjąć z pudełka i od razu można nim latać. Zdecydowana większość dronów DJI taka właśnie jest, dlatego też nikogo nie powinien dziwić fakt, że cieszą się one dużą popularnością.

RC- RC

Ten termin określa zdalnie sterowane drony. Sterowanie dronem odbywa się za pomocą pilota, dlatego też to określenie jest stosowane do znaczącej ilości takich sprzętów.

ARTF

Często mówi się również ARF, jednak to jest to samo. Co oznacza ten skrót? Nic innego jak to, że dron jest prawie gotowy do lotu. Nie możemy od razu po wyjęciu z pudełka go uruchomić, aczkolwiek jego montaż jest bardzo prosty. Ważne jest jednak też to, że takie drony wymagają dodatkowego wyposażenia w postaci pilota.

BNF - Bird-N-Fly

Są to po prostu drony, które nie zostały wyposażone w pilota, ale jeśli mamy taką potrzebę, to oczywiście możemy dokupić takie wyposażenie.

RTH - Return To Home

Są to po prostu drony, które nie zostały wyposażone w pilota, ale jeśli mamy taką potrzebę, to oczywiście możemy dokupić takie wyposażenie.

RTH - Return To Home

Niezwykle przydatna funkcja, która jest bardzo doceniana przez użytkowników dronów. Oznacza ona, że dron może automatycznie wrócić do punktu, z którego wystartował, gdy poziom naładowania baterii będzie zbyt niski lub w sytuacji, gdy dron będzie za daleko - wtedy wystarczy jedynie wcisnąć przycisk RTH.

Silnik bezszczotkowy

Zazwyczaj drony posiadają silnik szczotkowany lub bezszczotkowy, choć zdecydowanie najczęściej jest to ten drugi, bowiem cieszy się on wieloma zaletami takimi jak doskonała wydajność, cicha praca, czy znacznie dłuższa żywotność.

Tryb Headless

Zazwyczaj drony posiadają silnik szczotkowany lub bezszczotkowy, choć zdecydowanie najczęściej jest to ten drugi, bowiem cieszy się on wieloma zaletami takimi jak doskonała wydajność, cicha praca, czy znacznie dłuższa żywotność.

Jak kupić drona? Wybierz budżet!

Kupujesz drona? W takim razie warto zacząć od ustalenia, ile chcemy na niego wydać. Wybór dronów na rynku jest bardzo szeroki. Bez problemu znajdziemy drony za 100 zł, a także drony za 1000 zł. Czym więc różnią się takie urządzenia? Oczywiście zakresem możliwości. Nie od dziś wiadomo, że tańsze produkty mają znacznie mniej do zaoferowania, niż te z górnej półki. I to dotyczy nie tylko dronów – również takich sprzętów jak np. laptopy, telefony, czy inne.

Największą popularnością cieszą się oczywiście sprzęty wyposażone w dobrej jakości kamerę, lecz równie często wybierane są drony z GPS, większym zasięgiem, czy chociażby wyposażone w czujniki omijające przeszkody. Jak więc można się domyślić, wybór konkretnego urządzenia jest uzależniony m.in. od potrzeb i oczekiwań użytkownika. Jeśli nie są one zbyt wysokie, to ciekawa propozycją może być dron Hubsan Nano H111, który kosztuje mniej-więcej 100 złotych i jest doskonałym wyborem dla najmłodszych, a także dla osób dorosłych, które chcą nauczyć się latać.

Jeśli natomiast potrzebny jest lepszy model, to warto zainteresować się dronem Xiaomi FIMI X8 który jest wyposażony w wiele ciekawych funkcji – m.in. można nim wykonywać wiele fascynujących sztuczek.

Czy warto kupić drona zabawkowego?

W zależności od tego, jaki jest nasz budżet, możemy kupić drona zabawkowego, który spodoba się najmłodszym, a także początkującym dorosłym – lecz nie będzie oferował zbyt wiele funkcji lub lepszy model, za pomocą którego będziemy mogli wykonywać doskonałej jakości fotografie i nagrania. Jak więc zauważamy, dużo tutaj zależy od tego, ile pieniędzy chcemy wydać na urządzenie latające.

Kiedy zatem warto zainteresować się dronami zabawkowymi? Np. w sytuacji, kiedy kupujemy drona dziecku i nie jesteśmy pewni, czy urządzenie się spodoba, czy jak jedno z wielu po pewnym czasie będzie jedynie zalegało kurzem w szafie. Drony zabawkowe potrafią dostarczyć wiele frajdy z latania, ale próżno w nim szukać ciekawych funkcji i możliwości robienia zdjęć, czy nagrywania filmów. Słabo generalnie też sobie radzą na zewnątrz nawet przy lekkim wietrze.

Sprawdź też: Jaki dron na początek? Jakiego drona wybrać?

Przy zakupie drona zwróć uwagę na czas lotu

Producenci dronów często zapewniają, że czas lotu takim urządzeniem wynosi nawet godzinę. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że jest to możliwe jedynie w przypadku tych droższych modeli takich jak m.in. DJI – takie modele dronów umożliwiają nawet 30-40-minutowy lot, aczkolwiek ich cena jest dość wysoka.

czy sterowanie droższym dronem jest łatwiejsze

 Jeśli natomiast chodzi o zabawkowe drony, to niestety ten czas jest dużo gorszy, bowiem w rzeczywistości wynosi zaledwie kilka minut – średnio jest to 5-minutowy lot. I choć na opakowaniu możemy znaleźć inną informację, to należy wziąć pod uwagę, że czas lotu został określony przez producenta na podstawie idealnych warunków pogodowych, a te niestety są bardzo rzadkie. Dlatego warto też przy zakupie dronów dla początkujących dobrać dodatkowe akumulatory, które umożliwią nam dłuższą zabawę. 

Czy warto kupić drogiego drona?

Zakup drona z wyższej półki to duży wydatek, lecz na tym koszty się nie kończą. Dlatego też przed taką inwestycją warto odłożyć trochę więcej pieniędzy. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie wystarczy nam samo urządzenie, aby móc z niego w pełni korzystać. Potrzebne będą również dodatki takie jak osłony śmigieł, zapasowe baterie, czy szybka ładowarka.

 

I choć może się wydawać, że kosztują one niewiele, to jednak jest zupełnie inaczej. Na początku być może oczywiście obejdzie się bez nich, lecz dłuższe korzystanie z drona bez tych elementów będzie trudniejsze, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest odłożenie większej sumy pieniędzy, która zapewni nam bezpieczeństwo finansowe.

Na start zabawy z dronami zdecydowanie też rekomendujemy bardziej budżetowy zakup. Drony często ulegają awariom na początku np. przez brak doświadczenia pilota w jego sterowaniu. Szkoda na start rozbijać drogą maszynę. 

Jakiego drona kupić?

Powyżej zostały przedstawione wszystkie najważniejsze informacje, które powinny być przydatne podczas zakupu drona. Teraz więc przyszedł czas na przedstawienie najlepszych modeli, które zasługują na uwagę.

Dron do robienia zdjęć

Najczęściej poszukiwane są najlepsze drony z kamerą. Jeśli więc potrzebujemy takiego drona, to należy zapoznać się z ofertą Hubsan, bowiem znajduje się w niej bardzo szeroki wybór urządzeń latających wyposażonych w kamerę. Bez chwili zwątpienia możemy przyznać, że ta marka cieszy się dużą popularnością. 

hubsan zino 2 dron

Dron zabawkowy

Dron zabawkowy to urządzenie latające, które coraz więcej dzieci znajduje pod choinką, ale nie tylko. To idealny pomysł na prezent na urodziny, imieniny, czy inną okazję. Zaletą zabawkowego drona jest m.in. to, że jest bardzo tani, a poza tym latanie dronem to znakomita zabawa, dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić dziecku (czy nawet osobie dorosłej, która jest początkująca) taki sprzęt. Tutaj na uwagę zasługuje przede wszystkim Hubsan H111, jak i również Syma X26.

dron hubsan h111 q4 mini

Drony wyścigowe

Bardzo wiele osób – zwłaszcza mężczyzn – poszukuje idealnego drona do wyścigów. W takim wypadku powinniśmy więc szukać wśród urządzeń, które niezwykle szybko się poruszają, a ponadto możemy nimi wykonywać wiele sztuczek. Te wszystkie wymagania spełnia m.in. Yuneec Firebird, który może latać z prędkością do 51 mil na godzinę! 

Drony w super cenach

Wiesz już, jakiego kupić drona? Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś dokonał zakupu w naszym sklepie internetowym! Posiadamy najlepsze ceny i sprawdzone urządzenia! Sprzedajemy jedynie drony, które znamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

DARMOWA DOSTAWA przy dowolnych zakupach w naszym sklepie internetowym.

Zwrot towaru

Bezproblemowy oraz prosty zwrot towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.

Gwarancja dystrybutora

Wszystkie towary oferowane w naszym sklepie posiadają gwarancję dystrybutora.

SSL Bezpieczne zakupy

Wszelkie transakcje dokonywane w naszym sklepie są szyfrowane protokołem SSL.