ile lat powinno mieć dziecko aby latać dronem

Ile lat powinno mieć dziecko, aby latać dronem?

Drony to popularne urządzenia, które są na rynku już od dłuższego czasu. Korzystają z nich przede wszystkim osoby dorosłe oraz młodzież, lecz wielu rodziców zastanawia się, czy dzieci również mogą latać dronem i jaki wiek muszą ukończyć, aby było to w pełni możliwe. Zgodnie z polskimi przepisami dzieci poniżej 14. roku życia mogą korzystać jedynie z zabawkowych dronów lub rekreacyjnych, ale pod nadzorem pełnoletniej osoby. Można by więc stwierdzić, że dużo zależy tutaj od rodziców, jak i od samego dziecka. Sprawdź nasz artykuł, z którego dowiesz się, ile lat powinny mieć dzieci, aby mogły bezpiecznie latać dronami.

Kiedy nauczyć dziecko sterować dronem?

Wielu rodziców nie do końca wie, w jakim wieku ich dziecko może rozpocząć naukę latania dronem. Poniżej postaramy się na to pytanie odpowiedzialnie odpowiedzieć, bazując na naszym doświadczeniu, jak i specjalistów. 

Sprawdź też: Jaki dron dla dziecka – najlepszy dron do nauki latania

Drony dla dzieci w wieku 4-8 lat

Zgodnie z tym co mówią eksperci 4-letnie dzieci mogą już uczyć się obsługi kontrolera drona. Choć wiadomo, że nie każde dziecko sobie z tym poradzi. Nie zapominajmy, że każdy maluch jest inny. Wybierając drona dla tak małego dziecka, powinniśmy postawić na mini drony lub drony zabawkowe.

dron dla dziecka 4 letniego

Oprócz tego należy pamiętać, że dron w tym wieku powinien być użytkowany przez dziecko pod nadzorem pełnoletniej osoby. Zdecydowanie nie poleca się kupowania profesjonalnego drona, czy nawet półprofesjonalnego dla dziecka, gdyż najprawdopodobniej nie poradzi sobie ono z jego obsługą i nie wykorzysta potencjału maszyny

Drony dla dzieci w wieku 8-13 lat

Jeśli natomiast chodzi o 8-letnie dzieci, to także warto wybrać zabawkowego drona. Są to łatwe w obsłudze urządzenia, które sprawiają wiele frajdy, a co najważniejsze – są bezpieczne dla małych dzieci. Warto też tutaj podkreślić, że większość zabawkowych dronów ma etykietkę z zaleceniem wiekowym – najczęściej jest to 8+. 

Dzieci uczą się samodzielnego podejmowania decyzji

Kilkuletnie dzieci zazwyczaj mają odpowiednią koordynację, a także zręczność, więc bez żadnego problemu powinny poradzić sobie z takim dronem. Ponadto istotne jest też to, że drony-zabawki są tanie – co można uznać za dużą zaletę!

Drony dla dzieci w 13-16 lat

Jaki dron dla nastolatka? Dzieci w wieku 13+ coraz częściej interesują się dronami i chcą mieć urządzenie, dzięki któremu będą mogły tworzyć wiele znakomitych fotografii i nagrań. W tym wieku także polecane są zabawkowe drony, aczkolwiek trzeba tutaj zaznaczyć, że zazwyczaj nie zawierają one kamery, dlatego też nie jesteśmy do końca pewni, czy zadowolą one każdego nastolatka. 

10 powodów, aby kupić drona

W tym wieku można rozważyć zakup trochę lepszego drona (sprawdź: drony półprofesjonalne), czyli takiego – który posiada kamerę, GPS, a także ciekawe tryby lotu. Tym bardziej, jeśli dziecko lubi filmować. Wtedy za pomocą drona ma szansę nagrywać filmy np. na Youtube. 

Czy latanie dronem jest trudne dla dziecka?

Kolejną kwestią, nad którą zastanawia się wielu rodziców jest to, czy latanie dronem jest trudne dla dzieci. Trzeba tutaj zaznaczyć, że wcale nie. Małe dzieci w naturalny sposób uczą się latania. Co więcej – wiele dzieci uważa, że latanie dronem to bardzo prosta rzecz! I mimo że opanowanie kontrolera zajmuje trochę czasu, to jednak nie sprawia to żadnych większych problemów. 

W zależności od tego, jakiego drona wybierzesz dla swojego dziecka, Twój maluch będzie musiał opanować wiele nowych kwestii. Potrzeba więc czasu, aby nauczyło się ono, jak należy wszystkiego używać. Przygotowania są znacznie łatwiejsze w przypadku zabawkowych dronów aniżeli tych profesjonalnych. Jednak niezależnie od tego, jakiego drona będzie miało Twoje dziecko, musisz pamiętać, że maluchy lubią uczyć się nowych rzeczy, więc Twój maluch na pewno uzna to za pewnego rodzaju fascynującą przygodę – to coś podobnego do jazdy na nartach.

Naucz dziecko bezpiecznie sterować dronem!

Bardzo ważne są kwestie bezpieczeństwa. Wielu rodziców nie decyduje się na zakup drona dla swojego dziecka, gdyż obawia się, że nie są to bezpieczne urządzenia. Mimo że istnieje kilka potencjalnych zagrożeń, to jednak wystarczy odpowiedzialnie używać drona, aby nie narazić się na żadne z nich. Jednym z elementów, które mogą być niebezpieczne, są na przykład śmigła. Mogą one przyczynić się do drobnych skaleczeń, czy też wciągnięcia włosów, aczkolwiek jest to bardzo rzadkie i najczęściej spowodowane zwykłą nieuwagą. Ponadto, aby uchronić się przed tego typu niebezpieczeństwem, wystarczy zainwestować w osłonki na śmigła.

Warto też tutaj podkreślić, że drony zabawkowe powinny być użytkowane jedynie w pomieszczeniami. Jednak tutaj również może dojść do kilku niebezpiecznych sytuacji. Przypadkiem może dość do zbicia np. wazonu, czy innego przedmiotu. Dlatego też najlepiej używać drona zabawkowego w pomieszczeniach, w których nie ma żadnych cennych przedmiotów, aby nie narazić się na straty.

Latanie dronami na świeżym powietrzu też nie jest wolne od niebezpieczeństw - zwłaszcza na początku. Może zdarzyć się tak, że wlecimy dronem do jakiegoś okna, czy też uderzymy w jakiś budynek/dach. Jednak to wszystko jest kwestia czasu - po upływie pewnego okresu na pewno będziemy wiedzieli, jak działa nasze urządzenie, co przekłada się na to, że będziemy wiedzieć, jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Kupiłeś dziecku drona? Przekaż kilka wskazówek

Zawsze istnieje jakieś ryzyko. Latanie dronem to hobby, którego trzeba się nauczyć. Można to porównać do nauki jazdy na rowerze. Nikt z nas nie potrafił od razu idealnie jeździć. Na pewno każdy choć raz zaliczył upadek. Tak samo jest z dronami. Dlatego wystarczy nauczyć się, jak prawidłowo latać dronem.

Ponadto istnieje kilka wskazówek, które warto przekazać dziecku:

 • Zanim zaczniesz latać dronem – zapytaj o pozwolenie,
 • Nie użyczaj swojego drona,
 • Nie lataj nad podwórkiem sąsiada – chyba że posiadasz na to pozwolenie,
 • Zanim rozpoczniesz lot, zapoznaj się z listą kontrolną,
 • Drona zabawkowego używaj w bezpiecznych pomieszczeniach,
 • Jeśli Twój dron gdzieś utknie – poproś o pomoc.

Dlaczego warto kupić drona dziecku?

Istnieje wiele powodów, dla których warto zainwestować w takie urządzenie. Poniżej wymienimy kilka z nich.

Drony zapewniają fantastyczną zabawę! Jednym z powodów, dla których warto kupić drona swojemu dziecku, jest to, że są to fajne urządzenia. Odciągnij swoje dziecko od komputera i pozwól mu, aby obserwowało podobną akcję, lecz w prawdziwym świecie. Uwierz, że to sprawia ogromną frajdę. Co więcej – drony zabawkowe bardzo często sa wyposażone w wiele ciekawych funkcji, które jeszcze bardziej urozmaicają zabawę.

Drony edukują. To kolejny powód, dla którego warto rozważyć zakup drona dla swojego malucha. Nauka obsługi kontrolera drona rozwija koordynację rąk, a oprócz tego dzieci poznają wiele ciekawych informacji dotyczących działania drona. Nie bez znaczenia jest także to, że drony uczą odpowiedzialności. Wbrew pozorom Twoje dziecko nie musi mieć drona za kilkaset złotych. Wystarczy niewielki dron zabawkowy, który nauczy Twoje dziecko, jak dbać o swoje rzeczy.

Dziecko zdobędzie wiele cennych umiejętności, dzięki którym w przyszłości nie będzie miało problemu ze znalezieniem pracy w wielu branżach – takich jak n.in. fotografia, czy geodezja.

Na co musisz zwrócić uwagę, wybierając drona dziecku?

Na rynku możemy znaleźć bardzo wiele modeli dronów. Część z nich jest przeznaczona jedynie dla dzieci, jednak mimo to musisz wiedzieć, na co powinieneś zwrócić uwagę, wybierając drona dla dziecka. Poniżej wymieniamy najważniejsze kwestie – sprawdź je.

 • cena – nie ma żadnego sensu kupowania drogiego drona dla dziecka. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup niedrogiego zabawkowego drona, który sprawi dziecku frajdę, a nasz portfel zbyt bardzo na tym nie ucierpi.
 • bezpieczeństwo – kupując drona dla dziecka, zwróć uwagę na to, czy jest on bezpieczny. Zainteresuj się np. tym, czy ma osłony śmigieł.
 • trwałość – nie warto inwestować w drona, który bardzo szybko ulegnie poważnym uszkodzeniom.
 • łatwy w obsłudze – najlepszym wyborem dla dziecka będzie dron z wieloma ułatwiającymi funkcjami. Zaliczamy do nich m.in. utrzymywanie wysokości. Ciekawą funkcją jest także wbudowana kamera.
 • dodatkowa energia – jeśli chcesz, aby Twoje dziecko mogło jak najdłużej bawić się dronem, to zadbaj o to, aby dron miał dodatkowe baterie.

Bezpieczne drony dla dzieci

jak możemy wyżej zauważyć, dron to świetne urządzenie, w które warto zainwestować. Latanie dronem to ciekawa rozrywka zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych. Jeśli więc chcesz, aby Twoje dziecko oderwało się od komputera i wyszło na świeże powietrze, to możesz je do tego zachęcić, kupując mu drona, który zapewni mu znacznie lepszą rozrywkę niż gry komputerowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

DARMOWA DOSTAWA przy dowolnych zakupach w naszym sklepie internetowym.

Zwrot towaru

Bezproblemowy oraz prosty zwrot towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.

Gwarancja dystrybutora

Wszystkie towary oferowane w naszym sklepie posiadają gwarancję dystrybutora.

SSL Bezpieczne zakupy

Wszelkie transakcje dokonywane w naszym sklepie są szyfrowane protokołem SSL.