MJX BUGS 4W obraz 2

Recenzja MJX BUGS 4W – solidny, składany dron z GPS

Przez ostatnią dekadę drony zyskiwały popularność jako ciekawe zabawki, ale i także środki do prowadzenia biznesu. Ich popularność nie słabnie, a ten szczególny rodzaj drona MJX Bugs 4W nie jest tutaj wyjątkiem.

Jednak jeżeli dopiero zaczynasz lub planujesz zacząć swoją przygodę z dronami, możesz być nieco zdezorientowany co do wszystkich dostępnych typów sprzętu, jak również żargonu używanego do omawiania i opisywania tych zabawek. MJX Bugs 4W to dobry model drona dla średniozaawansowanych – poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje i recenzję tego modelu.

MJX BUGS 4W obraz 3

Sprawdź wszystkie modele MJX w naszym sklepie

O marce MJX

MJX to skrót od pełnej nazwy firmy, “Meijiaxin.” Firma ma siedzibę w Shantou, w prowincji Guangdong w Chinach. Tutaj technologia była motorem napędowym dla wielu firm, które tworzyły tutaj swoje produkty. Ze względu na przewagę technologiczną firma MJX jest w stanie stworzyć lepsze, szybsze, lżejsze i bardziej zaawansowane produkty niż większość z tych produkowanych na zachodnich rynkach.

Dron  MJX Bug 4W jest doskonałym przykładem tej zaawansowanej technologii. Nawet jeżeli dedykowany jest początkującym użytkownikom i celom hobbystycznym, to mimo to ma on wbudowaną na tyle zaawansowaną technologię, że może być czymś więcej niż tylko zabawką. Zawiera on szereg funkcji, które wydają się być naprawdę zaawansowane jak na tak prosty zdalnie sterowany dron.

MJX BUGS 4W obraz 3

MJX BUGS 4W

Oznaczenie “4W” oznacza, że posiada on 4 skrzydła (4 wings), chociaż skrzydła te są faktycznie prętami śmigłowymi helikoptera zamontowanymi na czubkach prętów skrzydłowych. Pręty składają się na prostokątnym korpusie, w którym znajduje się najnowocześniejszy aparat fotograficzny, chip  WiFi, akumulatory litowo-jonowe, które utrzymują drona dłużej w powietrzu, jednocześnie zmniejszając ilość strat energii, a całość opakowana jest w odporną na warunki atmosferyczne obudowę, dzięki której można nią latać w niemal każdą pogodę.

To nie wszystko: na spodzie drona znajdują się również czerwone i zielone diody LED, dzięki którym drona można używać także po zmroku. Bezszczotkowy silnik może podnieść drona i obiekt ważący do 230g prosto w powietrze z niewielkim wysiłkiem i niewielkim hałasem.

Możesz użyć ekranu LCD na kontrolerze, aby zobaczyć, dokąd zmierza dron, lub możesz użyć swojego smartfonu i towarzyszącej mu aplikacji. Wielu właścicieli uwielbia tę drugą opcję, ponieważ można zobaczyć naprawdę wspaniałe widoki z lotu ptaka i zrobić zdjęcia w miejscu, gdzie leci się dronem. Opcja aplikacji daje również większą kontrolę nad tym, jak wysoko i jak daleko trzeba podnieść i przenieść drona, aby uniknąć wychodni skalnych i drzew.

Najważniejsze dane techniczne MJX Bugs 4W

led mjx bugs 4w
Kamera
Czas lotu
22 minuty (na jednej baterii)
Zasięg
< 600 m
Silnik bezszczotkowy
GPS
Utrzymywanie wysokości
Tryb „follow me”

CZY MJX BUGS 4W JEST DLA KAŻDEGO?

Mimo tych wszystkich zalet, MJX Bugs 4W nie przypadnie każdemu do gustu. Zacznijmy od ceny – nie jest ona bardzo wysoka, ale raczej przewyższa kwotę, którą normalnie chcielibyśmy wydać np. na zabawkę dla dziecka. Będzie to lepszy prezent dla nastolatków, które będą w stanie naprawdę zapanować nad sprzętem – nauczenie się manewrowania wymaga pewnych umiejętności, a użycie niektórych jego funkcji powinno być zawsze nadzorowane przez osobę dorosłą.

komercyjne zastosowanie dronów bg

Pamiętaj, że tego typu urządzenia podlegają pod rozporządzenia ministrów transportu i infrastruktury i istnieją pewne obszary, nad którymi absolutnie nie można latać dronem. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym artykule tutaj. 

Jaki dron dla dziecka – najlepszy dron do nauki latania

MJX BUGS 4W akcesoria

MJX BUGS 4W – OPIS ZESTAWU

Po otwarciu pudełka dron MJX Bugs 4W będzie w swojej kompaktowej formie, ze swoimi skrzydłami złożonymi w stronę korpusu. Będziesz musiał je wysunąć, zanim wypróbujesz swojego drona. Baterie litowo-jonowe mieszczą się w dwóch wysuwanych komorach – na początku będziesz musiał sam je zamontować, ponieważ ze względów bezpieczeństwa są wysyłane osobno. Sprawdź światła drona, aby upewnić się, że baterie są prawidłowo zainstalowane.

Dron oraz jego sterownik z ekranem LCD znajdują się w walizce transportowej. Znajduje się tam również przewód do ładowania akumulatorów. Instrukcje w pudełku podpowiedzą, jak i kiedy prawidłowo naładować drona, kiedy przyjdzie na to pora. Baterie są częściowo naładowane od razu po wyjęciu z pudełka, dzięki czemu można przetestować urządzenie, aby sprawdzić, jak ono działa.

Wszelkie dodatki i akcesoria, które możesz chcieć dodać do drona, są sprzedawane oddzielnie. Zalecamy, abyś najpierw wypróbował samo urządzenie i sprawdził wszystkie jego funkcje, zanim dodasz do niego jakieś akcesoria.

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY MJX BUGS 4W

MJX BUGS 4W obraz 1 kamera

Czas lotu

W zależności od jakości powietrza i warunków atmosferycznych, MJX Bugs 4W będzie lecieć do 30 minut. Kiedy baterie zaczną słabnąć, usłyszysz brzęczenie/dzwonienie, które będzie sygnalizować, że czas zakończyć lot i naładować baterie drona.

Zasięg

Ten dron może oddalić się na około 300 metrów. Jeżeli będziesz w stanie za nim nadążyć z nadajnikiem, będzie w stanie oczywiście polecieć dalej.

Rozmiary

Po złożeniu MJX Bugs 4W mieści się w dłoni i przypomina wyglądem oldschoolową kamerę wideo. Łatwo zmieści się w dużej kieszeni kurtki. Waga urządzenia to około 650 g – silniki drona są w stanie unieść jego własny ciężar plus dodatkowe ok. 200 g.

Jakość zdjęcia

Zdjęcia to klatki z filmu, który nagrywa kamera. Jeżeli zatrzymasz się nad interesującym Cię obszarem i będziesz chciał zrobić jego zdjęcie, odpowiednie kontroli pozwolą Ci uchwycić ten obraz, który będzie zapisany na kartę pamięci (nie załączoną w podstawowym zestawie). Zdjęcia wyjdą czyste i ładne tylko w świetle dziennym – w świetle nocnym nie masz szans na zrobienie wyraźnego zdjęcia.

Follow me

Ta funkcja ma naprawdę wielu fanów! Zazwyczaj jest używana do treningu fitness i nagrywania osób biegających, jeżdżących na rowerze, pływających lub trenujących na świeżym powietrzu. Ustawiasz funkcję śledzenia z wyprzedzeniem, a dron skupia się na jednym obiekcie, a mianowicie na osobie trenującej i „śledzi” ją. Trzeba tutaj pamiętać o maksymalnym dystansie 300 metrów – jeżeli śledzony obiekt będzie się oddalał na większe dystanse, trzeba za nim podążać.

Stabilizacja

Dron jest dość stabilny; jedyne sytuacje kiedy możesz mieć problemy z uzyskaniem stabilnego obrazu to momenty o silnym wietrze.

Zobacz szeroką ofertę dronów

MJX Bugs 4W to ciekawy sprzęt dla użytkowników, którzy mają już za sobą pierwsze kroki w przygodzie z dronami. Jeżeli jesteś nim zainteresowany, zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

DARMOWA DOSTAWA przy dowolnych zakupach w naszym sklepie internetowym.

Zwrot towaru

Bezproblemowy oraz prosty zwrot towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.

Gwarancja dystrybutora

Wszystkie towary oferowane w naszym sklepie posiadają gwarancję dystrybutora.

SSL Bezpieczne zakupy

Wszelkie transakcje dokonywane w naszym sklepie są szyfrowane protokołem SSL.