zen k1 recenzja

Recenzja ZEN K1 – zaawansowany dron w niskiej cenie

Wielu osobom wydaje się, że dron, który nie kosztuje kilku tysięcy złotych, nie może oferować żadnych ciekawych funkcji. To błędne myślenie, a najlepszym dowodem na to jest dron Visuo Zen K1, który ma wiele interesujących funkcji, a ponadto nie należy do najdroższych. Co warto o nim wiedzieć? O tym w naszym artykule – zachęcamy do przeczytania. 

Dron Visuo ZEN K1

Model drona Visuo Zen K1 bardzo przypomina DJI Mavic Pro. Czy to zbieg okoliczności? Raczej nie, przecież Mavic to jeden z najpopularniejszych dronów, który stał się popularny m.in. przez innowacyjny składany projekt. 

Cała ta popularność spowodowała, że wielu producentów dronów chciało powtórzyć ten sukces i skopiowało składany projekt drona, aczkolwiek nie wszystkie były dobre. Jednakże Visuo okazały się doskonałe – drony Visuo są zbudowane z bardzo wytrzymałego plastiku, dzięki czemu możemy mieć pewność, że przeżyje ewentualne drobne uderzenia i nie ulegnie poważnemu uszkodzeniu.

Waga i wymiary drona ZEN K1

Wymiary drona Visuo Zen K1 po rozłożeniu wynoszą 28 * 23,5 * 7 cm, natomiast jego waga wynosi 0,5 kg z zainstalowanym akumulatorem. Jednak w złożonej formie jest znacznie mniejszy: 11 * 17 * 7 cm, dzięki czemu bez problemu możemy zabierać go w podróże. Składane drony cieszą się właśnie sporą popularnością wśród osób, które często podróżują. Takie drony są lekkie i małe, dlatego też możemy je zabrać dosłownie wszędzie.

(fot. credits Rezak)

Wyposażenie ZEN K1

Dron Visuo Zen K1 posiada kolorowe światła LED na czterech wirnikach, które zapewniają świetną widoczność podczas lotu w nocy. Posiada on nowoczesne silniki bezszczotkowe, które zapewniają większy ciąg, dzięki czemu dron ma możliwość szybkiego lotu. 

Ten model drona Visuo Zen K1 ma trzy tryby prędkości. Jest to dobry dron dla początkującej osoby, aczkolwiek nie zalecamy latania w najszybszym trybie

Zasięg ZEN K1

Zasięg drona ZEN K1 wynosi około 500 metrów - to dużo, biorąc pod uwagę, że jest to dron, który kosztuje mniej niż tysiąc złotych.

Pilot ZEN K1

Oprócz tego Zen K1 posiada uchwyt na smartfona.  W zestawie drona znajduje się również pilot, który nie zachwyca swoim wyglądem, jednakże jest przyzwoity i wyróżnia się dość ładnym ergonomicznym kształtem. Co ważne - dobrze leży w dłoniach. Warto dodać, że dronem możemy sterować za pomocą pilota, jak i również specjalnej aplikacji FPV GO, która jest kompatybilna z Androidem i iOS.

Akumulator ZEN K1

Warto jeszcze wspomnieć o baterii drona Visuo Zen K1. Jest to jedna bateria litowo-jonowa o pojemności 2500 mAh, która umożliwia lot nawet do 30 minut! To dość długi czas trwania lotu. Trzydzieści minut świetnej rozrywki dla małych i dużych. Pamiętajmy cały czas, że jest to tani dron, który kosztuje mniej niż 1000 złotych! Mimo to jednak warto kupić dodatkowe baterie, dzięki którym jeszcze bardziej będziemy mogli wydłużyć czas lotu drona.

Czy dron Visuo Zen K1 ma dobrą kamerę?

Jedną z większych zalet drona Visuo Zen K1 jest kamera HD, która umożliwia robienie doskonałych zdjęć i filmów. Jest w stanie nagrywać filmy w 2K, jak i również robić zdjęcia lotnicze w FHD 4K. 

Bez najmniejszych wątpliwości możemy stwierdzić, że jest to dobra kamera dronowa – biorąc pod uwagę cenę. Kamera posiada szerokokątny obiektyw 120 ° i możliwość regulacji  kąta drona w górę lub w dół za pomocą pilota. Ponadto jest także wyposażona w technologię 5G, która pozwala na przesyłanie całkiem przyzwoitego materiału wideo.

Kamera drona Visuo Zen K1 ma również funkcję elektronicznej stabilizacji w aplikacji. Okazuje się ona przydatna, jeśli chodzi o zmniejszenie wszystkich poważnych zniekształceń obrazów i filmów oraz usunięcie wszelkiego rodzaju efekt galaretki podczas nagrywania ruchomych obiektów. Dron posiada także kamerę 720p. Z uwagi też na kamerę, Dron ZEN K1 w naszym sklepie internetowym, umieszczony jest w kategorii – drony półprofesjonalne. Z łatwością dron ten pozwoli nam na nagranie amatorskich filmów wideo.

Inteligentne tryby lotu

Co na pewno nikogo nie zdziwi – dron Visuo Zen K1 posiada trzy inteligentne tryby lotu, dzięki którym możemy latać dronem bez użycia rąk. Pierwszym tryb to śledzenie, który polega na zablokowaniu drona na sobie, a następnie dron podążą za Tobą i masz możliwość nagrywania samego siebie. To doskonała funkcja dla osób, które lubią długie spacery.

Drugim trybem są użyteczne miejsca. Wystarczy wybrać konkretne miejsce/punkt w aplikacji drona, a dron będzie krążył wokół tej pozycji na wybranej wysokości i promieniu. To świetny pomysł, aby zrobić niepowtarzalne selfie. Innym trybem jest punkt trasy – wystarczy narysować ścieżkę w aplikacji, a następnie dron podąża tą trasą i wróci na miejsce.

Warto wspomnieć również o trybie sterowania gestami. To tryb, który służy do robienia zdjęć i nagrywania filmów, aczkolwiek działa jedynie wtedy, kiedy jesteś blisko drona. Jest to taka funkcja, która na pewno spodoba się najmłodszym.

Jakie jeszcze funkcje ma dron Visuo Zen K1?

Mimo wszystko to jeszcze nie wszystkie funkcje, jakie ma dron K1. Ten model posiada również optyczny czujnik przepływu – utrzyma drona na stałej wysokości, jeśli zdecydujesz się latać dronem w pomieszczeniu, umożliwia edycję wideo i udostępnianie w mediach społecznościowych, jak i również One Key Return – czyli przywrócenie drona z powrotem za naciśnięciem jednego przycisku, dron wróci również, kiedy poziom naładowania akumulatora będzie bardzo niski.

Kliknij i sprawdź,

899,00  – 1 179,00 

Podsumowanie recenzji

Podsumowując, dron Visuo Zen K1 to na pewno ciekawa propozycja dla osób początkujących. Zawiera kamerę HD, co z pewnością jest jego dużą zaletą i umożliwia robienie ciekawych zdjęć czy filmów. Jest to tani dron, który oferuje szeroki zakres funkcji – m.in. ma inteligentne tryby lotu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

DARMOWA DOSTAWA przy dowolnych zakupach w naszym sklepie internetowym.

Zwrot towaru

Bezproblemowy oraz prosty zwrot towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.

Gwarancja dystrybutora

Wszystkie towary oferowane w naszym sklepie posiadają gwarancję dystrybutora.

SSL Bezpieczne zakupy

Wszelkie transakcje dokonywane w naszym sklepie są szyfrowane protokołem SSL.