Najlepsze programy do montowania filmów z drona obraz 1

Najlepsze programy do montowania filmów z drona

Lubisz kręcić filmy dronem? Często zdarza Ci się nagrywać wyjątkowe miejsca, krajobrazy, tłumy ludzi, a może zamknięte rezerwaty przyrody? W takim razie warto, abyś korzystał ze specjalnego oprogramowania do edycji wideo z drona, co pozwoli Ci na pewne poprawki i nie tylko. Obecnie tego typu programy pozwalają na korektę kolorów, czy dodawanie fantastycznych efektów wizualnych. Nauka edytowania materiałów filmowych jest banalnie prosta. Rozpocznij ją już dziś! Sprawdź najlepsze programy do montowania filmów z drona!

Sprawdź ofertę naszych dronów
czy warto kupić drona obrazek 2

Czy dron z follow me lub active track to dobry zakup?

Niezależnie od tego, czy rozważasz zakup klasycznego, czy sportowego drona z funkcją śledzenia, wiedz, że jest to świetny pomysł. Ta nowoczesna technologia umożliwi Ci tworzenie wielu świetnych materiałów wideo, które mogą być doskonałą pamiątką na długie lata. Urządzenia wyposażone w funkcję śledzenia zwykle zapewniają także dodatkowe tryby działania (orbit, waypoints, czy POI), w których dron nie tylko podąża za pilotem, ale również może go okrążać, co daje dodatkowe możliwości!

Koniecznie jednak musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Niestety mało jest dronów, które samodzielnie omijają przeszkody, dlatego nie zaleca się korzystania z trybu follow me na otwartych przestrzeniach. Tuż przed lotem warto też, abyś sprawdził, czy odpowiednio jest ustalone miejsce startowe (tam właśnie powróci dron, gdy dojdzie do utraty łączności, czy rozładowania akumulatora). 

Sprawdź też: Tryb Follow Me w dronach – co to jest? 

Najlepsze oprogramowania do edycji nagrań z dronów dla komputerów Mac i PC na poziomie podstawowym

Filmora Video Editor

Szukasz programu, który pozwoli Ci na szybką i prostą edycję filmu z drona? Wybierz zatem Filmora Video Editor! Jest to proste w użyciu oprogramowanie, które może zaoferować Ci bogatą gamę narzędzi do edycji. Ci, którzy zdecydują się na korzystanie z niego, zyskają dostęp do nawet 500 efektów specjalnych, a dodatkowo wiele z nich można dostosować. Nie brakuje również wielu niesamowitych filtrów, nakładek, animacji, a także przejść. Można by rzec, że ten niedrogi program jest idealny dla każdego, nawet dla tych osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z edycją filmów z drona.

iMovie

Kolejnym programem, którym warto się zainteresować, jest iMovie. Ten jest preinstalowany na komputerach Apple. To, co go wyróżnia, to minimalistyczny interfejs. Wybierając go, zyskasz dostęp do wszystkich funkcji edycji video, potrzebnych do wykonania podstawowych edycji materiału pochodzącego z drona. Dodatkowo powinieneś wiedzieć, że ma dwie ścieżki wideo i dwie ścieżki audio, które możesz wykorzystać, aby łączyć wiele klipów. To prosty program, w którym bez problemu dodasz tytuły, efekty wideo, a nawet przejścia. Takie czynności jak przycinanie, obracanie czy powiększanie danego obszaru wykonasz bardzo sprawnie. Masz także opcję dopasowania prędkości odtwarzania i długości przejść między scenami. Ten program ma też tę zaletę, że zadowalająco dobrze działa z większością formatów wideo i obsługuje edycję w rozdzielczości HD lub 4K.

Windows Movie Maker

Windows Movie Maker obraz

Być może znasz już ten program, ponieważ kiedyś był niezwykle popularny. Wiele osób korzystało z niego głównie w celu tworzenia filmów z pokazami slajdów – na urodziny, imprezy, czy święta. Ma on podstawowe narzędzia do edycji wideo. Tutaj nie możesz liczyć na zbyt wiele, ponieważ jest to darmowy program. Jednakże masz dostęp do różnych czcionek, efektów wideo, a poza tym możesz przycinać i łączyć klipy oraz dodawać muzykę w tle. Używanie programu Windows Movie Maker jest bardzo proste, choć powinieneś wiedzieć, że nie jest już oficjalnie wspierany przez Microsoft.

GoPro Studio

GoPro Studio obraz

Ostatnim podstawowym programem na naszej liście jest GoPro Studio – stworzony dla użytkowników kamer GoPro. Może zapewnić podstawowe narzędzia do edycji filmów z drona, a poza tym może zaktualizować firmware kamery GoPro. Oferuje mniej funkcji niż powyższe edytory wideo, ale z pewnością zadowoli osoby początkujące. Podczas korzystania z tego programu możesz bardzo łatwo i szybko importować pliki wideo z kamery i przeprowadzać edycje – m.in. przycinać i wycinać, dodawać muzykę, czy tytuły. Ten program dobrze sprawdzi się również do tego, aby dostosować balans kolorów i dokonać zmian w prędkości odtwarzania.

Polecane programy do edycji filmów z dronów dla Mac/PC na poziomie średniozaawansowanym

FilmoraPro Video Editor

To dość tani edytor wideo, który może zaoferować Ci zaawansowane narzędzia. Są idealnie dostosowane do bardziej doświadczonych użytkowników. Ten program cechuje prosty i intuicyjny układ, dlatego na pewno poradzisz sobie z jego użyciem. Decydując się na jego zakup, zyskasz dostęp do nieograniczonej liczby ścieżek, zatem możesz pracować z tyloma ścieżkami wideo i audio, ile tylko zapragniesz! Rzecz jasna zapewnia również podstawowe narzędzia takie jak m.in. przycinanie, łączenie i cięcie. Jeśli natomiast chodzi o zaawansowane narzędzia do edycji wideo takie jak rozciąganie stawki, poślizgu, czy slajdu, to pomagają w tworzeniu wysokiej jakości filmów z drona. Być może kojarzysz Adobe Premier Pro i byłeś z niego zadowolony. Jeśli oczekujesz czegoś podobnego, lecz w niższej cenie, to FilmoraPro Video Editor jest strzałem w 10!

WeVideo

Następnym programem, który jest oparty na chmurze, jest WeVideo. To doskonały wybór do edycji materiałów filmowych 4K z drona. Umożliwia uzyskanie do niego dostępu z dowolnego urządzenia, mającego połączenie internetowe. Dodatkowo jego zaletą jest to, że obsługuje większość formatów mediów. Znajdziesz w nim oczywiście wszystkie podstawowe narzędzia do edycji wideo, które pozwalają m.in. na przycinanie i wycinanie klipu, dodawanie efektów specjalnych, przejść, filtrów, a także muzyki. Natomiast zaawansowane funkcje to np. WeVideo JumpStart, nagrywanie ekranu, Cloud storage, efekt Green Screen i wiele innych!

Lightworks

Nie chcesz płacić za program do edycji nagrań z drona? Rozważ zatem Lightworks. Może Ci zapewnić narzędzia na poziomie pośrednim do edytowania filmów nakręconych dronem. Znajdziesz w nim zarówno podstawowe, jak i zaawansowane narzędzia, dzięki którym zapanujesz nad wszystkimi aspektami edycji wideo. Jego użytkowanie nie powinno sprawić Ci żadnych problemów. Masz opcję przeciągania i upuszczania sekwencji klipów, dodawania efektów specjalnych, przycinania i dzielenia klipów, a także wiele innych opcji, aby poprawić jakość video. Korzystając z darmowej wersji programu, musisz wiedzieć, że masz możliwość jedynie eksportowania edytowanych filmów w maksymalnej rozdzielczości 720p. Ponadto Lightworks ogranicza formaty wideo do MPEG4/H.264.

Cyberlink Power Director

Cyberlink Power Director

Gdy poszukujesz programu ze średniej klasy, to dobrym wyborem może być Cyberlink Power Director. Może zaoferować Ci bogaty zakres cech i funkcji odpowiednich dla materiałów pochodzących z drona 360 stopni, rozdzielczości 4K i edycji wideo w trybie multicam. Ten program pozwala na wykonywanie prostych prac takich jak np. dodawanie filtrów i efektów specjalnych, ale poza tym zapewnia dużo ciekawsze funkcje – np. technologię True Theater Color, która automatycznie koryguje kolor wideo.

Polecane programy do edycji filmów z dronów dla Mac/PC na poziomie średniozaawansowanym

Adobe Premiere Pro

Adobe Premiere Pro

Jeśli szukasz programu do edycji nagrań z drona, który oferuje zaawansowane funkcje, to wybierz Adobe Premiere Pro. Mimo że ma mnóstwo narzędzi i funkcji, to jednak jego  użytkowanie jest bardzo proste. To program kompatybilny z większością formatów mediów i może przetwarzać materiały filmowe z drona w UHD i 4K. Osoby korzystające z niego mają możliwość przycinania, wycinania i dołączania klipów, realizowania korekty kolorów, nakładania filtrów i efektów specjalnych, czy chociażby dodawania tytułów, grafik i muzyki. Jak widzisz, możliwości jest całkiem sporo, zatem warto zainwestować w ten program!

Final Cut Pro X

Kolejnym profesjonalnym edytorem wideo przeznaczonym dla systemów MacOS jest Final Cut Pro X. To program, z którego korzystają przede wszystkim eksperci i półprofesjonalni kamerzyści. Czasem sięgają po niego także filmowcy z Hollywood. Ciekawostką jest, że to oprogramowanie jest przypisane do niektórych znanych i lubianych hitów filmowych! Może zapewnić Ci kompleksowy zestaw narzędzi do edycji. Wyróżnia się prostym interfejsem użytkownika. Użytkownicy mogą korzystać z bogatego wyboru filtrów, przejść, efektów audio, efektów specjalnych i wielu innych. Do tego oczywiście dostępne są zaawansowane narzędzia – np. obsługa wideo 3D i 360 stopni, czy eksport XML.

Avid Media Composer

Avid Media Composer

Ostatnią już naszą propozycją jest Avid Media Composer, czyli profesjonalne oprogramowanie, którego możesz użyć do edycji materiałów filmowych z drona. Nierzadko jest wykorzystywane do edycji programów telewizyjnych. Z pewnością będziesz zadowolony z funkcji, które zapewnia. Dodatkowo wiedz, że jest kompatybilny z większością formatów wideo i ma możliwość pracy z różnymi rozdzielczościami od SD do 8K. Użytkownicy mogą korzystać także z opcji chmury, dzięki czemu mają możliwość uzyskania dostępu i zdalnego edytowania materiałów z drona.

Podsumowanie – najlepsze programy do montowania filmów z drona

Wybierając program do edycji wideo, musisz zadbać o to, aby był dostosowany do Twojego poziomu umiejętności. W ten sposób na pewno uda Ci się jak najwięcej wyciągnąć z materiałów filmowych z drona. Odpowiednie oprogramowanie pomoże Ci tworzyć wyjątkowe i przede wszystkim wysokiej jakości filmy z drona, bez zbędnego tracenia czasu.

Dlatego, jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę i szukasz prostego w użyciu programu, który zagwarantuje Ci wiele ciekawych funkcji, a jednocześnie będzie przyjazny dla budżetu, rozważ Filmora Video Editor. Gdy natomiast wiesz już co nieco na temat edycji wideo i zależy Ci na bardziej rozbudowanych narzędziach, to lepszym wyborem okaże się FilmoraPro Video Editor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

DARMOWA DOSTAWA przy dowolnych zakupach w naszym sklepie internetowym.

Zwrot towaru

Bezproblemowy oraz prosty zwrot towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.

Gwarancja dystrybutora

Wszystkie towary oferowane w naszym sklepie posiadają gwarancję dystrybutora.

SSL Bezpieczne zakupy

Wszelkie transakcje dokonywane w naszym sklepie są szyfrowane protokołem SSL.