jak dbać o drona obraz 1

Jak dbać o drona? Przydatne porady i wskazówki

Zanim zaczniemy latać dronem, to musimy pamiętać o sprawdzeniu kilku rzeczy. W dzisiejszym wpisie podpowiemy jak dbać o drona. Jest to bardzo ważne, bowiem dzięki temu zabawa będzie w pełni satysfakcjonująca. W tym artykule znajdują się wszystkie najważniejsze kwestie, które należy skontrolować przed uruchomieniem drona, ponieważ dzięki temu uchronimy się przed wieloma awariami urządzenia latającego. Czy wiesz jakie to? Sprawdź to!

Właściwe przechowywanie drona

Każda osoba posiadająca drona, powinna zakupić do niego odpowiedni futerał, czy też plecak, w którym będzie przechowywany dron. Jest to niezbędny dodatek, ponieważ zapewnia bezpieczeństwo podczas poruszania się z takim urządzeniem. Warto też tutaj podkreślić, że wiele dronów ma dołączony do zestawu już taki futerał, aczkolwiek nie zawsze tak jest, dlatego warto o nim pamiętać – w ten sposób możemy być pewni, że dron będzie całkowicie bezpieczny.

właściwe przechowywanie drona
SJRC F11 Pro akumulator

Dbałość o baterie jest ważna

Akumulatory to niezbędny element każdego drona. Gdyby nie one, to niemożliwy byłby lot. Z tego powodu właśnie należy o nie solidnie dbać. Jedną z najważniejszych zasad, o których należy zawsze pamiętać jest ta, która mówi, że wolno latać dronem jedynie wtedy, gdy baterie są całkowicie naładowane. Należy również wyciągać baterie z takiego urządzenia, kiedy nie jest ono użytkowane. Złym krokiem jest też całkowite wykorzystywanie baterii, a także trzymanie jej dłużej niż 48h w ładowarce. Odradza się również używania baterii, które uległy jakimś uszkodzeniom, ponieważ może to doprowadzić do awarii urządzenia. Jak więc zauważamy, istnieje wiele zasad, o których nie możemy zapominać!

Latamy dronem w dobrych warunkach

Jeśli chodzi o latanie dronem, to nie bez znaczenia są też warunki pogodowe. Każdy producent dronów zaleca, aby były one użytkowane jedynie wtedy, gdy pozwala na to pogoda. Szczegóły możemy znaleźć w instrukcji obsługi drona, która zawsze jest dołączona do urządzenia. Najczęściej możemy znaleźć informacje, które mówią, że latanie podczas deszczu, opadów śniegu, czy innych niekorzystnych warunków może doprowadzić do zepsucia się drona.

drony a bezpieczeństwo obraz 5
dron gps obraz 6

Aktualizacja oprogramowania

Jest to właściwie jedna z najważniejszych rzeczy, którą trzeba kontrolować, bowiem jeśli okaże się, że oprogramowanie jest już nieaktualne, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że lot dronem nie będzie możliwy. Zanim więc rozpoczniemy latać, to należy się upewnić, że z oprogramowaniem jest wszystko w porządku.

Sprawdź stan śmigieł 

Śmigła to kolejny bardzo ważny element drona, o który również należy dbać. To właśnie one sprawiają, że lot dronem jest bezpieczny, dlatego też nie należy latać, gdy śmigło uległo jakiemuś uszkodzeniu. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest jego wymiana, a dopiero potem uruchomienie urządzenia. Niestety śmigła drona dość często ulegają różnym awariom, dlatego zaleca się, aby każdy użytkownik posiadał przynajmniej kilka par zapasowych śmigieł.

śmigła dron

Jak wyczyścić drona?

Jeśli szukamy odpowiedzi na to, jak dbać o drona z pewnością musimy nauczyć się go czyścić w odpowiedni sposób. Współczesne urządzenia latające są odporne na wiele różnych uszkodzeń, które mogą wynikać z zaniedbań, ale to nie oznacza, że nie należy wcale o nie dbać. Wręcz przeciwnie. Trzeba przynajmniej raz na jakiś czas sięgnąć po kilka produktów, dzięki którym nie dopuścimy do nagrodzenia się brudu w silniku, a to natomiast mogłoby się przełożyć na gorszy lot. Co jest potrzebne, aby wyczyścić drona?

Szczotka

Jednym z pierwszych akcesoriów, które jest niezbędne, aby pozbyć się zanieczyszczeń z drona, jest szczotka z dmuchawą. Jest to rzecz, dzięki której pozbędziemy się wszelkiego brudu, także z tych trudnodostępnych miejsc.

Sprężone powietrze

Potrzebne może być też sprężone powietrze, dzięki któremu wszystkie szczeliny drona zostaną całkowicie oczyszczone. Pamiętajmy jednak, aby używać tego produktu z rozwagą, bowiem jeśli niewłaściwie go użyjemy, to może dojść do zmrożenia mechanizmów drona.

Ściereczka

Kolejny produkt, który jest przydatny podczas czyszczenia drona, to ściereczka z mikrofibry, dzięki której możemy usuwać różnego rodzaju zabrudzenia po każdym locie. Warto zawsze mieć ją przy sobie.

Alkohol izopropylowy

Czasem jednak okazuje się, że dron jest bardziej zabrudzony i potrzeba silniejszych środków. W takim wypadku dobrym wyjściem będzie sięgnięcie po alkohol izopropylowy, który sprawi, że wszelkie plamy znikną raz-dwa!

Smarowanie

Silniki znajdujące się w niektórych modelach dronów wymagają systematycznego smarowania - jeśli nie będziemy tego wykonywać, to z czasem lot dronem będzie coraz gorszy. Dlatego też już podczas zakupu warto sprawdzić, czy dany dron tego wymaga - taką informację możemy znaleźć w instrukcji obsługi, czy też po prostu zapytać o to producenta. Jeśli okaże się, że smarowanie silnika jest niezbędne, to należy pamiętać, aby wykonywać to przynajmniej raz w ciągu 30 dni.

Sprawdź nasze drony

Wiesz już, jak dbać o drona – jeśli nie posiadasz jeszcze swojego, warto rozważyć jego zakup w naszym sklepie internetowym. Posiadamy świetne ceny i sprawdzone urządzenia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

DARMOWA DOSTAWA przy dowolnych zakupach w naszym sklepie internetowym.

Zwrot towaru

Bezproblemowy oraz prosty zwrot towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.

Gwarancja dystrybutora

Wszystkie towary oferowane w naszym sklepie posiadają gwarancję dystrybutora.

SSL Bezpieczne zakupy

Wszelkie transakcje dokonywane w naszym sklepie są szyfrowane protokołem SSL.