drony a bezpieczeństwo obraz 2

Czy drony mogą być niebezpieczne dla osób początkujących?

Jednym z powodów, dla których wiele osób rezygnuje z pomysłu zakupu drona, są kwestie bezpieczeństwa. W wielu źródłach można spotkać się z opiniami, że drony to niezwykle niebezpieczne urządzenia. Jest to oczywiście bardzo przesadzone, gdyż ryzyko istnieje praktycznie podczas wykonywania każdej czynności. Jeśli prawidłowo użytkujemy drona, to nie powinno stać się nic złego. Jednak jakie jest ryzyko? Co może się stać? Co warto wiedzieć na temat bezpieczeństwa? Sprawdź to w naszym artykule – zachęcamy do przeczytania!

Sprawdź koniecznie: Drony nowe przepisy 2021

Bezpieczeństwo lotu dronem

Drony są urządzeniami, które jeśli są niewłaściwie użytkowane, to mogą wyrządzić krzywdę. Jednak tutaj wiele zależy od tego, kto jest pilotem. Wypadki zdarzają się zazwyczaj na początku, kiedy jeszcze nie do końca wiemy, jak prawidłowo obsługiwać drona. Trzeba pamiętać, że podczas latania dronem bardzo ważne jest to, aby zachowywać szczególną ostrożność oraz latać w dozwolonych miejscach i warunkach.

drony a bezpieczeństwo obraz 1

Sprawdź też: Gdzie można latać dronem – kto może latać dronami i na jakich zasadach?

Nieostrożne użytkowanie drona może prowadzić do powstania obrażeń czy też uszkodzeń. Zazwyczaj są one drobne, aczkolwiek zdarzają się też większe skaleczenia. Warto też tutaj zaznaczyć, że są to urządzenia, które niestety wykorzystuje się również do niedobrych celów. Niektórzy używają ich np. do podglądania sąsiadów, czy też w skrajnych sytuacjach do kontrabandy. 

Musimy pamiętać, że dron jest jedynie pojazdem, który działa tak, jak chce tego pilot. Dlatego też nie jest to niebezpieczne urządzenie – pod warunkiem, że jest ono używane przez osobę, która ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Sprawdź poniżej, jakie są możliwe zagrożenia związane z dronami.

Zagrożenia związane z dronami

Zdecydowanie jednym z największych zagrożeń są śmigła drona, które wiele osób przerażają. Jednak nie ma co się dziwić, gdyż mogą one spowodować wiele nieprzyjemnych rzeczy. Mowa tutaj o różnego rodzaju urazach. Jeśli nie będziemy ostrożni, to może dojść do drobnych skaleczeń, urazów, a także mogą zaplątać nam się w nich włosy. Śmigła zazwyczaj nie są twarde i mogłoby się wydawać, że nie są niebezpieczne, lecz jest niestety na odwrót. 

Warto też tutaj podkreślić, że w przypadku małych dronów raczej nie ma prawa dojść do żadnych poważnych obrażeń. Drony zabawkowe dla dzieci są zupełnie bezpieczne. Sprawa wygląda trochę inaczej, jeśli chodzi o większe drony – wtedy ryzyko jest trochę większe. Jednak bez obaw – istnieje prosty sposób, aby usunąć to niebezpieczeństwo. Wystarczy zainwestować w osłonki na śmigła, które uchronią nas przed niebezpiecznymi sytuacjami.

Kolejnym zagrożeniem są awarie, a także kolizje. Dość często można usłyszeć różne historie, które mówią o zabójczych dronach. Drony są pojazdami, które mogą spowodować wiele poważnych szkód, ale tylko wtedy, gdy nie stosujemy się do obowiązujących zasad. Dlatego też, jeśli nie chcemy, aby cokolwiek komuś się stało, to zadbajmy o to, aby każdy nasz lot odbywał się zgodnie ze wszystkimi regułami. Ponadto warto kupić drona, który jest wyposażony w wiele funkcji bezpieczeństwa, dzięki czemu zmniejszy się ryzyko awarii i kolizji.

Funkcje bezpieczeństwa w dronach

Jeśli zależy nam na bezpiecznym locie, warto zaopatrzyć się w drona, który wyposażony jest w odpowiednie funkcje bezpieczeństwa. 

sterowanie dronem obraz 1

Do najpopularniejszych funkcji bezpieczeństwa, które są pomocne zaliczamy m.in. unikanie przeszkód. Trzeba jednak wiedzieć, że każdy dron ma inny system unikania przeszkód, dlatego już na samym początku należy sprawdzić, jak on działa. 

Inną funkcją jest powrót do domu (return to home – RTH). To znakomita funkcja, dzięki której dron powróci do miejsca startu w sytuacji, gdy poziom naładowania baterii będzie krytyczny lub gdy zostanie utracone połączenie z dronem. 

Przydatna jest również funkcja zawisu, która jest doceniana zwłaszcza w sytuacjach, w których może dojść do kolizji.

Z nami kupisz bezpieczny dron

Latanie dronem to bardzo fajna rozrywka dla całej rodziny. Już nie musisz się obawiać, że to niebezpieczna zabawa. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie, pamiętaj, aby Twój dron posiadał takie udoskonalenia jak: system unikania przeszkód, powrót do domu oraz funkcje zawisu. Pamiętaj również, aby stosować się do wszystkich zasad, a na pewno wszystko będzie w porządku! Wysokiej jakości urządzenia dla początkujących znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

DARMOWA DOSTAWA przy dowolnych zakupach w naszym sklepie internetowym.

Zwrot towaru

Bezproblemowy oraz prosty zwrot towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.

Gwarancja dystrybutora

Wszystkie towary oferowane w naszym sklepie posiadają gwarancję dystrybutora.

SSL Bezpieczne zakupy

Wszelkie transakcje dokonywane w naszym sklepie są szyfrowane protokołem SSL.