drony do filmowania obraz 1

Drony do filmowania – jakiego drona wybrac?

Nadal wielu osobom wydaje się, że niemożliwe jest robienie wysokiej jakości zdjęć za pomocą dronów. Uważają one, że mimo tego, że większość dronów (nawet tych zabawkowych) jest wyposażona w kamery, to jednak i tak zdjęcia robione dronem są marnej jakości. Jest to oczywiście nieprawda, bowiem na rynku możemy znaleźć drony do filmowania, które są wyposażone w kamery HD, dzięki której jakość fotografii jest na najwyższym poziomie. To idealny sprzęt dla osób zajmujących się zawodowo fotografią, ale także dla tych, którzy po prostu lubią robić zdjęcia z różnych perspektyw.

Co to jest dron do filmowania?

Dron do filmowania to urządzenie, które możemy wykorzystywać do robienia przepięknych zdjęć i nagrywania filmów. Dużym plusem tego sprzętu jest to, że zapewnia znakomitą jakość video, ale nie bez znaczenia jest również to, że drony to właściwie jedyna grupa urządzeń, która może dotrzeć praktycznie wszędzie - dosłownie! Na świecie znajduje się wiele miejsc, do których ludzie nie mogą dotrzeć - ale może zrobić to dron. Dlatego też, jeśli zależy Ci na fantastycznych ujęciach, to nie zastanawiaj się dłużej, tylko sprawdź, jaki wybrać dron do filmowania! Tę cenną informację zdobędziesz z naszego artykułu - zachęcamy do przeczytania!

Jeszcze niedawno zakres zastosowań dronów był niewielki. Dlatego też na rynku możemy znaleźć drony, które są przeznaczone konkretne do filmowania. Są one starannie wykonane, nowoczesne, a co najważniejsze - są wyposażone w przydatne funkcje. Mimo że zazwyczaj niewiele różnią się wyglądem od zwykłych dronów, to jednak można znaleźć kilka różnic. Warto jeszcze tutaj raz podkreślić, że drony to filmowania to profesjonalne urządzenia, które są dobrym wyborem, gdy chcemy cieszyć się najwyższą jakością fotografii, a ponadto chcemy mieć dostęp do większych możliwości latania.

Czy drony do filmowania są dobre dla początkujących?

Drony do filmowania nie są dla każdego - nie są polecane przede wszystkim osobom początkującym, bowiem jest to jedna z najbardziej zaawansowanych grup dronów na rynku. Poza tym trzeba tutaj zaznaczyć, że ich cena nie należy do najniższych. Ceny najlepszych modeli przekraczają nawet kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. Jest to więc wydatek, na który mogą sobie pozwolić jedynie niektórzy - zazwyczaj są to osoby działające w branży filmowej.

Sprawdź też: Jaki dron na początek? Jakiego drona wybrać?

Różnice między dronami do filmowania a zwykłymi urządzeniami

Kto powinien wybrać drona do filmowania?

Drony do filmowania to oferta, która jest kierowana przede wszystkim dla osób, które potrzebują bardzo dobrych dronów. Zazwyczaj kupują je osoby, które zajmują się na co dzień fotografią, czy filmowaniem. W przypadku takich osób jakość fotografii jest niezwykle ważna, a więc specjalne drony do filmowania to najlepszy wybór.

hubsan zino 2 obraz 3

Co więcej, nie są one polecane dla osób, które nie zamierzają korzystać z nich w sposób profesjonalny. Po co nam dron za duże pieniądze, skoro nie będziemy korzystali z jego znakomitych funkcji? Poza tym nie zapominajmy, że koszt drona do filmowania jest wysoki i najzwyczajniej w świecie nie każdy może pozwolić sobie na taką inwestycję. Na początek, nawet jeśli jesteśmy fanami fotografii warto kupić bardziej budżetowego drona i poćwiczyć m.in. sterowanie, jak i sam proces filmowania i fotografowania.

Producenci dronów mają w swoich ofertach wiele modeli dronów. Dlatego też, zanim podejmiesz decyzję o zakupie konkretnego urządzenia, to dobrze się zastanów, który model będzie najlepszy. Jeśli będziesz miał problem z podjęciem decyzji, to oczywiście możesz skorzystać z pomocy pracownika sklepu, dzięki czemu na pewno dokonasz właściwego wyboru.

Dron do filmowania to sprzęt dla profesjonalisty

Drony do filmowania to doskonały wybór dla osób, które są filmowcami, czy fotografami. Umożliwiają one tworzenie wyjątkowo pięknych zdjęć i nagrań. Dzięki nim możliwe jest dotarcie w każde miejsce na świecie. Jeśli więc zależy Ci na najwyższej jakości, z której będą zadowoleni również Twoi klienci, to postaw na drona do filmowania. Co prawda, na rynku istnieje także wiele modeli, które nie należą do tej kategorii, a jednak również są wyposażone w świetne kamery, ale czy to oznacza, że są równie dobre? Nie do końca. Najprawdopodobniej inne parametry są słabsze – np. krótszy czas lotu. Dlatego też najlepiej wybrać dron do filmowania, dzięki któremu zachowasz stabilność i płynność lotu, co przełoży się na znakomitą jakość fotografii.

Sprawdź też: Jak kupić drona? Poradnik zakupowy

Na co zwrócić uwagę, kupując drona do filmowania?

drony do filmowania obraz 2

Wybierając drona, musimy zainteresować się kilkoma czynnikami. W tym artykule przybliżymy sobie kwestie, które są najważniejsze podczas kupowania drona do filmowania. Oto one:

Kamera

Aparat fotograficzny jest właściwie najważniejszym elementem dronów do filmowania, a więc na to na niego musimy zwrócić szczególną uwagę w pierwszej kolejności. Najlepsze są drony, które są wyposażone w kamerę 4K, bowiem to właśnie ona zapewnia zdjęcia i nagrania na najwyższym poziomie jakości. Jest to najlepszy rodzaj kamery, w jaki może być wyposażony dron do filmowania.

Czas lotu

Jest to drugi najważniejszy czynnik, na który należy rzucić okiem, zanim podejmiemy ostateczną decyzję o zakupie. Mówi nam, jak długo urządzenie może pozostawać w powietrzu. W przypadku dronów do filmowania ten czas powinien być jak najdłuższy, ponieważ jak wiadomo, aby móc zrobić wyjątkowe zdjęcia, czy filmy, to potrzeba czasu, dlatego też zadbajmy o to, aby nasz dron wytrzymywał jak najdłużej już podczas zakupu. Najlepsze drony dostępne obecnie na rynku zapewniają około 30 minut lotu, ale warto tutaj podkreślić, że wciąż powstają nowe modele, a więc z czasem będzie tylko lepiej! Co więcej, możemy dokupić zapasowe baterie do drona, dzięki czemu będzie mogli dłużej użytkować drona.

Jakość wykonania

Niemniej ważne jest to, z jakich materiałów został wyprodukowany dron. Pamiętajmy, że jest to urządzenie, które powinno być jak najbardziej wytrzymałe, a także odporne na uszkodzenia. Obecnie drony do filmowania wykonywane są z najlepszych, lekkich materiałów, dzięki czemu żadne uderzenia nie są im straszne. Producenci dronów oferują także urządzenia, które zostały częściowo wykonane z włókna węglowego i jest to najlepszy wybór, co wynika z tego, że ten materiał ma same zalety takie jak niezwykła trwałość, lekkość, czy wytrzymałość!

Sterowanie

Dron do filmowania powinien zapewniać wysoki poziom manewrowości. Są to urządzenia, które są używane przez profesjonalistów w różnych sytuacjach, dlatego też powinny one nadawać się do użytku nawet wtedy, gdy pogoda za oknem nie jest najlepsza. Warto też zwrócić uwagę na to, czy dron jest wyposażony w funkcje automatycznego śledzenia oraz wykrywania kolizji. Są one niezwykle przydatne, dlatego dobrze byłoby zadbać, aby dron posiadał takie umiejętności.

Kontroler

Kontroler to jeden z najistotniejszych elementów latającego urządzenia. I chociaż zazwyczaj nie zwraca się na niego uwagę, to kupując drona do filmowania musi być inaczej. Sterowanie dronem do filmowania powinno być jak najprostsze, bowiem tylko dzięki temu nagrywanie wyjątkowych filmów będzie możliwe. Lepiej zrezygnować z urządzeń, które mają skomplikowany system sterowania, ponieważ najprawdopodobniej będzie to kłopotliwe, a to natomiast przełoży się na niezadowalającą jakość nagrania.

Podgląd na żywo

Bez chwili zwątpienia możemy stwierdzić, że jest to bardzo przydatna funkcja. Umożliwia ona uzyskanie znacznie lepszej jakości nagrania, a to wszystko dzięki temu, że mamy stały podgląd na to, co nagrywamy. Dron do filmowania z funkcją podglądu na żywo to najlepsze rozwiązanie, ponieważ mamy stałą kontrolę nad filmem. To natomiast oznacza, że na pewno jakość filmów będzie na zadowalającym poziomie. Co więcej, na szczęście zdecydowana większość dronów do filmowania jest wyposażona w tę funkcję.

Jakiego drona do filmowania wybrać?

Wybierając drona do filmowania, na pewno będziemy mieli do wyboru bardzo wiele modeli. Nic więc dziwnego w tym, że dokonanie wyboru może sprawiać nam problem. Dlatego też każda osoba, która planuje kupić taki rodzaj drona, powinna zapoznać się z zaletami i wadami, które należy uwzględnić podczas dokonywania zakupu. Zasada się prosta – wybierzmy drona, który posiada jak najwięcej zalet i jak najmniej wad.

ZALETY
WADY

Podsumowanie

Podsumowując, jak zauważamy, drony do filmowania mają wiele zalet, ale istnieje także kilka wad. Dlatego też warto jeszcze raz tutaj podkreślić, że ich zakup jest polecany przede wszystkim tym, którzy naprawdę potrzebują sprzętu znakomitej jakości z wieloma atrakcyjnymi funkcjami. To niezbyt dobry pomysł, jeśli chcemy użytkować drona do filmowania jak zwykłego drona, bowiem będzie to jedynie wyrzucenie pieniędzy w błoto. Są natomiast świetnym wyborem dla profesjonalistów, którzy wykorzystują drony w swojej pracy, a więc niezmiernie ważna jest najwyższa jakość filmów i nagrań.

Drony z kamerą w naszej ofercie

W naszej ofercie znajdziecie drony półprofesjonalne, idealne do filmowania, jak i również drony z kamerą, które będą idealne dla osób początkujących, chcących się podszkolić i w przyszłości profesjonalnie wykorzystywać sprzęt do filmowania i fotografowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

DARMOWA DOSTAWA przy dowolnych zakupach w naszym sklepie internetowym.

Zwrot towaru

Bezproblemowy oraz prosty zwrot towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.

Gwarancja dystrybutora

Wszystkie towary oferowane w naszym sklepie posiadają gwarancję dystrybutora.

SSL Bezpieczne zakupy

Wszelkie transakcje dokonywane w naszym sklepie są szyfrowane protokołem SSL.