osłony śmigieł do drona obraz 1

Osłony śmigieł do drona – czy warto je kupić?

Osłony śmigieł do drona to akcesorium, które zdaniem niektórych jest niezbędne, natomiast dla innych – całkowicie zbędne. Razem z nami sprawdź, jakie są zalety i wady osłon śmigieł. Dowiedz się również, czy są one odpowiednie dla Ciebie!

osłony śmigieł do drona obraz 1

Do czego wykorzystuje się osłony śmigieł?

Osłony śmigieł to przydatny i tani sposób na zabezpieczenie drona podczas lotu. Takie akcesorium stanowi fizyczną barierę między dronem a rozmaitymi przeszkodami. Bardzo ważne jest to, że osłony śmigieł zapewniają pełen zakres ruchu śmigieł. 

Korzystając z osłon śmigieł, które chronią delikatny ruchomy element drona, zmniejszasz ryzyko uszkodzenia śmigła i poważnych awarii. Powinieneś w nie zainwestować zwłaszcza wtedy, gdy chcesz latać dronem w pomieszczeniach. Osłony śmigieł dostępne na rynku w większości wyróżniają się prostą konstrukcją zatrzaskową, co przekłada się na to, że ich instalacja i pakowanie jest wręcz bezproblemowe oraz bardzo szybkie. Dodatkowo wiedz, że są one dużo bardziej przystępne niż naprawy z powodu awarii.

Mimo że opisywane akcesorium do drona może pochwalić się wieloma zaletami, to jednak nie jest pozbawione wad. Gdy dołączysz je do drona, to minimalnie skróci się czas lotu, co wynika z tego, że wówczas potrzeba więcej mocy, by móc latać. Ponadto osłony śmigieł zwiększają opór, co ma wpływ na prędkość lotu i czas przyspieszania.

Z jakiego powodu warto stosować osłony śmigieł do drona?

Najważniejszym powodem, dla którego warto korzystać z osłon śmigieł, jest bezpieczeństwo. Na platformie YouTube nie brakuje filmów, które pokazują, jaką krzywdę mogą wyrządzić śmigła drona. Kupując osłony, zmniejszasz ryzyko, że podczas lotu przydarzy się Tobie lub komuś innemu coś niedobrego. Dodatkowo z tym akcesorium istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że Twoje urządzenie utknie na drzewie!

Inne zalety osłon śmigieł do drona to:

Czy osłony śmigieł niekorzystnie wpływają na lot?

Mimo że osłony śmigieł są praktyczne, to jednak musisz zdawać sobie sprawę z tego, że dodają nieco wagi. Jeśli długo latasz dronem i masz doświadczenie w tym zakresie, to być warto, abyś rozważył usunięcie tych elementów, jeśli zależy Ci na jak najdłuższym czasie lotu. Gdy jednak dopiero zaczynasz swoją przygodę lub latasz w trudnym miejscu, to lepszym wyborem niż dodatkowy czas lotu będą osłony śmigieł, które zadbają o Twoje urządzenie podczas lotu. Powinieneś także wiedzieć, że osłony nie mają też bardzo dużego wpływu na czas lotu. Dla przykładu wiedz, że osłony śmigieł DJI Mavic Air ważą około 40 gramów, czyli ok. 9% wagi drona. Wówczas czas lotu skróci się zaledwie o 1-2 minuty. Co ważne, decydując się na bardziej pokaźne osłony śmigieł, mogą mieć one znacznie większy wpływ na UAV.

Podsumowanie – osłony na śmigła – czy należy je kupić?

Osłony śmigieł to akcesorium, które poleca się zwłaszcza osobom chcącym zacząć samodzielnie latać dronem. Dodatkowo są one bardzo tanie, dlatego tym bardziej warto rozważyć ich zakup. Testując takie akcesorium, tylko w ten sposób dowiesz się, czy osłony na śmigła są Ci potrzebne. 

Sprawdź ofertę naszych akcesoriów
VISUO-XS809HW
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

DARMOWA DOSTAWA przy dowolnych zakupach w naszym sklepie internetowym.

Zwrot towaru

Bezproblemowy oraz prosty zwrot towaru w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.

Gwarancja dystrybutora

Wszystkie towary oferowane w naszym sklepie posiadają gwarancję dystrybutora.

SSL Bezpieczne zakupy

Wszelkie transakcje dokonywane w naszym sklepie są szyfrowane protokołem SSL.